SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady ze sztangą - problem / przykurcz

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Umieściłem to pytanie tutaj ponieważ nie zaczynam treningu. Mam kilku letnie doświadczenie, ale akurat nie w tym ćwiczeniu bo zawsze go unikałem :)

Mam kolejne 2 pytania:
- narazie delikatnie ćwicze technike z samym gryfem. Ale... rok temu np kończyłem trening siłowy na nogi i np miałem wynik 220kg na suwnicy wyciskając w pionie (6powturzeń). Moje wątpliwości są następujące: czy jest sens robić w 1 roku robienia tego ćwiczenia ciężary które właśnie będą pozwalały wykonywać góra 6 powtórzeń?
- plecy. Narazie jak robie po 20 powtórzeń i skupiam się na technice to troche czuje że męczą się nogi, ale najbardziej męczą mi się plecy (jak patrze na atlas to chyba będzie konkretnie mięsień czworoboczny). Czy to normalne, czy może coś robie nie tak z plecami - źle układam sztangę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Co do nog to przysiady jak najabrdziej mozna robic seriami po 5-8powt, co do plecow to nie wiem o jakie cwiczenie chodzi ale nogi beda sie meczyc jesli stoisz np przy wioslowaniu gdzie nogi sa ugiete (to naturalne). Miesien czworoboczny to przeciez miesien plecow a to cwiczysz wiec co w tym zlego?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
hej, z plecami chodziło mi o to że w trakcie przysiadów czuje że palą mnie mięśnie pleców - wlasnie chyba czworoboczny. np po 20 przysiadach musze przestać nie ze względu na nogi, ale właśnie na plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11287
Hmmmm ciężko się połapać o co chodzi. Sztangę trzymasz na górnej części czworobocznego, więc albo źle układasz sztangę na plecach i boli od sztangi albo za mocno się pochylasz, ciągniesz plecami i dlatego się męczą (wiadomo głównie prostowniki). Jeszcze jakby był film, bo tak to tylko gdybanie...

Zmieniony przez - lukasz8719 w dniu 2011-10-01 12:26:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Jesli to rzeczywiscie czworoboczny a nie prostownik to stawiam na to, ze trzymasz sztange rekoma i plecami tzn chodzi mi o to, ze powinna lezec na "kapturach" a rece powinne tylko wyrownywac zeby nie leciala na boki.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
@__Logan__ : dokładnie o to chodziło! dziś zastosowałem się do porad + obejrzałem wcześniejsze filmy z YT i podziałało, mianowicie tym razem musiałem kończyć serie ponieważ nogi bolały. dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Przysiady to trudne cwiczenie do opoanowania, powodzenia.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Dobra w koncu zamieszczam filmiki. Dziś byłem 1 raz na siłce i instrukorka dziwnie się na mnie patrzyła, więc pewnie coś jest nie tak :D

filmik1:



zaraz wrzóce filmik2. Pdoszę o uwagi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Teraz jeszcze spojrzałem na te filmiki:
-


-



i nagrałem coś takiego z krzesłem. Technika chyba lepsza, co? :

filmik2:



Główna uwagą instruktorki było to że się w ogóle pochylam. Kiedy pokazywała mi jak mam to robic, robiła to praktycznie na prostych plecach (sick!).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
:/



Instruktorka do dupy jest w takim razie. Szkoda, ze tacy ludzie uczą innych. Schodząc niżej przy przysiadzie trzeba się trochę pochylać, inaczej nie zachowasz prawidłowej krzywizny kręgosłupa.


A pewna praca prostowników jest dopuszczalna-to i tak ćwiczenie, gdzie pracuje niemal całe ciało.


Pierwszy twój filmik jest OK.


Drugi twój filmik też się wydaje w porządku ale chyba mniejszy zakres ruchu tam masz. Tak czy siak-pierwszy filmik ma moim zdaniem"przekrzystsze ujęcie".


Teraz tylko, żebyś pilnował, czy kolana skierowane są w tą samą stronę, co twoje stopy i nie będą"latać".


Jesteś na dobrej drodze.




W sumie będą kłótnie o zakres ruchu na przysiadzie....ja powiem tyle....na pierwszym filmiku, przy takim zakresie ruchu jaki tam robisz, nogi rozwiną się nieźle i robisz to prawidłową techniką.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam - pytanie treningowe.

Następny temat

Plan do poprawy.

WHEY premium