SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na masę - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 288 dni Przeczytanych tematów 599
Hej, ułożyłem plan treningowy pod kątem budowy masy mięśniowej. Mógłby ktoś ocenić czy jest poprawny? Zastanawiam się tylko czy aby ilość powtórzeń nie jest za duża? Dodam jeszcze tylko że wszystkie ćwiczenia są zrobione pod sprzęt który posiadam (domowa siłownia), co do ćwiczeń na plecy to… właśnie nie wiem jakie mógłbym tam wpisać nie posiadając odpowiedniego sprzętu



Ostatnie ćwiczenie na Triceps jest źle wpisane, zamiast tego są Dipy na ławce



Zmieniony przez - Huricz w dniu 2023-08-18 20:14:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Plan masz bez ładu i składu. Do niczego się za bardzo nie nadaje.

Jeśli wykonujesz go w formule fbw to już w ogóle słaby plan treningowy. Tyle ćwiczeń w planie fbw zajmie pewnie ze 2,5 godziny więc nie tędy droga i na pewno trzeba coś w nim pozmieniać.

Łatwiej wymienić co jest źle w tym planie niż to co jest dobrze.

Popatrz na partie pod kątem ich rozmiaru i złożoności i odnieś to do objętości jakie masz w planie. Nie możesz trenować większą objętością bicepsa czy tricepsa niż grzbiet. W planie objętość powinna być określona co to znaczy, że robisz 3-5 serii? Daj stałą liczbę serii i powtórzeń.
5 ćwiczeń na barki, a dwa ćwiczenia na grzbiet? No wygląda ten plan tak jak byś nie za bardzo miał pojęcie jak układać plany treningowe.

Można ułożyć zdecydowanie lepszy plan treningowy mając do dyspozycji tylko hantle treningowe, a masz sprzętu więcej. Żadnego martwego ciągu w planie treningowym.
Nie wspominając już o tym, że nóg nie trenujesz w ogóle.

Oczywiście możesz trenować jak chcesz, ale ten plan tutaj wrzucony nie nadaje się do niczego.

Polecamy również: Plan treningowy dla początkujących



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-22 12:17:51
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Nic o Tibie nie wiadomo, wiec ciezko cokilwiek powiedziec.
Plan bardzo, bardzo slaby, przeladowana klatka, rece I barki. Plecy lekko ruszone a nogi zapomniane ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 288 dni Przeczytanych tematów 599
Ćwiczę około 6 miesięcy ale innym schematem i chciałem przejść teraz na typowo budowanie masy mięśniowej. Ćwiczenia na plecy zapisałem tylko dwa ponieważ nie wiem co wykonywać nie mając odpowiedniego sprzętu, posiadam ławkę hantle sztangi powerband i jest to jakieś ograniczenie. Nóg nie zapomniałem, myślałem żeby dodać je w losowo wybrany dzień do innej partii mięśni. Wykonuje jeszcze rowerek domowy co dwa dni 30 min.

Mógłbym może otrzymać jakieś wskazówki? Lub osobę do której mógłbym się zgłosić (oczywiście odpłatnie). Codziennie ogranicza mnie mocno czas do ćwiczeń tj. maks 1h-1h 30min tak więc mogę wykonywać intensywne treningi


Zmieniony przez - Huricz w dniu 2023-08-18 21:25:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Sprawdz naprzyklad push pull https://www.sfd.pl/Push_Pull-t1135960.html

Polecam zajrzeć do gotowych treningow I nie bawić się w układanie czegoś samemu osibie z Twoim doswiadczeniem.Na stronie sfd masz tego mase!

Nogi nie mogą być dodatkiem do przeladowanego już innego dnia, są największą partia mięśniową i wymagają najwięcej ćwiczeń.


Zmieniony przez - althetic w dniu 2023-08-19 05:07:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pozycja barków podczas ćwiczeń i na codzień

Następny temat

Domowa siłownia - prośba o pomoc plus opinia o marbo ms 107

WHEY premium