SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Progresja w treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 502
Mam pytanie odnośnie treningu. Czy aby "rosnac" musze z treningu na trening wydusic cos wiecej tzn dzis zrobie 10powt a za tydzien 11 czy moge zrobic np 2 takie same treningi a sila i masa pojdzie, ja staram sie zawsze dokladac przynajmniej 1-2pow albo ciezaru aby nie stac w tym samym. Moi znajomi powiedzieli mi ze czesto robia 2 takie same treningi bez wyduszenia z siebie niczego wiecej, a nastepnie dokladaja np 2pow albo np 2kg, czy to ma sens? Czy cwiczyc tak jak dotychczasz?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie nie powtórzeń nie dodawaj za to ciężar jak najbardziej!!!! jak ćwiczysz na mase to siła rzecz naturalna idzie do przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 502
Chodzi mi o to że ja dzis np zrobilem 10powt i bede dazyl tym ciezarem do 12 a potem go zawieksze co za tym idzie intensywnosc treningu bedzie rosla, to jasne ze nie dam rady dokladac ciezaru z treningu na trening, wiec jedyne co moge zrobic aby nie stac w miejscu to zawiekszyc ilosc powtorzen. No chyba ze jak bede robil 2-3tygodnie taki sam trening a potm dodam kilka kg to tez bedzie dobrze. Czytalem gdzies arta ze aby miesnie rosna musza byc przeciazone a nie beda jesli zrobie 3 takie same treningi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
widze że cieżko cos ci wytumaczyć bo wogle nie rozumiesz jesli chcesz to sobie dodawaj te powtórzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 502
Ok to może prościej robie dzis 80kg 10powt co zrobic na nastepnym treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 346 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14367
jest duzo opcji, poczytaj w podwieszonych
mozesz zwiekszac co 2.5 co tydzien
mozesz zwiekszac powtorzenia, intensywnosc
zalezy od upodoban
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
możesz zwiekrzyc powtórzenia ale według mnie jest lepiej zwiękrzyć cieżar troche cie nie rozumiem w danym ćwiczeniu ćwiczysz samymi 10 i pozniej zwiekrzasz je np na 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 515 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
moze mysli ze za x czasu bedzie machal bog wie ile razy tym samym ciezarem....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4237
Najlepiej wszystkie możliwe warianty przetestuj na sobie. Dokładaj powtórzenia, ciężar, zwiększaj intensywność, sprawdź co działa na Ciebie najlepiej, chyba że Ci się spieszy, to dostałeś dobre rady od kolegów wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Wiesz co do progresji to przyjmij sobie pewny przedział powtórzeń dajmy na to 10-12, czyli taki że będziesz w stanie podnieść dany ciężar nie mniej jak 10 i nie więcej jak 12 razy. Gdy będziesz w stanie wykonać wszystkie serie w górnym przedziale, wtedy możesz zwiększyć ciężar. O ile ten ciężar podniesiesz to kwestia indywidualna, ty sam powinieneś czuć o ile.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 502
Dziękuje bardzo Tjujka o to mi wlasnie chodziło, czyli dzis zrobie np 4 serie 80kg po 10powt i robie tak az dam rade np 4 serie po 12pow a potem dokladam 2,5kg i tak caly czas? Mi chodzi głównie o przeskok z treningu na trening, czy trzeba go robic, czyli czy starac sie dokladac te np kilka powt wiecej lub ciezaru, czy jesli zrobie 2 takie same treningi bez dokladania niczego to bede silniejszy, czy wydusic z siebie przynajmniej odrobine wiecej tak jak dotychczasz a nastepnie zwiekszyc ciezar?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Która forma biegania

Następny temat

Ćwiczenia do oceny

WHEY premium