SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek, cel redukcja, plan tygodnia do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 100
Cześć, mam pytanie. Znalazłem czyjś plan taki z hantlami fbw, lekko zmodyfikowałem.
Główny cel to redukcja tkanki tłuszczowej, jak już go osiągne to następnym celem będzie rozbudowa sylwetki. Tak to wygląda:

Poniedziałek - FBW:
przysiady z hantlami - [ 5x6-14 ]
podciąganie hantla w opadzie tułowia [ 4x6-12 ]
wyciskanie hantli ławka pozioma [ 4x6-12 ]
uginanie ramion stojąc [ 3x8-12 ]
wyciskanie francuskie hantla dwurącz, siedząc [ 3x8-12 ]
skłony leżąc płasko [ 3x10-25 ]

Wtorek - obwodówka

Środa - FBW:
wysoki krok z hantlami [ 5x6-12 ]
martwy ciąg na prostych nogach [ 4x6-12 ]
wyciskanie hantli siedząc [ 4x6-12 ]
wspięcia na palcach stopy z hantlem [ 3x8-12 ]
wznosy barków z hantlami [ 3x8-12 ]
skłony boczne z hantlami stojąc [ 3x10-25 ]

Czwartek - obwodówka

Piątek - FBW:
przysiady wykroczne z hantlami [ 5x6-12 ]
wyciskanie hantli leżąc na podłodze [ 4x6-12 ]
podciąganie hantla w opadzie tułowia [ 4x6-12 ]
uginanie ramion stojąć [ 3x8-12 ]
wyciskanie francuskie hantli leżąc [ 3x8-12 ]
unoszenie nóg do pionu leżąc [ 3x10-25 ]

Sobota - Bieg/rower

Niedziela - wolne


Obwodówka:
przysiady ze sztangą 2x12
wyciskanie hantli na płaskiej 2x12
martwy ciąg na ugiętych nogach 2x12
wyciskanie żołnierskie 2x12
skoki na podest 2x10
pompki 2x12
podciąganie na drążku 2x10
wzniosy sztangielek na bok 2x12
uginanie ramion z hantlem 2x12
brzuszki 2x20
wzniosy kolan do klatki w zwisie 2x15


I tu moje pytanie, czy mogę we wtorek i czwartek robić obwodówke, nie będzie to zbyt duże przeciążenie dla mięśni? Czy lepiej jakieś bieganie/rower/skakanka w te dni? (chodzi głównie o redukcję, jeśli tak można ale będę musiał zap*****lać, to git)
I czy ogólnie ten plan FBW a/b/c jest w miare?
I po jakim czasie zacząć dokładać obciążenie? (nigdy wcześniej nie miałem styczności z siłką, troche prac siłowych w życiu robiłem, ale stricte siłka nie)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Maciek431
Zauważyłem, że mam nogi większe/silniejsze niż reszta + lekko mnie jedno kolano pobolewa, jakbym chciał je odpuścić na miesiąc/dwa, to te fbw jakos zmodyfikować czy lepiej jakies poszczególne partie robić w osobne dni?


Jeśli pobolewa to zluzuj ten trening nóg. Na przykład obetnij ilość serii lub ciężar na treningu, ale nie rezygnuj, jeśli to oczywiście możliwe, całkowicie z treningu nóg choćby lekko ale trenuj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jak masz sztangę na obwodówkę , to po ki grzyb bawisz się w siady z hantlami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 100
póki co mam tylko jakieś ~65kg obciążenia, sztanga i 2 hantelki, sprzęt troche ch**owy, problematyczna jest zmiana ciężaru, więc póki co w miejscu w którym sobie zaczynam ćwiczyć mam tylko hantelki + obciążenie (piwnica w innym miejscu niz mieszkam). Ale jakby mi ktoś doradził i jednak mógłbym tą obwodówke też wrzucić, to doniose tam tą sztange, ewentualnie te ćwiczenie z obwodówki zamienie na hantelki


Zmieniony przez - Maciek431 w dniu 2019-04-18 02:37:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
A daj jakieś informacje o sobie. Dopiero zaczynasz przygodę z siłownią czy to kolejny plan treningowy, ankieta byłaby mile widziana

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 100
Wiek: 22
Waga: 100
Wzrost: 181
Cel treningowy: redukcja, później poprawa sylwetki
Staż treningowy na siłowni: praktycznie żaden
Uprawiane inne sporty: dużo w życiu przed ~18 rokiem życia grałem w piłke i kosza, mam "mocne" nogi
Dostęp do sprzętu: piwnica - 1x sztanga (nie używam póki co, bo zamiana obciążenia jest czasochłonna bo sprzęt gówniany póki co) 2x hantelki, obciążenie ~65kg, w następnym tygodniu zamówie drążek do podciągania (tylko nie wiem jak z tym podciąganiem będzie, haha), + bieżnia blisko domu
Dieta: po prostu mocno obciąłem kalorie, w sensie jem dużo dużo mniej niż kiedys, staram sie 5 posiłków, 0 słodyczy itp
Przeciwwskazania medyczne: raczej brak
Zażywane suplementy: brak, czasem witaminy jakieś
Ostatnio przerabiany plan: No podobny do tego fbw przez tydzień, dopiero zaczynam
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach: nie mam pojęcia bo nie mam takiego obciażenia aby sprawdzić max



Zmieniony przez - Maciek431 w dniu 2019-04-18 14:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jakies dni całkowicie wolne by sie przydały dla lepszej regeneracji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 100
No jest niedziela :D Haha. Dlatego pytam, bo jak można tak jak to rozpisałem, to się pokatuje, bo do ~września tak z 75/80 to muszę ważyć
A i jeszcze zapytam, coś z tym planem w środe jest nie tak może? Bo po poniedziałku czuje, że ćwiczyłem (najbardziej ręce), w piątek to samo (najbardziej nogi) a w środe jakoś nie bardzo. Mówię o dniu po ćwiczeniach, bo już raz taki plan przerobiłem sobie, ćwiczenia wykonuje jak najdokładniej jak potrafie, oglądałem i czytałem jak się je wykonuje, nie wiem. Za mały ciężar czy co?




Zmieniony przez - Maciek431 w dniu 2019-04-18 22:03:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan generalnie ok ale pamiętaj, ze do rozbudowy masy to sztanga jest podstawą a nie hantle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 100
No tylko mój cel póki co redukcja > masa :D
+ nie mam ławeczki, ewentualnie sobie zrobić mogę ale to prostą tylko. Na wakacje może uda się zakupić jakąś za ~400zł.
A dużo ćwiczeń jest ze sztangą bez ławki? Jak tak to bym sobie może pozmieniał ten plan lekko


Zmieniony przez - Maciek431 w dniu 2019-04-18 23:04:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
martwy
wiosło
zarzut
snatch
wszystkie ZERCHERY
wszystko z landmine'm
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Na samej sztandze jest sporo ćwiczeń ławka potrzebna w większości do ćwiczeń klatkowych resztę zrobisz bez ławki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z FBW na SPLIT

Następny temat

TRENINGI ORAZ DIETA NA OPONKĘ, A KOREKCJA KOSMETYCZNA - POMOCY

WHEY premium