SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc i ocena fbw w domu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 473
Witam,

jestem początkująca jak i tutaj, tak i w treningu obwodowym. Proszę o pomoc w planie i wypełnienie w nim dziur propozycjami ;)
Do dyspozycji mam hantle 2x2kg i 2x5kg. I na razie tyle ze sprzętu. Od miesiąca jem racjonalnie, bez żadnego syfu, owsianka rano, omlet przeważnie wieczorem,obiad ryż, razowy makaron, kurczak plus warzywa.
Angela, lat 23 ;)
To mój plan :
1 i 2 tydzień: 2 s.x15 p.
3 i 4 tydzień: 2 s.×12 p.
5 i 6 tydzień: 3 s.×10 p.
7 i 8 tydzień: 3 s.×8 p.
Rozgrzewka:
Skakanka , pajacyki, sprint, kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami, plus lekkie rozciąganie mięśni (10 min)
Zestaw "A"
Nogi
Przysiady z hantlami
Wykroki z hantelkami do tyłu
Plecy
Wiosłowanie z hantlem jednorącz w opadzie tułowia
Klatka piersiowa
Rozpiętki z hantlami na ławce płaskiej
Barki
Unoszenie hantli w przód stojąc
Unoszenie hantli w bok siedząc
triceps
Wyciskanie francuskie ze sztangielkami - ręce proste i za głowę, leżąc
Biceps
Uginanie ramion z hantlami, chwytem młotkowy łokcie blisko, tylko przedramiona do góry

Zestaw „B”

Nogi
Wykroki z hantlami
Plecy
?
Klatka piersiowa
Pompki damskie
Barki
Unoszenie hantli w przód stojąc
Unoszenie hantli w bok siedząc
Triceps
Prostowanie ramienia z hantlem w opadzie tułowia
Biceps
Uginanie ramion z hantlami prostą
Uginanie ramienia w podporze o udo
Łydki
Spięcia łydek

Brzuch:

unoszenie nóg leżąc
brzuszki z nogami do góry
skręty tułowia
plank
plank bokiem na ramieniu

Plus pytanie. Trening siłowy 3x w tyg co drugi dzień, a co z areobami? W inne dwa dni wolne od siłowych?

Dzięki za uwagi odpowiedzi i takie tam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43294
hej, gotowe treningi domowe masz w Regulaminie działu: https://www.sfd.pl/-t438773.html i lepiej dokup obciążenia (do hantli to tak żebyś przynajmniej z 20 kg na hantel miała), bo z tym to raczej niewiele zdziałasz. Odnośnie diety też masz wszystko w Regulaminie: https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html  https://www.sfd.pl/-t752315.html

Jeśli oczekujesz konkretniejszej pomocy od moderatorek, to musisz wypełnić ankietę (w regulaminie), wrzucić zdjęcia i zacząć prowadzić regularnie dziennik

Zmieniony przez - aureel w dniu 2015-02-07 11:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
"kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami" - to raczej nie są naturalne płaszczyzny ruchu tych stawów więc lepiej odpuść sobie taki typ rozgrzewki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 473
Konkretniejszej pomocy nie potrzebuje, dzięki za linki ;) 20 kg? na pewno teraz nie podołam takiej wadze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43294
Zobaczysz, że siła szybko rośnie na biceps na pewno tyle nie wyciśniesz, ale w ćwiczeniach takich jak przysiady z hantlami czy martwy ciąg z hantlami, to szybko będzie mało Inna sprawa, że jeśli planujesz ćwiczyć w domu to dobrze z czasem zainwestować w sztangę i stojak no i oczywiście ławkę i/lub piłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 473
Tak, jak tylko będę mieć zastrzyk gotówki to na pewno będę inwestować,ale wszystko w swoim czasie ;) kiedyś ćwiczyłam tzw. dywanówki, ale mój facet zarażał mnie treningiem siłowym, pokazywał filmiki motywacyjne i zdałam sobie sprawę, że nie ma nic piękniejszego jak widok pracującego mięśnia :D i zakwasy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43294
To powodzenia i wytrwałości życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 471 Napisanych postów 13028 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79809
ketrinn
"kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami" - to raczej nie są naturalne płaszczyzny ruchu tych stawów więc lepiej odpuść sobie taki typ rozgrzewki


Dokładnie. Lepiej zrobić serię każdego z ćwiczeń z minimalnym obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 473
Dałam sobie z nimi spokój po waszych radach, liczę na więcej wskazówek! ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy DT kamahh

Następny temat

Paskudny brzuch - czy da się wyrzeźbić brzuch w warunkach domowych?

WHEY premium