SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podpuszka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
Zbytnie przejmowanie się laktozą to obsesja. Do 500ml mleka jak dla mnie można uwzględnić w diecie jeżeli ktoś lubi(z wyjątkiem osób nietolerujących laktozy).

Zmieniony przez - chudzio w dniu 2006-05-23 07:13:27

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Wiesz, przy niższym bf już trzeba mieć to na uwadze.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
outsidowi chodzi o szkodliwosc mleka

znam teorie Tombaka i czytalm jego ksiazki dlatego nie wypowiadam sie na temat jego racji nie chce sie klocic

Zmieniony przez - miloszmk w dniu 2006-05-23 07:57:40

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
czytac tomabke to miałem wrażenie że raz mówi tak raz tak

a mleko czasem possać można ale od krowy nie pije wcale, nie lubie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Chodzilo mi ogolnie o laktoze. Teraz malo rzeczy jest zdrowych.


Ps. Duzo cwiczyles na te posladki?- Out

Zmieniony przez - LUKI w dniu 2006-05-23 09:55:47

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Panowie ale nie chodzi mi o laktoze. Zreszta podpuszczka chyba nie ma nic wspólnego z laktozą, przynajmniej ja o niczym nie wiem Chodziło mi raczej o to że kazeina tworzy w żołądku duże, zbite, trudne do strawienia grudy, a ubocznym efektem jej trawienia jest gęsty śluz, który zalega w jelitach, utrudniając absorpcję substancji odżywczych, prawda?? Outsidee a nie wiesz w takim razie, jaki narząd lub enzym trawi to mleko?

Zaraz SOGi polecą

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Surowe mleko posiada laktaze i lipaze, ktore umozliwiaja strawienie. Mleko po pasteryzacji w wiekszym stopniu traci te enzymy i organizm doroslego czlowieka ma problemy z trawieniem.

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
Xabi no własnie nie mam pojecią , napisałem tak jak mi się wydawało , ale nie jestem pewny.

ludzie nie zjedzcie mnie zaraz
Luki - Nawet nie wiesz ile poty mnie to kosztowało

Zmieniony przez - outsidee w dniu 2006-05-23 10:41:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Ogólnie to są trzy obozy:
-przeciwnicy mleka
-zwolennicy mleka
-przeciwnicy mlaka pasteryzowanego

Odonośnie tego ostatniego obozu, akurta ostatnio słyszałem o mleku zimnym, które jest pasteryzowane w najniższej możliwej temperaturze, stosowana jest tutaj filtracja. Są też chyba sery szwajcarskie z mleka nie pasteryzowanego... ogólnie przy serach dojrzewających jest niższa temp. pasteryzacji, u nas takie produkty chyba raczej nie są tak popularne...

Nie spotkałem się z badaniami w których laktoza byłaby powodem mniejszej utraty wagi. Mleko ma wysoki Index insulinowy i to może być problem, szczególnie w posiłkach zawierających węglowodany, według tego tekstu spaghetti o niskim IG miało podobny wpływ na posiłkowe wydzielanie insuliny jak biały chleb, po dodaniu 200 ml mleka.

Milk as a supplement to mixed meals may elevate postprandial insulinaemia.

Lil***erg Elmstahl H, Bjorck I.

Department of Applied Nutrition and Food Chemistry, Center for Chemistry and Chemical Engineering, Lund University, PO Box 124, SE-221 00 Lund, Sweden. [email protected]

OBJECTIVE: The objective was to evaluate the impact of milk added to a high-glycaemic index (GI) white bread meal vs a low-GI spaghetti meal, respectively, on postprandial glucose and insulin responses in healthy subjects. DESIGN: The volunteers were served the bread or spaghetti meals with either milk (200 or 400 ml, respectively) or water (400 ml) following an overnight fast. Capillary blood samples were collected before and during 3 h after the meals. SETTING: The study was performed at the Department of Applied Nutrition and Food Chemistry, Lund University, Sweden. SUBJECTS: Ten healthy volunteers, seven men and three women, aged 22-30 y, with normal body mass indices, were recruited. RESULTS: There was no difference in postprandial glucose area under curve (AUC) with and without added milk in the case of the high-GI bread meals. As could be expected, glucose AUC after the bread meal+water was higher than after the spaghetti meal+water. Milk added at 200 or 400 ml to the spaghetti meal did not affect glucose AUC. However, a significantly higher insulin AUC was seen with the bread meal with 400 ml milk (+65%) and the spaghetti meal with 200 ml or 400 ml milk (+300%), respectively, compared with corresponding test meal with water CONCLUSIONS: The addition of milk to a low-GI spaghetti meal may significantly increase the postprandial insulinaemia. Even an ordinary amount of milk (200 ml) increased the insulin AUC to a low-GI spaghetti meal to the same level as seen with white bread. The mechanism for the insulinotrophic effect of milk is not known, and the potential long-term metabolic consequences need to be elucidated. SPONSORSHIP: Swedish Dairy Association.

Laktoza nie jest tutaj problemem, raczej białka - serwatka...
http://www.ajcn.org/cgi/content/full/80/5/1246

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-05-23 11:36:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Nie podoba mi się pomysł Out

Ja to widze tak. Człowiek traci podpuszczke w wieku niemowlęcym wiec kazeina jest dla niego "cięższa". I nie dość że mamy kłopoty z trawieniem kazeiny to przeszkadza nam w trawieniu innych pokarmów. Natomiast przetwory mleczne w procesie fermentacji "rozłożyły" kazeine, czyli zrobiły to z czym sami nie moglibyśmy sobie poradzić. Czyli w skrucie, mleko jest do dupy a przetwory są OK.

PS. Ellis wstyd się przyznać ale nie znam agielskiego

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje rady

Następny temat

Z 82kg na 90 kg jak najszybciej.

WHEY premium