SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z dietą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
Wiem że tu zaraz zjawi się grono ludzi którzy będą mnie odsyłać do różnych miejsc gdzie znajdę wszystkiego po trochu ale chciałbym skompilować to wszystko tutaj i się dowiedzieć:)

Moje dane wartościowo wagowe:
Białko 1.5 - 2.5 g/kg
Węglowodany 4 - 6 g /kg
Tłuszcz 0.5 - 1 g/kg

Przy mojej wadze wychodzi:
Białko - 110-185g
Węglowodany - 295-440g
Tłuszcz - 37-75g

1.Śniadanie
Płatki owsiane są tłuste, a bynajmniej bardziej tłuste niż moje pszenne pełnoziarniste i moja zawierają więcej białka.
Jem wiec te płatki. Jadłem je z mlekiem ale jak trochę poczytałem to wychodzi że powinno się zminimalizować ilość laktozy która w mleku występuje, więc zamieniłem mleko na jogurt naturalny i dodałem jednego banana i łyżkę miodu, co Wy na takie śniadanie?
Zamiennie jem jajecznice ale powiedzcie z ilu jajek najlepiej, smażona oczywiście na oliwie z polędwicą z piersi z kurczaka, do tego oczywiście kilka kromek chleba pełnoziarnistego.

2.Drugie śniadanie
Tutaj przeważnie jem ok 170g tuńczyka w sosie własnym z chlebem pełnoziarnistym, ale czasem jem kanapki z polędwicą z piersi z kurczaka. Co Wy na to?

3.Trzecie śniadanie(niestety tak mam pracę że obiad nie wchodzi w grę chyba że na zimno wtedy powiedzcie co tutaj na obiad)
Tutaj jem kanapki i albo z polędwicą o której mowa wcześniej albo z pastą z tuńczyka. Tutaj liczę na Waszą wiedzę.

4.Obiad lub posiłek po treningowy
Tutaj standarcik czyli ok 150g piersi z kurczaka ryż biały ale taki inny niż zwykły lepszy i brokuły lub inne warzywka zielone.
Tu chyba wszystko oki jeszcze czasem piję koktajl zaraz po ćwiczeniach taki własnej roboty czyli szklanka mleka, szklanka jogurtu, banan i jajko.

5.Kolacja
I tu jest dramat. Jadłem twaróg chudy ok 130g, ale po prostu nie mogę zdzierżyć jeść go samego a z chlebem nie bardzo bo węgle na noc to nie jest dobra recepta, myślałem o jakimś białku ale też nie wiem jaki konkretnie, lub coś na kolacje co mi powiecie że jest dobre i sprawdzone:)

No to moja problematyka została uję ta w słowa teraz czekam na porady:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13775
podaj swoje wymiary
chcesz masowac, schudnac czy utrzymac wage?

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
masa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
masa a wymiary 181cm i 73kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
nikt już nic nie napisze??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Nie przejmuj się płatkami owsianymi. Fakt, zawierają więcej tłuszczy niż inne produkty zbożowe, ale są też bogactwem witamin i minerałów. Nie rezygnuj z nich :)
Choć, jeśli płatki pszenne są pełnoziarniste także będą okej.
Jak zjesz je ze szklanką mleka, nic złego Ci się nie stanie - zwłaszcza rano;)
Jogurt naturalny też może być, nawet lepszy. Banana możesz wrzucać do śniadania zamiennie z innymi owocami :)
- Dorzuć też tutaj orzechów włoskich

2. Może być, tylko koniecznie daj tutaj jakieś źródło tłuszczu i warzywa ;)
Np. wymieszaj tego tuńczyka z oliwą i zjedz z chlebem pełnoziarnistym.
Tylko nie przesadzaj z tuńczykiem - nie jedz go częściej niż 3 razy na tydzień, bo zawiera rtęć. Możesz wrzucać tu zamiennie jakieś mięso/rybkę.

3. A pojemnik z jedzeniem odpada? Widzę że to posiłek przed treningowy. Tutaj przydały by się węglowodany złożone i białko, z niewielką ilością tłuszczu i warzyw. Chleb pełnoziarnisty może zostać - zjedz go z jakimś mięsem ;)

4. Ryż i kurczak - okej. Brokuły wywal - warzywa nie są odpowiednie, bo spowolnią wchłanianie :)
Koktajl możesz z miejsca wyrzucić - skup się tylko na posiłku podanym wyżej. Ewentualnie możesz zjeść jakiś owoc, a ten posiłek za 40 minut.

5. Twaróg na noc to super sprawa. Ale nie musisz się na nim opierać. Możesz zjeść rybe/mięso/jaja. Grunt, żeby nie było węglowodanów. Ja czasem przed snem zjem sobie makrele wędzoną z jakimś warzywikiem i też jest si. Dieta nie może być katorgą ;)

Pozdrawiam.



Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2009-10-18 08:40:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
co do posiłku na noc.
j/w nie musisz dzień w dzień jeść twarogu możesz zamienić sobie czasem na serek wiejski. W tym posiłku chodzi o to, żeby zabezpieczyć się prze4d katabolizmem, w tym celu białko musisz się wolno wchłaniać. Wchłanianie tego białka spowolni tłuszczi warzywa. więc możesz zjeśc n[. mięso lub rybę do tego np. oliwa i porcja warzyw ;p

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
pojemnik do posiłku przedtreningowego jest oki tylko co mam w nim zrobić? makaron mam pelnoziarnisty jeszcze ale z czym go jeść z jakim mięcem, piszecie ryba a mi chodzi o konkret jaka są różne ryby i wszystkim sie różnią prawda?
co do mleka to jak jogurt lepszy to oki a co z miodem?
czemu brokuly nie O_o pierwsze słyszę no ale jak mówisz że źle to oki
co do tuńczyka to jem go prawie codziennie ale jak rzadziej to oki czyli jakaś chuda wedlinka zamiast tego, spoko

no a teraz jeszcze pytanka takie:
jaka oliwa?? są różne ja nie wiem na co szczególnie patrzeć przy doborze, któe kwasy tłuszczowe i które tłuszcze lepsze
po drugie nie wiem czy pić herbatę czy nie? ogolnie jest to dla mnie mały problem że jej nie pije ale nie wiem czy coś się stanie i tak jak piję to słabą i bez zadnych dodatków typu cukier czy słodzik.
no to tyle czekam na odpowiedź:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
pojemnik do posiłku przedtreningowego jest oki tylko co mam w nim zrobić? makaron mam pelnoziarnisty jeszcze ale z czym go jeść z jakim mięcem, piszecie ryba a mi chodzi o konkret jaka są różne ryby i wszystkim sie różnią prawda?

makaron pełnoziarnisty ok do tego z ryb np. mintaj,miruna,panga itp.

co do mleka to jak jogurt lepszy to oki a co z miodem?

miód możesz rano

czemu brokuly nie O_o pierwsze słyszę no ale jak mówisz że źle to oki

rossi_ napisał, że brokuły nie PO TRNEINGU chodzi o to, że po trneingu nie jemy żadnych warzyw, bo spowalniają wchłanianie innych składników odżywczych

co do tuńczyka to jem go prawie codziennie ale jak rzadziej to oki czyli jakaś chuda wedlinka zamiast tego, spoko

nie jedz wędlin i szynek, bo to syf!! daj rybę lub mięcho zamiast nich


oliwy maja przeważnie taki sam skład kwasów tłuszczowych. Kupuj oliwę extra vergine, w biedronce jest za około 10 zł. 1 litr, ona będzie ok

po drugie nie wiem czy pić herbatę czy nie? ogolnie jest to dla mnie mały problem że jej nie pije ale nie wiem czy coś się stanie i tak jak piję to słabą i bez zadnych dodatków typu cukier czy słodzik.

z herbat wybieraj tlyko zielone, czerwone itp. herbata czarna zakwasza organizm i staraj się unikać.

pzdr=

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli chodzi o tłuszcze, to jeśli masz budżet, możesz pomyśleć o oleju lnianym, który jest bogaty w kwasy omega 3. Ale sam go nie używam, ze względów finansowych.

Ryba może być w zasadzie każda - tłustych(typu łosoś, śledź) unikaj po trningu;)
A jeśli chodzi o mięso, to też masz pełno możliwości. Ja bardzo lubię przykładowo schab wieprzowy :), ale może być też wołowina, kurczak, indyk...

Rozpisz dokładnie zawartość składników w każdym posiłku i wklej całą, poprawioną dietę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 288
Dobra wrócę z uczelni i rozpiszę jak to wygląda kiedy zrobiłem dietę w połowie sam w połowie z "Dziennikiem posiłków Vitalmax"

Ale powiedzcie mi czy w takim razie kompletnie nie jeść wędlin?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny/poprawy

Następny temat

Problem ze wzrostem masy

WHEY premium