SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok dzięki za rady, jeśli jeszcze coś możecie napisać w tym temacie to chętnie poczytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Przejdź na ogólnorozwojowy FBW. Ten split, który wkleiłeś to sam układałeś, czy "kolega takim ćwiczy"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, nie sam układałem, dobierałem ćwiczenia które dobrze mi się robi i przy których czuje mięsień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
No to źle. Przede wszystkim, ćwiczysz zestaw dyskotekowy, "liźnięte" nogi i przeładowane plecy o ściąganie drążka. Gdzie masz dół pleców, czyli martwy ciąg?

Dorzuć do tricka coś takiego jak odwrotne pompki, albo pompki na poręczach. Wtedy zobaczysz, że nie samym francuzem/maszynami tricek stoi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak pompki robię na poręczach, jednak zapomniałem dopisać. Co mogę wymienić w ćwiczeniach na plecy? Wiosłowanie na maszynie zastąpię wiosłowaniem hantlą, ściąganie drążka, podciąganiem. Jakie ćwiczenia jeszcze mogę dodać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18383
Mięsień będziesz czuł przy każdym izolowanym ćwiczeniu.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia "na plecy" to nawet przysiady angażują prostownik pleców a przy okazji świetnie rozwiniesz kopyta. możesz dodać ciągi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Polecam taki plan na start. Zacznij od małych ciężarów, żeby "rozgrzać" ciało i dokładaj co tydzień trochę. W ten sposób zapewnisz odpowiedni rozwój całemu organizmowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18383
Rezygnacja z maszyn i ćwiczeń izolowanych na rzecz wolnych ciężarów i wielostawowych ćwiczeń wyjdzie Ci tylko na zdrowie a przede wszystkim minimalizuje ryzyko ewentualnych kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Okej wszystko rozumiem. Jeszcze tylko jedna rzecz. Jeśli ćwiczyłbym plecy głownie na maszynach, to za przykładowo rok efekty tych ćwiczeń będą inne niż jakbym ćwiczył na wolnych ciężarach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Zdecydowanie. Przykładem jest martwy ciąg i wiosłowanie sztangą. Wiosłując na maszynie wygodnie sobie siadasz i machasz łapami. Wiosłując sztangą musisz utrzymać cały ciężar prostownikiem, który wzmacniasz za pomocą martwego ciągu.
To samo z drążkiem. Spróbuj dojechać plecy na maska i sprawdź co Cię będzie bolało na następny dzień. Potem na kolejnym treningu dojedź plecy negatywami (jak nie dajesz rady się podciągnąć normalnie) i zobaczysz, że używałeś mięśni, o które nawet ściąganie drążka do klaty nie zapytało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drążku

Następny temat

Problem

WHEY premium