SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Thiago2 / BLOG - powoli do przodu malymi kroczkami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Odpisałem wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Teraz juz rozumiem. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wiec sadzisz ze bezpieczniej jest liczyc na pomoc asekurantow kiedy mozesz to wycisnac? Nie sadze! KIEDYS JEDEN SIE ZAGAPIL I SPADLO MI NA SZYJE 135KG. Gdybym oderwal dupe to by poszlo latwo bo malutko brakowalo, a tak moglem to przyplacic ZYCIEM.

Odrywanie dupy jest tak w ogole BEZPIECZNE! Prosze , zaprzecz...


W wyciskaniu lezac lezy sie na lopatkach . Zeby lezec na kregoslupie trzeba rozsunac lopatki. Jak rozsuniesz lopatki wylaczasz czesciowo gorne piersiowe i przeciazasz dodatkowo stawty barkowe. Czemu wszystkim sie wydaje ze zastosowanie techniki w ktorej mniej sie podniesie zawsze = bezpieczenstwo + skutecznosc ? A gdzie oslawione wsluchiwanie sie we wlasny organizm i jego potrzeby?


Bez urazy ale piszesz z niedopowiedzeniami/ bez szczegolnej argumentacji.

Pamietam ze kiedys nie odpowiedzialem na 1 Twoj post w temacie jak naprawilem stawy. Napisales krotko: "jaki wlasciwie jest twoj cel?"

Odpowiadam wiec teraz: zeby nie miec klopotow ze zdrowiem.

Co Ty na to?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Wiec sadzisz ze bezpieczniej jest liczyc na pomoc asekurantow kiedy mozesz to wycisnac? Nie sadze! KIEDYS JEDEN SIE ZAGAPIL I SPADLO MI NA SZYJE 135KG. Gdybym oderwal dupe to by poszlo latwo bo malutko brakowalo, a tak moglem to przyplacic ZYCIEM.

Ale ja już tracę wątek. Mówimy o WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC czy o wycisakniu sztangi niby leżąc? Bo ja mówię o tym pierwszym i nie interesuje mnie, to że ktoś może podnieś więcej odrywając tyłek. Dla mnie odrywanie tyłka kończy rozmowę na temat wyciskania leżąc a rozpoczyna inną, tę w którą chcesz mnie wciągnąć
Czyli sprecyzuje:
Oderwałeś tyłek i wycisnąłeś, to dla mnie nie jest żaden rekord w ćwiczeniu WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC.
A to, że miałeś takiego asekuranta, to pozostawię bez komentarza. Dobrze, że nic poważnego Ci się nie stało.

Odrywanie dupy jest tak w ogole BEZPIECZNE! Prosze , zaprzecz...

Odrywanie dupy równa się pozbyciu się jednego punktu podparcia, co za tym idzie zmniejszeniu stabilizacji ciała podczas cwiczenia więc pomimo tego, że wycisniesz więcej, to możesz też się szybciej spier dolic z ławki jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli (np. złapie cię potworny skurcz w łydce czy udzie i stracisz równowagę).

Więc zaprzeczam. Nie jest to w 100% bezpieczne, a to w jakim %jest to bezpieczne zależy od wielu czynnkiów, które często ciężko określić, jak np. od szczęścia(że Cię nie złapie wspomniany skurcz).

W wyciskaniu lezac lezy sie na lopatkach . Zeby lezec na kregoslupie trzeba rozsunac lopatki. Jak rozsuniesz lopatki wylaczasz czesciowo gorne piersiowe i przeciazasz dodatkowo stawty barkowe.

Od razu napiszę, że się nie znam bardzo na włączaniu się (lub nie) różnych mięśni pomocniczych w wyciskaniu wiec ten wątek przepada w naszej rozmowie.

Czemu wszystkim sie wydaje ze zastosowanie techniki w ktorej mniej sie podniesie zawsze = bezpieczenstwo + skutecznosc ? A gdzie oslawione wsluchiwanie sie we wlasny organizm i jego potrzeby?

Wyciskanie sztangi leżąc, to wyciskanie sztangi LEŻĄC.
Na zawodach nie ma mowy o odrywaniu tyłka. W treningach też 99% ludzi nie odrywa. Jak ja się wsłuch**ę w swój organizm, to słyszę: Oprzyj dupę, albo zrób skos w dół.

Bez urazy ale piszesz z niedopowiedzeniami/ bez szczegolnej argumentacji.
Nie urażam się.

Pamietam ze kiedys nie odpowiedzialem na 1 Twoj post w temacie jak naprawilem stawy. Napisales krotko: "jaki wlasciwie jest twoj cel?"

Odpowiadam wiec teraz: zeby nie miec klopotow ze zdrowiem.

Co Ty na to?


Chodziło mi o sportowy cel. Bo mój, to np. budowanie masy mięśniowej oraz drugi, ważny ale mniej, to budowanie siły.
No chyba, że Twój cel sportowy, to "zeby nie miec klopotow ze zdrowiem" to ok.



Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-11-15 15:59:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ale ja już tracę wątek. Mówimy o WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC czy o wycisakniu sztangi niby leżąc? Bo ja mówię o tym pierwszym i nie interesuje mnie, to że ktoś może podnieś więcej odrywając tyłek. Dla mnie odrywanie tyłka kończy rozmowę na temat wyciskania leżąc a rozpoczyna inną, tę w którą chcesz mnie wciągnąć
Czyli sprecyzuje:
Oderwałeś tyłek i wycisnąłeś, to dla mnie nie jest żaden rekord w ćwiczeniu WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC.

PROBUJESZ MNIE W COS WKRECIC? JUZ NA POCZTKU PISALEM ZE SIE NIE UDALO WYCISNAC BEZ ODERWANIA TYLKA I NIE OPISALEM TEGO JAKO CZYSTEGO ZALICZENIA, OT, TRENINGOWA HISTORIA/PAMIATNIK.. ODERWI WIEC TYLEK I WYCISNIJ TAKI CIEZAR A ZOBACZYSZ ZE TO NIE BYLE PRZEZYCIE, NIE DZIW SIE ZE SIE POCHWALILEM. BEZ ODERWANIA 180KG POSZLO JAK CHCESZ WIEDZIEC.

A to, że miałeś takiego asekuranta, to pozostawię bez komentarza. Dobrze, że nic poważnego Ci się nie stało.
STALO SIE, MIALEM KLOPOTY Z KRTANIA.. ALE NA SZCZESCIE NIE ZACZALEM BAC SIE CIEZAROW.


Odrywanie dupy jest tak w ogole BEZPIECZNE! Prosze , zaprzecz...

Odrywanie dupy równa się pozbyciu się jednego punktu podparcia, co za tym idzie zmniejszeniu stabilizacji ciała podczas cwiczenia więc pomimo tego, że wycisniesz więcej, to możesz też się szybciej spier dolic z ławki jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli (np. złapie cię potworny skurcz w łydce czy udzie i stracisz równowagę).

PODPARCIE MASZ NA GORNEJ CZESNI PLECOW , DUPIE I NOGACH. WZDLUZ OSI CIALA DECYDUJA 2 NAJDALEJ POLOZONE "OSIE" PODPARCIA, CZYLI TROJKAT NOGI-GORNE PLECY. W OSI PROSTOPADLEJ DO KREGOSLUPA DECYDUJE SZEROKOSC LAWKI I ROZSTAWU NOG.
SKURCZ W NODZE ZDAZA SIE, ALE NIE JEST NAWET ZAUWAZALNY PRZY TAKIECH EKSTREMALNYCH POBUDZENIACH ORGANIZMU. MIESIEN MUSI BYC ALBO WYZIEBIONY ALBO PRZYKURCZANY NA SILE. PRZYKURCZANE NA SILE SA NP PROSTOWNIKI BO JUZ DALEJ WYGIAC PLECOW W LUK NIE DA SIE. KIEDY NASTAPI PRZYKURCZ TO NIE ZMIENIA POLOZENIA BO NIE JEST W STANIE. TO SAMO DOTYCZY INNYCH MIESNIE ZAANGAZOWANYCH W STABILIZACJE, NP ODWODZICIELI UD. PRZY MAX KONCENTRACJI I WIELKIEJ ILOSCI ADRENALINY NIE MA SZANS ZEBYS POCZUL DEKONCENTRUJAY BOL.
SKURCZ W LYDCE NAWET JAK NASTAPI TO I TAK MA ZA MALY ZAKRES BY ZRZUCIC KOGOS Z LAWKI, BO NIE MA MOZLIWOSCI RUSZENIA LOPATEK. INNA SPRAWA ZE W WYC LEZAC STOPY OPIERAM NA PALCACH. PRAWDE MOWIAC MOZNA WYCIAKAC STOJAC NA JEDNEJ NODZE, CHOC NIE POLECAM ... ODERWANIE DUPY OD LAWKI DAWNO POWINNO BYC ZNIESIONE NA ZAWODACH, A PODNIESIENIE SIEDZENIA TO JAK POZBYCIE SIE 5 KOLA U WOZU (WIEM ZE TU ILOSC I UKL KOL SA INNE, ZAADOPTOWALEM POWIEDZENIE).



Więc zaprzeczam. Nie jest to w 100% bezpieczne, a to w jakim %jest to bezpieczne zależy od wielu czynnkiów, które często ciężko określić, jak np. od szczęścia(że Cię nie złapie wspomniany skurcz).
W 100% BEZPIECZNE TO CHYBA NIC NIE JEST. NAWET ODDYCHANIE!!! JA TYLKO MOWIE ZE TAKIE WYCISKANIE JEST BEZPIECZNIEJSZE. ALE NIE STOSUJE GO ZA BARDZOO NA TRENINGACH BO KLATA I TAK MI DOBRZE IDZIE.

W wyciskaniu lezac lezy sie na lopatkach . Zeby lezec na kregoslupie trzeba rozsunac lopatki. Jak rozsuniesz lopatki wylaczasz czesciowo gorne piersiowe i przeciazasz dodatkowo stawty barkowe.

Od razu napiszę, że się nie znam bardzo na włączaniu się (lub nie) różnych mięśni pomocniczych w wyciskaniu wiec ten wątek przepada w naszej rozmowie.

SZKODA, ALE SCIAGAJ PORZADNIE LOPATKI A NAWET NA PLASKIEJ POBUDZISZ GORNA KLATE.


Czemu wszystkim sie wydaje ze zastosowanie techniki w ktorej mniej sie podniesie zawsze = bezpieczenstwo + skutecznosc ? A gdzie oslawione wsluchiwanie sie we wlasny organizm i jego potrzeby?

Wyciskanie sztangi leżąc, to wyciskanie sztangi LEŻĄC.
Na zawodach nie ma mowy o odrywaniu tyłka. W treningach też 99% ludzi nie odrywa. Jak ja się wsłuch**ę w swój organizm, to słyszę: Oprzyj dupę, albo zrób skos w dół.
JASNE, ALE JA OD POCZATKU MOWILEM ZE ODERWALEM TYLEK I NIE ZALICZAM TEGO JAKO CZYSTEGO WYCISNIECIA.
CO DO WSLUCHIWANIA TO PODALES RACZEJ CO MOWI GLOS ROZSADKU. CIALO DOZNAJE ODRUCHOW. KIEDY DOTKNIESZ GORACEGO ZELAZKA TO CHYBA NIE POWSTRZYMUJESZ ODRUCHU COFANIA REKI Z POWODU STRACHU PRZED TYM ZE KTOS OCENI TO JAKI "NIEZALICZENIE DOTKNIECIA ZELAZKA" . JAK JEST JUZ ZA GORACE JAK NA LUDZKIE MOZLIWOSCI TO COFAJ I SIE NIE PIER.. Z TYM . MOWA O BEZPIECZENSTWIE I NATURALNYCH ODRUCHACH. ZAWODY W WYTRZYMALOSCI NA GORACO TO INNY TEMAT.


Bez urazy ale piszesz z niedopowiedzeniami/ bez szczegolnej argumentacji.
Nie urażam się.

NO, TERAZ JUZ JAKAS PODALES.

Pamietam ze kiedys nie odpowiedzialem na 1 Twoj post w temacie jak naprawilem stawy. Napisales krotko: "jaki wlasciwie jest twoj cel?"

Odpowiadam wiec teraz: zeby nie miec klopotow ze zdrowiem.

Co Ty na to?

Chodziło mi o sportowy cel. Bo mój, to np. budowanie masy mięśniowej oraz drugi, ważny ale mniej, to budowanie siły.
No chyba, że Twój cel sportowy, to "zeby nie miec klopotow ze zdrowiem" to ok.

A WIDZISZ , TU ZNOWU NIE SPRECYZOWALES WIEC NIE CHCIALEM ODPOWIADAC OFF-TOPOWO. TAM TEMATEM BYLY KONTUZJE, TUTAJ ZARZUTEM WOBEC MNIE JEST SZERZENIE ZLEGO PRZYKLADU. ODPOWIEDZ JEST ZAWEZONA. MOJ CEL TO BYC LEPSZYM ... TAK OGOLNIE.. POZA TYM CWICZE NA MASE, ALE TA MI SPADA JESLI NIE ZASTOSUJE W KTOREJS TAM SERII WIELKICH CIEZAROW ALBO DUZEJ OBJETOSCI NA DOSC DYNAMICZNYCH RUCHACH. Z NATURY JESTEM CHUDZIELCEM I MIMO STAZU NIE MOGE PRZEKROCZYC PEWNEJ WAGI, CHOC POWOLI, OKRESOWO MAM CORAZ WIEKSZE OBWODY. CIEBIE TO TEZ MOZE SPOTKAC ZA KILKA KILOGRAMOW.


Pozdrawiam!!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
W wyciskaniu lezac lezy sie na lopatkach . Zeby lezec na kregoslupie trzeba rozsunac lopatki. Jak rozsuniesz lopatki wylaczasz czesciowo gorne piersiowe i przeciazasz dodatkowo stawty barkowe.

Od razu napiszę, że się nie znam bardzo na włączaniu się (lub nie) różnych mięśni pomocniczych w wyciskaniu wiec ten wątek przepada w naszej rozmowie.

SZKODA, ALE SCIAGAJ PORZADNIE LOPATKI A NAWET NA PLASKIEJ POBUDZISZ GORNA KLATE.


Płaską ostatnio robiłem w maju (przed 3-miesięczną przerwą). Obecnie od około dwóch miesięcy robię tylko skos w górę. Ale takie podstawowe zasady jak sciąganie łopatek, to oczywiscie znam


JASNE, ALE JA OD POCZATKU MOWILEM ZE ODERWALEM TYLEK I NIE ZALICZAM TEGO JAKO CZYSTEGO WYCISNIECIA.
CO DO WSLUCHIWANIA TO PODALES RACZEJ CO MOWI GLOS ROZSADKU. CIALO DOZNAJE ODRUCHOW. KIEDY DOTKNIESZ GORACEGO ZELAZKA TO CHYBA NIE POWSTRZYMUJESZ ODRUCHU COFANIA REKI Z POWODU STRACHU PRZED TYM ZE KTOS OCENI TO JAKI "NIEZALICZENIE DOTKNIECIA ZELAZKA" . JAK JEST JUZ ZA GORACE JAK NA LUDZKIE MOZLIWOSCI TO COFAJ I SIE NIE PIER.. Z TYM . MOWA O BEZPIECZENSTWIE I NATURALNYCH ODRUCHACH. ZAWODY W WYTRZYMALOSCI NA GORACO TO INNY TEMAT.


Tutaj się absolutnie nie zgadzam. Jakbym słuchał odruchów mojego ciała w matrwym ciągu to kręgosłup już dawno by mi wyskoczył. Naturalnym odruchem jak już idzie ciężko jest krzywienie pleców. W przysiadach jest to nadmierne pochylanie się do przodu orzz kierowanie kolan do srodka, dalej nie podaję.
Jak mi nie idzie sztanga w podczas rekordu, to nie odrywam dupy tylko próbuje bic rekord w późniejszym terminie.

Uważam, że jak się czegoś nie da podnieść tak jak zakłada technika danego cwiczenia to się tego nie podnosi. Ty masz inne zdanie jak widać, ale proszę nie próbuj mnie do niego już przekonywać. Każdy niech pozostanie przy swoim.


Na resztę nie odpowiadam, bo temat juz wyczerpałem z mojej strony. Poza tym jak Ty zaczynasz używać argumentów typu "nawet oddychanie nie jest w 100% bezpieczne" oraz pokazujesz swoją wyższość siłową i namawiasz mnie do wyciskania 190kg, to nie widzę tu miejsca na kulturalną rozmowę bez osobistych wycieczek oraz daleko posuniętych ironii.

Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-11-15 20:40:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie denerwuj sie tak.

Co do ciagow i siadow podales nie tyle odruchy co oznaki slabosci miesni wyczerpanych treningiem. Zastanow sie czy to dziala na korzysc podniesienia ciezaru czy nie! NIE!

Odruchem jest w ciagu np ugiecie nog zamiast trzymania ich prosto.

Odruchem w przysiadzie jest np skracanie ruchu.

Nie sadzisz ze jest tu roznica?

Nie mam zamiaru wbijac Ci niczego na sile, ale uczepiles sie ze napisalem jak bylo na prawde, tzn ze wyc lezac byla z oderwana dupa.
Bezpieczniej i lepiej z pktu widzenia strategii treningowej wycisnac z oderwaniem niz dac sie zagniesc.

A przyklad bys wycisnal 190kg z oderwaniem tylka nie mial na celu Upokarzania tylko pokazanie ze oderwanie posladkow nie daje od razu wynikow znacznie rozniacych sie od przepisowych. Podchodzac do takich ciezarow ryzykujesz wiecej niz na glupich 120kg, nie ma co dawac szansy przeciwnikowi. Pewne zasady zmieniaja sie z zaawansowaniem i tyle. Na normalnych treninach nie odrywam tylka.

Moja intencja ie jest obrazanie nikogo, ale porozumienie.

Peace!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Odruchem jest w ciagu np ugiecie nog zamiast trzymania ich prosto.

Odruchem w przysiadzie jest np skracanie ruchu.

Co do ciagow i siadow podales nie tyle odruchy co oznaki slabosci miesni wyczerpanych treningiem. Zastanow sie czy to dziala na korzysc podniesienia ciezaru czy nie! NIE!


U mnie TAK. Jak zrobię 'okrągłe' plecy to moge podnieść.
Oraz jak kolana dam do środka co jest u mnie naturalnym odruchem jak mam bardzo ciężko, to mogę dalej wykonywac serię. W przysiadzie nigdy nie skracam ruchu.

A z ugiętymi nogami w mc to się zgodzam, ciężar już masz w górze ale "niedociągnięty", wtedy czasem robię 'wózek' albo dociągam normalnie jak mam siłę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Oj chcialem by ktos skorygowal moj plan a tu tylko wasze wywody. Ale faktem jest, ze wasza dyskusja jest bardzo ciekawa. Sog dla was panowie. Dla Wodyna juz tylko duchowy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Oraz zgadzam się z tym, że jest to też oznaka słabości mięśni.

Z tym, że u mnie odrywanie dupy od ławki nie jest żadnym odruchem (warunkowym czy bezwarunkowym ) poprostu takie coś dla mnie nie istnieje.

Thiago2 wybacz

Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-11-15 21:17:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opaski obciazajace (?)

Następny temat

Hamowanie wzrostu

WHEY premium