SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ocenie/poprawie treningu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1076

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Witam, ćwiczę od połowy stycznia większość czasu ćwiczyłęm systemem co drugi dzień, ćwiczyłem przedramiona, biceps, triceps, kapturki, barki trochę mniej intensywnie, oraz klatkę mniej intensywnie ze zwględu na brak sprzętu. Mam 2 Hantelki po 16 kg każda. Powiedzmy od miesiąca ćwiczę poniedziałek: Biceps, Triceps, Przedramiona, Kapturki. Środa: Barki. Piątek jeszcze raz to co w poiedziałek. Nie ćwiczę nóg wogóle ze względu na kontuzje kolana (za tydzień artroskopia). Tak samo ma się pleców z tym, że ćwicząc kapturki ćwiczę właśnie czworogłowy pleców do tego wykonuję wiosłowanie na ten mięsień. Planuje kupić poręczę do klatki a nog zacznę ćwiczyć za 2-3 miesiące no i najszerszy plkeców oczywiście. Wiem, że moj trening co 2 dzień wygląda słabo i wogóle źle, ale efekty przyszły spore więc nie jest źle. Teraz mam wrażenie, że nie rosnę przez ostatnie tygodnie. Myślałem nad zmianą treningu na taki:
Poniedziałek: Biceps, Klatka z tego, że klatka za 3 tygodnie zacznę jak kupie poręczę. 3 ćwiczęnie na bica razy 3 serię. Uginanie stojąc z przekrętem, w oparciu o udo, i sposobem młotkowym każde ćwiczenie 10 powtórzeń.
Środa: Triceps i kaprurki, na każdy po 3 ćwiczenia, plus wiosłowanie dodatkowo 1 ćwiczenie w każdej z 3 seri.
Piątek: Bari i przedramiona, na barki chciałbym dać trochę więcej ćwiczeń, bo wcześniej słabo je trenowałem np. 4-5 ćwiczeń razy 3 serię. Przedramiona 3 serię po 3 ćeiczenia.

Prosze o pomoc w ułożeniu dobrego treningu, który da mi efekt. Ćwiczę na mase.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Ok, ale ja w tej chwili mam na myśli uginanie ramion( biceps) i uginanie do czoła leżąc (triceps), wiem, że wiosłowanie wymaga większych ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A co Ci jest, że nie możesz ćwiczyć pleców? Nie zrozumiałem za bardzo.
Masz drążek?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Mam kontuzjowane kolano więc ćwiczenia, w których obciąża się nogi odpadają. Drążka niestety nie mam i nie mam za bardzo warunków na drążek ( niskie i mało wytrzymałe futryny).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Zastanawiem się, czy z moim stażem ( 4 miesiące) warto ćwiczyć biceps i triceps 2 razy w tygodniu, czy lepiej raz? Co da lepsze efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Co tu duzo mowic - lipa ten Twoj trening. Poczytaj, uloz cos sensownego i wklek. https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Myślę, że ćwicząć 3 serię po 3 cwiczenia po 10 powtórzeń na te partię: przedramiona, biceps, triceps, kapturki, barki(4-5 serii) to dobry trening na te partie? Dla reszty mięśnie trening ułoże trochę później (po artroskopii kolana).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Lol. Przecież masz rozwalone kolano, a nie plecy. Co do drążka, świeży temat i przeczytaj wstęp odnośnie montażu https://www.sfd.pl/Podciąganie_na_drążku_w_pigułce-t945855.html

Artroskopia kiedy? Co masz rozwalone, łąkotkę, czy więzadła?


PS. Weź tego gotowca wywal nogi i nie kombinuj.

Zmieniony przez - oddy w dniu 2013-05-22 13:42:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
Rozwalona łąkotka i więzadło boczne ale jeszcze nie wiadomo w jakim stopniu. Co do drążka to postaram się znaleźć jakieś miejsce do montażu, jednak wydaje mi się, że sam drążek nie da efektu jak dokładne wykonanie ćwiczeń hantelkami. Co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10587
I nie myślcie, że chcę olać nogi i plecy tak jak wiele osób to robi:) Po wyleczeniu kolana nogi postawię jako priorytet, gram w piłkę więc nogi są dla mnie ważne. A co do pleców myślałęm, że ćwiczy się je ze sztangą sporymi ciężarami, nie wiedziałem o drążku. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Dlatego zapodałem Ci link, żebyś doczytał. Po tym drugim poście, rozumiem, że w ciągu 2 min zaglądnąłeś chociaż tam? W domowych warunkach podciąganie to bdb ćwiczenie, a o tym ćw z hantelkami to nie wiem o co Ci chodzi. Co chcesz nimi robić? Wiosło?

Skoro nie jesteś z "tych co olewają plecy" to ich nie olewaj. Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jednak wydaje mi się, że sam drążek nie da efektu jak dokładne wykonanie ćwiczeń hantelkami

mylisz się
da Ci wiecej,a jeśli nie masz ciężkich hantli to już w ogóle bez porównania

a co do pleców to możesz wykonywac jeszcze inverted rows

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia z hantlami

Następny temat

Rzeźba - dobranie odpowiedniego treningu i ewentualnej diety.

WHEY premium