SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący - trening na domowej siłowni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 408
Witam. Mam zamiar stworzyć sobie domową siłownie. Miałem już z tym styczność, tylko że u kolegi więc wiem co i jak. Nie będzie to jakieś profesjonalne, ale sztangi i hantle, ławeczka, mniejsza o to... Chciałbym się dowiedzieć jaki trening będzie najlepszy dla początkującego. Trenowałem wcześniej na domowej siłowni, potem tylko domator, przerwa i teraz znów chce ćwiczyć, powiedzmy po takim zastoju... Czy FBW będzie dobry ? Chciałbym ćwiczyć poniedziałek->środa->piątek i np jednego dnia klatka i barki drugiego to i to itd. Mam jakieś 177cm wzrostu i ważę z 82kg, chciałbym przez półtora roku uzyskać rzeźbę, a przede wszystkim siłę(szykuję się na wojsko i jak najlepsze przejście testów i utrzymaine się później na poziomie). Nie wiem jakie ćwiczenia wybrać żeby się jak najlepiej rozwijać, niby czasu dużo, ale przeleci... Czytałem forum, ale taki natłok informacji, że już sam nie wiem co wybrać... Chodzi mi, żeby dobrać dobre ćwiczenia beż profesjonalnego i jakiegoś nie wiadomo jakiego sprzętu, dlatego zaznaczam, że jest siłownia domowa. Czyli wiadomo jaki sprzęt. Chciałbym też 'podrosnąć', bo nie ukrywam, że nie jestem zbyt wysoki. Proszę o pomoc. I proszę nie pisać,że lepiej zapisać się na siłownie profesjonalną i że domowa nie ma sensu itd.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Przypominam jedynie że DIETA to sposób żywienia , zdrowo i rozsądnie , i to nie jednorazowy skok w bok , więc radzę spokojnie powoli zmieniać nawyki na trwałe zmiany .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. podstawowe sprzęt treningowy .

- ławka , gryf , stojaki i dużo obciążenia
- poręcze i drążek plus hantle

2. plan treningowy ( rozruch 4-6 tygodni)

zero filozofii 4-6 tygodni bierzesz prosty program treningowy i idziesz trenować .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

wracasz po tym czasie , zdajesz solidną relację z tego czasu i wtedy można myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 408
Widzę którś taki sam post od Ciebie w którymś temacie.. Zauważ moją wagę i wzrost...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
A co ma do tego twoja waga i wzrost? A po co ma za kazdym razem pisać coś innego ale znaczącego dokladnie to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 408
To po co mam masę robić ? Masę mam, chciałbym zrobic z tego pożytek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Masa a Masa Jest ogromna różnica między sformułowaniem twoim a sformułowaniem Tomasza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 408
Mółgbyś mi ją wytlumaczyc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Bo to zalezy jak ta masa wyglada. Mozesz byc umiesniony i chciec po prostu zejsc do niskiego bf zeby lepiej to wszystko bylo widac. Albo jestes gruby i wydaje ci sie ze jak zaczniesz cwiczyc to przerobi ci sie to na miesien. Tego nie wiem bo nie ma ankiety ;/ Jeśli chcesz być silniejszy, musisz rozbudowac mięsień czyli mase mięśniową.

Zmieniony przez - mariozlw w dniu 2012-09-27 22:52:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 408
Płeć : M

Wiek : 17

Waga : 82

Wzrost : 177

Cel treningowy : Siła i rzeźba

Staż treningowy na siłowni : kilka mscy na domowej

Uprawiane inne sporty : taekwondo x2, wf x2

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : domowa siłownia

Dieta : Brak

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Brak

Ostatnio przerabiany plan: Brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Brak.

Dołączam ankietę, nie wiem czy to cokolwiek pomoże... Jestem dosyć dobrze zbudowany, ale mimo wszystko tłuszyczku trochę na pewno jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
No to albo robisz redukcje z ujemnym bilansem i zrzucasz tluszczyk, podczas czego watpie ze uda ci sie zbudowac siłe. Albo cwiczysz silowo z dodatnim bilansem kalorycznym przy czym masa sie zwieksza. I chyba o to ci glownie chodzi o masę miesniową. Jesli miesien rosnie jest bardziej widoczny i silniejszy. Jak twoje wyniki silowe i wymiary?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Mariozlw, kolega chyba nie bardzo rozumie o co ci chodzi;)

Rzeźbienie = Odchudzanie, redukcja mająca odsłonić mięśnie wyrobione na masie (upraszczam)
Masowanie = Nabieranie masy mięśniowej bez czego nie ma rzeźy
I cała filozofia.
Tomasz dobrze Tobie radził. A to, że widziałeś podobne posty to prawda, 80% odpowiedzi jakie udziela się na forum trzeba powtarzać.
Ćwiczyłeś SW więc wiesz, że na początku uczysz się techniki i ćwiczysz podstawy. Tak samo jest na siłowni.
Na początek dobrze mieć przynajmniej 60kg bazowego obciążenia (głównie 5kg i 2,5kgx4 i 1,25kgx4), potem wystarczy kupować już tylko 20kg obciążniki i cały czas jest możliwość założenia potrzebnego ciężaru na hantle/ sztangę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki czas i koszt na taką rzeźbę?

Następny temat

Prośba o ocene splitu na mase

WHEY premium