SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pozycja barków podczas ćwiczeń i na codzień

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1688
Cześć,
Jestem po leczeniu zapalenia torebki stawowej prawego barku, obecnie chodzę do fizjoterapeuty i mam pewne pytanie, ponieważ mój fizjo nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie w taki sposób, aby moje pytanie było do końca wyjaśnione.
A więc, robiąc ćwiczenia gdzie nie było wyraźnie zaznaczone co zrobić z łopatkami, barkami, czy podczas codziennej aktywności w domu, pracy nigdy nie zwracałem uwagi na to, w jakiej pozycji są moje barki. Na fizjoterapii zostało mi powiedziane, że jak wykonuje jakąś pracę czy ćwiczenia to mam "podnosić barki do góry i w takiej pozycji je trzymać". Ja to zrozumiałem w taki sposób, że na przykład oprócz tylko ściągnięcia łopatek i pilnowania tej pozycji, mam pilnować barki, aby były one podniesione i nie opadły.
Odpowiedź, jaką otrzymałem to coś w stylu: "No ustawiasz barki w pozycji i tak trzymasz i ćwiczysz czy pracujesz"
I jak ściągnięcie łopatek i utrzymanie tego nie sprawia mi żadnego problemu, to trzymanie cały czas barków uniesionych już sprawia i powoduje dyskomfort.
Jak to powinno wyglądać?

Dodam jeszcze, że jak miałem zadane od fizjo ćwiczenie: rotację zewnętrzną barku z gumą, to skupiałem się na tym, aby ten bark mi nie zeszedł w dół, zamiast na czuciu mięśniowym. Czasami przez to, nie potrafiłem wykonać płynnego ruchu.




Zmieniony przez - Banas921 w dniu 18/08/2023 05:13:21

Zmieniony przez - Banas921 w dniu 18/08/2023 05:24:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Samo trzymanie , ściaganie łopatek na codzien nic ci nie da , tak samo stosowanie aparatów typu pajączek nie wiel da bo ty masz odpowiednio zluzowac skrócone partie i wzmacniać te osłabione bo jeśli tego nie zrobisz to w momencie jak bedzie kontrolować ustawienie łopatek to będziesz to robił ale wystarczy ze nie bedziesz o tym myśleć to siłą mieśni znów ustawi wszystko w z złym położeniu a ty przeeciez nie będziesz 24 na dobe skupiał się na myśleniu o łopatkach wiec tutaj zainwestuj w treningi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Nie jestem przekonany co do tego, że barki powinieneś mieć w elewacji. Raczej powinny być moim zdaniem być ustawione neutralnie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12069 Napisanych postów 160526 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234747
hi!

Jestem po leczeniu zapalenia torebki stawowej prawego barku, obecnie chodzę do fizjoterapeuty i mam pewne pytanie, ponieważ mój fizjo nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie w taki sposób, aby moje pytanie było do końca wyjaśnione.
nie kazdy fizjo trenuje na silowni, wiec to normalne, ze moga nie wiedziec do konca :) choc ja mialem te szczescie, ze na studiach mialem zajecia pol roku poswiecone treningowi silowemu

Na fizjoterapii zostało mi powiedziane, że jak wykonuje jakąś pracę czy ćwiczenia to mam "podnosić barki do góry i w takiej pozycji je trzymać". Ja to zrozumiałem w taki sposób, że na przykład oprócz tylko ściągnięcia łopatek i pilnowania tej pozycji, mam pilnować barki, aby były one podniesione i nie opadły.
mysle, ze bylo to wazne w momencie, gdzy leczyles barki, a tego typu ruch elewacji mial za zadanie przeniesc czesci pracy na miesien czoroboczny ktory bedzie wpsomagal prace barkow,

w treningu silowym tego nie stosuj:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ułożenie plany treningowego

Następny temat

Plan treningowy na masę - ocena

WHEY premium