SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Promile alkoholu we krwi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 256 Napisanych postów 13305 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45246
W polskim prawie dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi do 0.2 promila [‰], zawartość od 0.2 do 0.5 promila jest traktowana jako stan po spożyciu alkoholu, natomiast powyżej 0.5 promila jest to stan upojenia alkoholowego.

0,3-0,5 promila :

Objawy: Upośledzenie koordynacji ruchowo - wzrokowej, zaburzenia równowagi, euforia i obniżenie krytycyzmu.

0,5-0,7 promila :

Zaburzenia sprawności ruchowej, nadmierna pobudliwość i gadatliwość, obniżenie samokontroli oraz błędna ocena własnych możliwości, które często prowadzą do fałszywej oceny sytuacji przez kierowcę.

0,7-2,0 promila :

Zaburzenia równowagi, sprawności, koordynacji ruchowej, błędy w logicznym myśleniu, wadliwe wyciąganie wniosków, opóźnienie czasu reakcji, wyraźna drażliwość, zachowanie agresywne, wzrost ciśnienia krwi, przyspieszona akcja serca.

2,0-3,0 promila :

Zaburzenia mowy i równowagi, wzmożona senność, znacznie obniżona zdolność do kontroli własnych zachowań.

3,0-4,0 promila :

Spadek ciśnienia krwi, obniżenie ciepłoty ciała, zanik odruchów fizjologicznych, zaburzenia świadomości prowadzące do śpiączki.

>4,0 promila :

Stan poważnego zagrożenia życia.

Zawartość promili dla poszczególnych osób może się różnić, ponieważ każda osoba ma indywidualną tolerancję na alkohol, a wynika to z metabolizmu.

żródło: zdrowezywienie.w.interia.pl

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30521
a dla polakow nie ma innych tabel

w sensie, ze sluszalam o pewnym panu ktory mial 10 czy 12 promili...

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 256 Napisanych postów 13305 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45246
tak coś tam takiego było , z tego co ja pamiętam był to polak rzecz jasna

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2038 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31050
Polacy i Rosjanie mogą przyjąć większą dawke :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68380
rekord to 12, 4 promila, koles zostal potracony przez Forda Mondeo o ile dobrze pamietam

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30521
wiec chyba myslimy o tym samym %)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3826 Napisanych postów 63303 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 680226
http://www.alkomat.pl/index.php?act=alkomat

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22028
dementuje to co wyżej...rekord Polski wynosi 14,6 promila,pamietam bo miałem zadanie w liceum z chemi o alkoholach to przy okazji ciekawostki przedstawiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1610 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20492
Policja bardzo często podaje "liczba promili w wydychanym powietrzu". Zastanawiam się czy powietrze (gaz) może mieć w ogóle promile alkoholu (ciecz). Jeśli tak, to czy robiąc szybkie wdechy/wydechy można wytrzeźwieć (skoro wydalam z powietrzem alkohol), wreszcie czy mogę go skroplić z powrotem do butelki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3463
0.2 we krwi = 0.5 w wydychanym.

tak coś kojarze :P

Zacznij dobrze, potem będzie Ci łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3826 Napisanych postów 63303 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 680226
Cos nie bardzo. W krwi bedzie wiecej na pewno.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój MRB... czyli czym zastąpić kanapkę z kurakiem na uczelni... ;)

Następny temat

tunczyk - po treningu czy na noc ?

WPC zestaw