SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc i ocena fbw w domu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 473
Witam,

jestem początkująca jak i tutaj, tak i w treningu obwodowym. Proszę o pomoc w planie i wypełnienie w nim dziur propozycjami ;)
Do dyspozycji mam hantle 2x2kg i 2x5kg. I na razie tyle ze sprzętu. Od miesiąca jem racjonalnie, bez żadnego syfu, owsianka rano, omlet przeważnie wieczorem,obiad ryż, razowy makaron, kurczak plus warzywa.
Angela, lat 23 ;)
To mój plan :
1 i 2 tydzień: 2 s.x15 p.
3 i 4 tydzień: 2 s.×12 p.
5 i 6 tydzień: 3 s.×10 p.
7 i 8 tydzień: 3 s.×8 p.
Rozgrzewka:
Skakanka , pajacyki, sprint, kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami, plus lekkie rozciąganie mięśni (10 min)
Zestaw "A"
Nogi
Przysiady z hantlami
Wykroki z hantelkami do tyłu
Plecy
Wiosłowanie z hantlem jednorącz w opadzie tułowia
Klatka piersiowa
Rozpiętki z hantlami na ławce płaskiej
Barki
Unoszenie hantli w przód stojąc
Unoszenie hantli w bok siedząc
triceps
Wyciskanie francuskie ze sztangielkami - ręce proste i za głowę, leżąc
Biceps
Uginanie ramion z hantlami, chwytem młotkowy łokcie blisko, tylko przedramiona do góry

Zestaw „B”

Nogi
Wykroki z hantlami
Plecy
?
Klatka piersiowa
Pompki damskie
Barki
Unoszenie hantli w przód stojąc
Unoszenie hantli w bok siedząc
Triceps
Prostowanie ramienia z hantlem w opadzie tułowia
Biceps
Uginanie ramion z hantlami prostą
Uginanie ramienia w podporze o udo
Łydki
Spięcia łydek

Brzuch:

unoszenie nóg leżąc
brzuszki z nogami do góry
skręty tułowia
plank
plank bokiem na ramieniu

Plus pytanie. Trening siłowy 3x w tyg co drugi dzień, a co z areobami? W inne dwa dni wolne od siłowych?

Dzięki za uwagi odpowiedzi i takie tam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43290
hej, gotowe treningi domowe masz w Regulaminie działu: http://www.sfd.pl/-t438773.html i lepiej dokup obciążenia (do hantli to tak żebyś przynajmniej z 20 kg na hantel miała), bo z tym to raczej niewiele zdziałasz. Odnośnie diety też masz wszystko w Regulaminie: http://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html  http://www.sfd.pl/-t752315.html

Jeśli oczekujesz konkretniejszej pomocy od moderatorek, to musisz wypełnić ankietę (w regulaminie), wrzucić zdjęcia i zacząć prowadzić regularnie dziennik

Zmieniony przez - aureel w dniu 2015-02-07 11:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5503
"kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami" - to raczej nie są naturalne płaszczyzny ruchu tych stawów więc lepiej odpuść sobie taki typ rozgrzewki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 473
Konkretniejszej pomocy nie potrzebuje, dzięki za linki ;) 20 kg? na pewno teraz nie podołam takiej wadze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43290
Zobaczysz, że siła szybko rośnie na biceps na pewno tyle nie wyciśniesz, ale w ćwiczeniach takich jak przysiady z hantlami czy martwy ciąg z hantlami, to szybko będzie mało Inna sprawa, że jeśli planujesz ćwiczyć w domu to dobrze z czasem zainwestować w sztangę i stojak no i oczywiście ławkę i/lub piłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak, jak tylko będę mieć zastrzyk gotówki to na pewno będę inwestować,ale wszystko w swoim czasie ;) kiedyś ćwiczyłam tzw. dywanówki, ale mój facet zarażał mnie treningiem siłowym, pokazywał filmiki motywacyjne i zdałam sobie sprawę, że nie ma nic piękniejszego jak widok pracującego mięśnia :D i zakwasy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To powodzenia i wytrwałości życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 475 Napisanych postów 13028 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 79809
ketrinn
"kręcenie biodrami, kolanami, nadgarstkami" - to raczej nie są naturalne płaszczyzny ruchu tych stawów więc lepiej odpuść sobie taki typ rozgrzewki

Dokładnie. Lepiej zrobić serię każdego z ćwiczeń z minimalnym obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dałam sobie z nimi spokój po waszych radach, liczę na więcej wskazówek! ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy DT kamahh

Następny temat

Paskudny brzuch - czy da się wyrzeźbić brzuch w warunkach domowych?

FuckBaton