SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawa ręka sporo większa od lewej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 44
Witam,
otóż różnica między prawą ręką a lewą wynosi aż 2cm (prawa - 33, lewa -31), nie tylko biceps, ale również i triceps jest większy. Oczywiście lewa ręka jest słabsza od prawej. Czy jest możliwe skorygowanie aż tak dużej różnicy? Dodam, że nigdy nic nie ćwiczyłem na wfie od gimnazjum (wada biodra). Zależałoby mi na tym, żeby dało się to poprawić ćwiczeniami z masą własnego ciała (Street Workout), choć jak będzie trzeba to mam jakiś hantel w domu.
Jakby to było potrzebne to ~189 cm, ~71 kg, ekto, niska aktywność, 16.5 roku.
PS. Gdzieś wyczytałem, że podciąganie szerokim nachwytem po dłuższym czasie może wydłużyć obojczyki, prawda to? Mam dość wąskie barki (około 45 cm szerokości), co przy moim wzroście wygląda jeszcze gorzej, a fajnie by było mieć powyżej 50 cm szerokości.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
To chyba normalne, że dwie strony się różnią. Przy takich rozmiarach tym bardziej. Co do podciągania, to też gdzieś to czytałem, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy. Raczej nie za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 44
Może i normalne, ale nie widziałem nigdy nikogo, kto by chociaż miał 1 cm różnicy między obwodem rąk, a u mnie są aż 2 xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ile osób mierzyłeś? Chyba tylko siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
2cm to żadna różnica praktycznie, człowiek nie jest idealnie symetryczny.

Zacznij ćwiczyć sztangielkami, dobieraj ciężar do słabszej ręki.

Budowy kośćca raczej nie przeskoczysz. Ale szerokie barki można uzyskać mając dobrze je rozbudowane, szczególnie ich bok.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-12 21:55:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 44
Nie tylko siebie, lol. Zawsze się ludzie dziwili, że prawą rękę mam dość często większą w obwodzie od nich (ci w podobnym wzroście dość często byli ciężsi niż ja,jednak ta różnica nie przekraczała 10 kg), a lewa taka przeciętna jest. Wśród znajomych nikt takiej różnicy nie ma, nawet w połowie - SPRAWDZALIŚMY.
Na Internecie wyczytałem, że już przy 1 cm różnicy można się martwić, a tu są 2. Ogółem widać tą różnicę w ch*j.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Panikujesz za bardzo. Dobuduj masy mięśniowej bo wagę masz niską to z czasem się pewnie wyrówna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Zirrean
Nie tylko siebie, lol. Zawsze się ludzie dziwili, że prawą rękę mam dość często większą w obwodzie od nich (ci w podobnym wzroście dość często byli ciężsi niż ja,jednak ta różnica nie przekraczała 10 kg), a lewa taka przeciętna jest. Wśród znajomych nikt takiej różnicy nie ma, nawet w połowie - SPRAWDZALIŚMY.
Na Internecie wyczytałem, że już przy 1 cm różnicy można się martwić, a tu są 2. Ogółem widać tą różnicę w ch*j.


Co to za bzdury?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
2 cm to standard- szczególnie, że jesteś jeszcze chudy. Zbuduj 45cm ramię, to zobaczysz, że cm w te czy we wte nie zrobi róznicy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dziś w pracy się z ciekawości mierzyliśmy. Większość osób miała różnicę rzędu 1,5-2,5 cm. Jeden ze Szwedów miał aż 4 cm, ale rok temu obrzydliwie złamał rękę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Do dwóch centymetrów to stadnard. Miałem podobnie, ale z czasem się wyrównało. Jednak różnica wizualna jest spora.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dokupić?

Następny temat

Jak obliczyć tętno maksymalne

WHEY premium