SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek treningów_porady_planik fbw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 588

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11
Cześć
W tym tygodniu zaczynam przygode z siłownią. W tamtym tygodniu ruszyłem z dietką i przybyło już 1kg także nienajgorzej. Moj wiek 22lata 187cm/66kg także spora niedowaga stąd zależy mi głownie na przybraniu masy lecz nie kosztem ulania się. Na siłowni nigdy nie byłem lecz liznąłem troche SW, wchodzi 10 podciągnięć i z 25/30 pompek na poręczach także podstawy chyba są. Co sądzicie o tym planie: (https://****************/trening/trening-na-mase/6642-trening-fbw-na-mase-dla-poczatkujacych.html)? Chciałbym dodać, że na ten moment najbardziej zależy mi na rozbudowie ramion i motyli (ulubione sylwetki to Bruce Lee/Zyzz :D).
Czy ktoś pomógłby w zarysie planu fbw 3x w tygodniu, głownie wolne ciężary bo z tego co wiem są najlepsze na przybranie masy. Prosiłbym też o jakies tipy typu optymalny ciężar/ilość powtórzeń a i jako ektomorfik mam dość słabe stawy i stąd strzelanie w barkach czy też w nadgarstkach czy jest to duży problem i czy da sie go jakos wyeliminowac/ograniczyc?
Z Fartem Wariaty niżej zamieszczam moją wychudzoną sylwetke :P




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11
ocenzurowana stronka to budujmase, jeśli jest zakaz umieszczania linków z innych stron to bardzo przepraszam i prosze o nie usuwanie tematu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21512 Napisanych postów 30767 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870193
Tak, nie możesz umieszczać linków z innych stron. Najlepiej skopiuj zamieszczony tam plan, i wklej go tutaj.
Ogólnie dobrze myślisz, trening FBW oparty o podstawowe ćwiczenia to najlepszy wybór na początek. Jeśli zaś chodzi o zakres powtórzeń - w tych najbardziej siłowych ćwiczeniach możesz schodzić niżej, nawet do 6 powtórzeń. W ćwiczeniach asystujących za to zastosuj nieco wyższy zakres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11
Trening FBW A (poniedziałek i piątek)
1. Wykroki z hantlami w rękach (zobacz)

2. Martwy ciąg na lekko ugiętych nogach (zobacz)

3. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce dodatniej (zobacz)

4. Wyciskanie hantli chwytem neutralnym siedząc (zobacz)

5. Prostowanie przedramion z hantlem zza głowy (zobacz)

6. Uginanie przedramienia z hantlem, łokieć oparty o kolano (zobacz)

7. Plank – lewa strona 1 minuta/ Plank – prawa strona 1 minuta (zobacz)

Trening FBW B (środa)
1. Przysiady przednie (zobacz)

2. Wiosłowanie sztangą podchwytem w opadzie tułowia (zobacz)

3. Wyciskanie hantli leżąc na ławce poziomej (zobacz)

4. Unoszenie ramion z hantlami na boki w opadzie tułowia siedząc (zobacz)

5. Dipsy (z pomocą partnera treningowego lub gumy odciążającej) (zobacz)

6. Uginanie przedramion ze sztangą prostą trzymana podchwytem stojąc (zobacz)

7. Wspięcia na palce stojąc ze sztangą na karku (zobacz)

* Trening FBW C (piątek – po 8 tygodniach)
1. Wchodzenie na skrzynie z hantlami rękach (zobacz)

2. Wiosłowanie półsztangą (zobacz)

3. Wyciskanie sztangi gilotynowo leżąc na ławce dodatniej przy użyciu Maszyny Smitha (zobacz)

4. Arnoldki (zobacz)

5. Pompki w podporze tyłem (uginanie przedramion trzymając dłonie na ławce poziomej, a stopy na podwyższeniu) (zobacz)

6. Uginanie przedramion naprzemiennie z hantlami z supinacją nadgarstka (zobacz)

7. Unoszenie ud do brzucha w zwisie na drążku (zobacz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
nie rozumiem cwiczenia marty na lekko ugietych nogach, martwy to martwy nie ma tam lekko ugiętych nóg, chyba że chodzi o martwy na prostych nogach to wtedy się daje lekkie ugięcie a nie proste nogi. AAA i nie polecam patrzeć tak jak oni to pokazują głowa ma być przedłużeniem, ciała a nie zadarta w górę. reszta normalne cwiczenia, planów jest taka masa że masz co testować

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Co do zadzierania głowy czy też "przedłużenia" kręgosłupa, to Marcin wszystko jak zawsze zależy od osobnika
U mnie np "zadzieranie" prostuje plecy, więc jest wskazane, u innych będzie powodować przeprost w odcinku lędźwiowym, więc trzeba by ten aspekt rozpatrzeć indywidualnie, a nie zero jedynkowo- dobre/złe
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kubuś ja widuje osoby co jak się wyprostują to się patrzą w sufit.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
anubis84
Kubuś ja widuje osoby co jak się wyprostują to się patrzą w sufit.


To muszą być jakieś osoby zadufane w sobie skoro tak wysoko głowy noszą

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33074 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Rozpisz plan prawidłowo tak jak ma plan wyglądać ( czytelny + objetosć + dni itp)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW i Jedzenie

Następny temat

Jak ułożyć trening?

WHEY premium