SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z wyborem treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 777

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

18

Waga

82kg

Wzrost

196cm

Cel treningowy

Masa/Siła

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Uprawiane inne sporty

Koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Własna siłownia (ławka,gryfy,dużo obciążenia,drążek,wyciąg)

Dieta

Jest-bilans kaloryczny na +

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Carbo pur, Whey c-6, ZMA

Ostatnio przerabiany plan

FBW 5x5 Traktora

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Aktualnie nie wiem (powrót po operacji-spadki)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
Witam!
Niedługo wracam na siłownię (zapalenie wyrostka).
Niestety nie mogę zdecydować się jaki trening stosować.
Sprawa wygląda tak, że często gram w kosza.
Mój tydzień przedstawia się następująco:
PON- Nic
WT- Mecz w kosza
ŚR- Mecz w kosza
CZW- Mecz w kosza
PT- Mecz w kosza
SO-Nic
ND-Nic

Celem moim jest masa i siła. Trenuję bardziej dla koszykówki, niż dla wyglądu itd, teraz po operacji waga spadła 10kg i muszę to nadrobić.
Dieta oczywiście jest, wiem że mój tydzień będzie przeładowany dlatego dieta będzie wysokokaloryczna, same dobre produkty, 0 cheat meal.
Dodatkowo jakaś odnowa biologiczna ( w miarę możliwośći).
Jeśli trzeba jestem w stanie zrezygnować z kosza w Środę.
Przed operacją robiłem fbw 5x5 Traktora i były bardzo dobre rezultaty, jednak teraz nie wiem czy dam radę z regeneracją
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Na czym polega ten mecz w kosza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
1,5h gry dość intensywnej... Jak już wspominałem w środę mogę zrezygnować bo w środy gram w innej miejscowości i dojazd dużo czasu zabiera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeżeli 2 treningi dziennie nie wchodzą w grę (czas, REGENERACJA), to ja bym wziął push- pull- legs.

Sobota- push
Niedziela- legs
Poniedziałek- pull

Poszukaj jakiegoś treningu tego typu (może być Antosia) i sprawdź jak Ci pasuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
A jak bym się uparł na to fbw 5x5? Bardzo podoba mi się ten trening, miałem dobre rezultaty.
Wtedy by było tak:
PON-FBW
WT-Kosz
Śr-FBW
CZW-Kosz
PT-Kosz
SO-FBW
ND-Regeneracja

Czy jednak lepiej ta opcja z push/pull/legs?

Zmieniony przez - raynus w dniu 2012-12-16 15:25:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Może być tak jak podałeś, jakbyś miał 4 dni meczy pod rząd to by to nie przeszło, ale tak jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
Tak, stwierdziłem że to za dużo by było i nawet z dobrą miską bym nie dał rady bo ze snem nieraz ciężko. No nic wielkie dzięki za pomoc jak będę mieć jakieś pytania to napiszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
Cześć, zacząłem już trenować tak jak rozpisałem ale chciałbym jedną modyfikację wprowadzić. Otóż w środy przysiad chciałbym zamienić na power clean żeby nie zmęczyć aż tak nóg (dzień przed i dzień po mam kosza),a także dodać coś eksplozywnego co mi się przyda, a na moim poziomie przysiad 2x/tydz powinien wystarczyć w zupełności. Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
Cześć, zacząłem już trenować tak jak rozpisałem ale chciałbym jedną modyfikację wprowadzić. Otóż w środy przysiad chciałbym zamienić na power clean żeby nie zmęczyć aż tak nóg (dzień przed i dzień po mam kosza),a także dodać coś eksplozywnego co mi się przyda, a na moim poziomie przysiad 2x/tydz powinien wystarczyć w zupełności. Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Możesz spróbować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o ocenę zestawu ćwiczeń

Następny temat

Road to Fitlook - Bodybuilding Motivation - Spirit of bodybuilder

WHEY premium