SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chrom organiczny a stężenie glukozy we krwi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wlasnie jestem na redukcji i mam takie pytanko, czy suplementacja chromem zezwala na spożywanie produktów o wyższym ig jak np ziemniaki, dodam że nie mam naturalnych skłonności do odkładania fatu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
nie zezwala raczej, jesli by tak bylo kazdy jadl by chrom i wcinal ziemniaki ale sa posilki wolne, ladowania na ckd itd, wtedy raczej mozesz od czasu do czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie jestem na ckd, po prostu obcinam węgle, z rana jem płatki owsiane, później grahamke/ew chleb razowy pełnoziarnisty itd./obiad dużo warzyw + ziemniaki/po treningu ryż parboiled/kasza+warzywa i to by było na tyle z węgli startuje z 3g/kgmc(dotychczas na masie było 5-6g/kgmc) , zaciekawiła mnie właśnie ta informacja na chromie "chrom organiczny odgrywa ważną rolę w metabolizmie glukozy(zmniejsza wahania stężenia glukozy we krwi)" , chyba dodam go do suplementacji w dawce 200mcg/dzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
To, że coś w czymś bierze udział nie znaczy, że jego większa ilość coś zmieni Prawdopododobnie suplementacja chromem nic nie zmieni, zadbaj o dietę

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 99532
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/76/1/148
"Data from RCTs show no effect of chromium on glucose or insulin concentrations in nondiabetic subjects. ".
Z drugiej strony w nieprzesadzonej dawce nie zaszkodzi, chociaz ja dzialania chromu nie czuje, pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za odpowiedzi, oczywiście nie uznałem chromu za 'cudowny' środek, tak tylko zapytałem z czystej ciekawości , jeszcze jedno pytanko, kupiłem dzisiaj w markecie makaron graham razowy, dobre to??
pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wegle

Następny temat

Twaróg chudy?

WHEY premium