SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dokupić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 612

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20
Witam,

Zacząłem ćwiczenia na siłowni trzy miesiące temu, ważę 75kg / 175cm wzrostu. Jestem szczupły. Idzie mi całkiem niezle, ai. cwicze piec razy w tygodniu w każdy dzień inna partia mięśni [5 cwiczen po 4 serie] do tego pływam 2,3 razy w tygodniu i biegam dwa razy w tygodniu. Robię szóstkę weidera.

Zakupiłem niedawno na allegro KFW WPC 80 (750g) zastanawiam się co jeszcze dokupić aby tłuszcz mi się nia odkładał (choć mam go mało) ale aby mieśnie pracowały lepiej no i wiadomo aby urosły.

Może jestem świeży i te informacje są zdawkowe ale może znajdzie się pomoc merytoryczna.

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - rage6 w dniu 2016-01-12 20:19:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

W tak postawionej sprawie trudno doradzić precyzyjnie co dokupić z suplementacji bo od innej strony trzeba zacząć dobór suplementacji.
Podstawą przy kształtowaniu sylwetki jest odpowiedni trening i dieta, a dopiero w dalszej kolejności zajmujemy się włączeniem suplementacji.

Czy budujemy masę mięśniową czy redukujemy tkankę tłuszczową nie ma znaczenia, dieta zawsze jest jednym z filarów, który po prostu musi być ułożony żebyśmy mogli kontrolować to co dzieje się z naszą sylwetką. Oczywiście początkujący bardzo często rozwijają się z niedopracowaną dietą ale to jest zaleta okresu bycia początkującym. Im nasze zaawansowanie będzie większe tym lepsza musi być dieta i trening żeby robić progres.

Suplementy są pomocne w budowaniu formy sportowej ale żeby stosować je rozsądnie i nie marnować pieniędzy trzeba mieć dietę i wiedzieć ile z tej diety dostarczamy poszczególnych składników, a dopiero później brakującą pulę uzupełnić suplementem. W innym przypadku może się okazać, że marnujemy swoje suplementy bo spożywamy ich za dużo.

Polecamy również: Suplementy dla początkujących - jakie wybrać?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-12-23 15:09:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Na wstępie trzeba by było wiedzieć jak wygląda u Ciebie dieta . Jest ułożona i przestrzegana?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20
rion10
Na wstępie trzeba by było wiedzieć jak wygląda u Ciebie dieta . Jest ułożona i przestrzegana?


Raczej nie mam diety, jem 5 posiłków, orzechy-daktyle-zurawina itp. obfity obiad, owoce i lekka kolacja z jogurtami.

Lipa - jesli o to idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kupiłeś odzywkę aby Ci się tłuszcz nie odkładał ?
Każda nadwyżka może to spowodować. Z odżywek białko, carbo, czy gainer trudno doradzić bo nie wiadomo nic o brakach, dla polepszenie wytrzymalosci i regeneracji np
https://sklep.sfd.pl/SFD_PURE_BETA_ALANINE-opis27443.html
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Creatine_Powder_Super-opis29609.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak sie wyrzezbic nie robiac masy

Następny temat

Prawa ręka sporo większa od lewej

WHEY premium