SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy pod Muay Thai + kontuzja kręgosłupa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 471 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13168
Hello - zacznę od najważniejszego - wbity trzon kręgosłupa w splot nerwowy - do tego dyskopatia l4-l5 l5-s1 - nerwobóle są jak mają kaprys, raz po prostu są, raz nie do wytrzymania - w suplementacji tramal i pochodne morfiny (plastry). Okresowe MR pokazują, że przy treningu kulturystycznym i ciężkich siłowych ćwiczeniach to postępuje, a do tego też czuję że coraz bardziej boli. 10.09 mam kolejną wizytę u neurochirurga - pewnie tylko po kolejne porcje leków...

Odpuściłem kulturystykę i postanowiłem wrócić do Muay thai - treningi pon, śr, pt - więc mogę wrzucić 2-3 treningi siłowe albo interwałowe. Osobiście trochę poczytałem i wydębiłem coś takiego:

1. MT
2. Siłka:
Podciąganie na drążku 5x5
Wyciskanie siedząc sztangi 5x6-8
Poręcze 5x5
Wyciskanie na suwnicy nogami 5x6-8
+ brzuch i 20 minut interwałów
3. MT
4. Siłka:
Wiosłowanie hantlami leżąc w oparciu 5x6-8
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6-8
Wykroki 5x8-10
Wymach w bok + przód + w opadzie 5x10+10+10
+ łydki i interwały
5. MT
6. Siłka:
Przysiad z podskokiem na 10cm podest 4x25
Wymach kettlem nad głowę oburącz 4x25
Pompki łączone z podciąganiem 4x MAX + MAX
Sumo MC z podciąganiem wzdłuż tułowia sztangi 5x10
Bic + Tric i może interwały
7. OFF

Każda pomoc bardzo się przyda !

life is about challange.
started my way to bb competion.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Potrzebujesz wizyt u specjalistów, ortopeda + fizjoterapeuta + neurochirurg, wszyscy z prawdziwego zdarzenia. Przysiady z podskokiem, wykroki, mc, interwały, wyciskanie nogami moze okazac sie gwozdziem do trumny.

Chcesz w wieku 25 lat skończyć na wózku lub marzyć o wzięciu na ręce swojej kobiety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 471 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13168
Stary, mam całą gamę lekarzy, którzy się mną zajmują prywatnie, bo na NFZ nie ma co liczyć, pytam tutaj czy taki plan treningowy ma sens, bo konsultowałem się z fizjo nt. tych ćwiczeń i mogę je w pasie wykonywać, technicznie i lekko ale nadal mogę, muszę utrzymać muskulaturę, która odciąża kręgosłup i sprawia, że mogę w miarę funkcjonować.

life is about challange.
started my way to bb competion.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Skup się na mięśniach głębokich, bo to one maja największy wpływ na funkcjonowanie kręgosłupa, czyli masa ćwiczeń stabilizujących na piłce, planki, itp. Z mojego doświadczenie, np. taka ławka rzymska, mało co daje przy dyskopatii, natomiast całkiem spoko są wszelkie ćwiczenia na atlasach w których przyciągasz ciężar do siebie, tym samym rozciągając kręgosłup i generalnie wszelkie ćwiczenia w których kręgosłup jest rozciągany, a nie ściskany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Wejdz na wyższy zakres 10-12 powtórzeń, tempo negatywów 3-4 sekundy. Minimalne złamanie pozycji technicznej/niemożliwość utrzymania tempa - od razu przerywasz ćwiczenie, niezależnie czy robisz serie nr 1,2 czy 5.

Skad takie poważne problemy z kręgosłupem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 471 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13168
kontuzja na treningu, długa historia bardzo, ale efekty opłakane

life is about challange.
started my way to bb competion.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
rozpiska glupia, Wyciskanie siedząc na pewno odpada prawie 100% obciazenia idzie na kregosłup, wymachy w bok przod itp tez sredni pomysł.
mc rob to wzmocnisz prostowniki ale rob wszystko malym ciezarem i na sw lepiej sie skupic na wytrzymalosci a ta liba powtorzen ktora napisałes jest dobra na trening przy wiekszym obciazeniu, najlepiej rób obiegi na malym ciezarze a podskoczy wytrzymalosc a sila nie spadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Tobie to by się bardziej przydał trening mięśni głębokich, niż typowo siłowy - wzmocnisz core, to możemy gadać o żelastwie

o, takie coś: https://app.box.com/s/gzwa5rp3tqn7tm1prkxc 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Dirty Dozen BJJ” – pierwsze czarne pasy spoza Brazylii

Następny temat

Ochraniacz na zęby

WHEY premium