SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podsumowanie Odzywiania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2278
witam,
przeczytalem kilkadziesiat tmatow w tym dziale i im wiecej czytam tym mniej wiem :( Z chemii i biologii w licum bylem noga, kompletnie sie tym nie interesuje, nie potrafie spamietac tych wszystkich naazw i procesow w organizmie czlowieka. Znam sie na psychice czlowieka, nie na tym jakie kwasy ma w jelitach, itp (w tym nie ma nic ironicznego, bez urazy)
Dlatego prosze osoby, ktorym te tematy sa blizsze niz mi o pomoc (przyda sie to tez innym bo zauwazylem, iz sporo osob ma problemy z odzywianiem).

Powiedzmy, ze dysponuje takimi produktami/potrawami (wszystko proste, mozna zrobic rano, zjesc i na pociag do pracy zdazyc :) )

- bialko
- carbo
- jajecznica
- omlet
- ryz
- kajzerki
- ser bialy i zolty
- tunczyk oraz inne ryby w puszkach
- dzem

Czego jesc wiecj, czego mniej w dni treningowe i nietreningowe.
Co jesc przed treningiem, co po treningu.

Blagam, tylko nie rzucajcie definicji z encyklopedii ani magisterskich instrukcji niebanalnego odzywiania sie. Wystarcza prost rady typu to i to wpierniczaj wtedy, a to i to wtedy. czywiscie nie wymienilem tu calkowitego mojego jadlospisu, bo jedzac tak urozmaicone potrawy zwariowalbym.
Majac wstepne pojecie o takich podstawach dopasuje sobie reszte

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady i prosze mnie nie zrownywac z ziemia postami typu "to juz bylo, poczytaj", bo wiem ze to juz bylo, ale pisane profesjonalnym jezykiem, nic wprost.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
Rano , Bogaty posiłek w białka tłuszcze i węgle np:
Płatki owsiane , ser biały ,rodzyny , mleko , orzechy

Jakiś II posiłek np
chleb razowy + jajecznica

Przedtreningowy , bogaty w btw np:
ryz/kasza + tunczyk + oliwa z oliwek

Po treningu
Carbo + szybko wchłanialne białko albo same carbo a potem posiłek bogaty w b.w

Na noc jakaś rybka , ser biały , tunczyk co wolisz.


Jedz:

ryby (najlepiej morz polnocy) ,jajka (cale lub bialka,polecam cale),drob (szczegolnie piersi kurze i indycze) ,wolowina , soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a diete trzeba urazmaicac) ,chudy nabial ,odzywki bialkowe,cielencina ,dziczyzna ,chude wedliny dobrej jakosci

Warzywa,owoce,platki ,otreby,ryz brazowy,kasze ,glukoza,miod,ryz preperowany,carbo ,chleb razowy

Tran,oliwe z oliwek,olej lniany,siemie lniane ,zoltka jaj,avocado ,tluste ryby polnocnych morz

Unikaj :
wieprzowiny,podrobow ,tanich wedlin(kielbasy,parowki)
Konserw miesnych , jogurtow slodzonych,slodyczy ,wypiekow ,dzemow
bialego chleba,bolek,serkow slodzonych ,cukru stolowego,Tluszczu zwierzecego nasyconego,trans izomerow czyli margaryn,smazonych pokarmow(zbyt dlugo) ,olejo rafinowanych

I tak trzeba ułozyc pod swoje głowe dietke , tutaj masz szkielet

Zmieniony przez - outsidee w dniu 2006-01-03 22:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2278
ok dzieki, w koncu czarne na bialym, sog juz polecial.
Wszystkim pomocnym rozdam sogi :)

Niektorzy polecaja zaraz po treningu oszamac kromke z dzemem, mozna tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
mozna ale nie za dobry to pomysł
po treningu trzeba wegle proste czyli najlepiej : carbo, glukoze, miód, wafle ryzowe ( kolejnosc nie przypadkowa )

Zmieniony przez - Michał... w dniu 2006-01-03 22:51:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
mozna, to wlasnie wegle proste (a dokladniej o wysokim IG) a o to wlasnie chodzi

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2278
a co z kajzerkami?
maja duzo wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
http://www.kalorie.net/ - przydatna tabela kaloryczna, indeks glikemiczny

Zmieniony przez - Pro_Mass w dniu 2006-01-11 19:06:30

Zmieniony przez - Pro_Mass w dniu 2006-01-11 19:07:24

Zmieniony przez - Pro_Mass w dniu 2006-01-11 19:08:06

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2278
ostatnio odzywiam sie dosyc bogato, zalezy mi na masie, ale zeby z drugiej strony nie dostac brzucha w dni nietreningowe jezdze na rowerze stacjonarnym, co proponujecie jesc przed i po jezdzie na rowerze zeby nie spalic miesni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Bezpośrednio myślę glukoza/Carbo, a poźniej normalny posiłek. Nie wiem po co jeździsz na rowerze stacjonarnym skoro chcesz zyskać masę. Kolego to normalne, że podczas robienia masy poziom fatu w organizmie się troszki zwiększa, ponieważ zjadamy więcej kalorii niż możemy spalić i tyjemy. Gdy skończysz się masować, od tego jest rzeźbienie się to ono ma za zadanie wymodelować nam sylwetkę, poprawić definicję poprzez zrzucenie zbędnego nam fatu i czego się martwisz, przyjdzie czas i na aeroby.
Pzdr.

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2278
chce tylko zgubic lekka "oponke" na brzuchu, ktos w innym tmacie mi poradzil ze pomiedzy cwiczeniami na mase moge robic lekkie aeroby, nie powinny zaszkodzic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CKD prośba o ułożenie

Następny temat

ZdroWa Żywność wpisywac sie!

WHEY premium