SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Hst proszę o sprawdzenie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
1. Wyciskanie sztangi płasko ( może dodac jeszcze jakieś ćw w skosie?)
2. Przysiady ze sztangą na suwnicy Smitha / RDL
3. Wiosłowanie końcem sztangi
4. Wyciskanie sprzed głowy
5. Uginanie przedramion ze sztangą
6. Tutaj cos na triceps, albo pompki na poręczach albo ściąganie rączki wyciągu górnego
7. Wspięcia na łydki ( 20-15-10)
8. Brzuch na maszynie ( to się chyba zółwik nazywa) (progresja co 5 kg )

Jest to mój pierwszy HST, ale jednak nie jestem przekonany co do serii 15tek i tylko 1 serii, ponieważ np podczaś ćwiczenia klatki nawet się nie zmęcze, nie mówiąc już o początkach 15tek.., z kolei przysiady nawet przy 1 serii dadzą mi w kość, ponieważ nogi to mój słaby punkt. Co radzicie? Może lepiej będzie 15(2s)10(2s)5(2s)?
Jakie ćwiczenie najlepiej wybrać na triceps i biceps? Jeżeli chodzi o pompki na poręczach to nie mam możliwości robic progresji, gdyż nie posiadam ciężąrków, które mógłbym przypinać do siebie. Jeżeli chodzi o biceps i uginanie przedr. to sprawdzałem już maxy, jednak zasoby ciężąrów nie pozwalaja mi na swobodna progresję, i muszę zaczynać bardzo małym dla mnie ciężarem(mowa tu o 15kach), a nie wiem czy to ma sens.

Chciałbym jeszcze wpleść podciąganie na drążku, jednak tutaj mam taki problem, że jeszcze w serii 15tek nie miałbym problemu z tym ćwiczeniem, bo nie jestem az tak bardzo zmęczony po poprzednich ćwiczeniach oraz po wiosłowaniu, ale problem pojawia się w późniejszych mikrocyklach.

Co mam zrobić, jeżeli zacząłem już SD, a przypomniałem sobie, że nie mierzyłem maxów dla szrugsów i tricepsów?
Mógłbym przesunąć to, jednak zależy mi na jak najszybszym rozpoczęciu treningów.
I ostatnie pytanie, czy mogę skrócić SD do 5 dni? Ostatni trening, czyli pomiar maxów dla 5tek wyglądał w taki sposób, że robiłem tylko 1 serię, gdy ciężar się zgadzał, przechodziłem do następnego ćwiczenia, tak więc się za bardzo nie zmęczyłem. A zależy mi na tym SD z tego względu, że gdybym musiał czekać 9 dni( jestem zapalony do tego treningu i nie chcę dłużej przerwy) wtedy musiałbym zaczynać od czwartku, a takie rozłożenie treningów mi niestety nie pasuje.

Prosze doświadczonych o porady, pozdrawiam

Zmieniony przez - LeśnyDzban w dniu 2011-11-09 15:44:09

Zmieniony przez - LeśnyDzban w dniu 2011-11-09 15:50:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
Halo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
na biceps daj ugonanie ze sztanga lub hantlami
na trices wyciskanie francuzkie / pompki na poreczch -bierz hantle, talerz miedzy stopy i heja
zostaw standard serii 1-2-3 po tym mikro bedziesz miał odniesienie do zmian ewntulnych, pozatym 15 maja swoją specyficzną rolę
wywal szrugsy i cwicz nie na przedramoa całkiem z plany- dostaną one w kość jesli przyłożysz sie do wiosła i mc - czemu odmina rdl a nie klasyk??
SD - 5 dni to trocę krótko. 9 dni to minimum, ogolnie D to przediał od 9 do 12 dni.

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
Mam pytanie do Canecorso lub innych ludzi, którzy są obeznani w temacie:
Wczoraj zacząłem 1szy dzień pietnastek, trenink zajął mi cos ponad 30 min, postanowiłem zwiększyć objętość, ponieważ w ogole nie czułem się zmęczony po tych pojedyńczych seriach w każdym ćwiczeniu, 2 serie dałem przy uginaniu przedramion z łamaną sztangą, 2 serie na brzuch oraz dodałem pociąganie na drążku szerokim nachwytem.
Z pompkami na poręczach miałem problem, ponieważ hantelek wyślizguje mi się spod stóp, o talerzu juz nie mowie...

Czytałem przed chwią post jakiegoś użytkownika nt HST i troche się zmartwiem, pisze, że wykonywanie nawet 2 serii na daną grupe mięśniową 3x w tygodniu przy 65% CM to żaden bodziec dla mięśni...
Czy to prawda??
Czy w przypadku słabego zmęczenia na treningu mam jeszcze jakoś zwiększyć jego objętość, dodając np ławke skos albo cos innego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Moje osobiste zdanie jest takie że jeżeli chcesz potraktować okres 15-stek jako trening mający dać jakiś efekt a nie tylko wprowadzenie do 10-tek oraz przystosowanie organizmu do wysiłku to 3x15 musi być.

Oczywiscie wtedy odpowiednio nie moze byc za wielka liczba cwiczen w jednym treningu.

Sam to przerabialem na poczatku przygody z tego typu treningami i serie 1x15 i co jak co ale nikt mi nie wmowi ze to daje jakis efekt oprocz przygotowania organizmu do wysilku, pompy treningowej i pracy w zakresie wytrzymalosciowym. Nawet sam tworca HST mowi wyraznie ze jest to okres przygotowania stawow do wysilku i nie nalezy go traktowac jako okresu stricte w ktorym sa jakies efekty i ze jezeli ktos nie ma problemow z przemeczeniem stawow moze spokojnie ten okres pomijac i zaczynac od 10-tek. I tak tez pozniej robilem jak zobaczylem ze ten okres 15-tek nie jest produktywny dla mnie.

Na tak niskim poziomie maxa jaki jest w 15-tkach trzeba wykonac w danym cwiczeniu objetosc ok 45 powtorzen sumarycznie zeby wywolalo to odpowiedz treningowa. Tu panuje niezmienna zasada jak w kazdym innym treningu - wraz ze wzostem intensywnosci (mierzonej w ciezarze % maxa) objetosc powinna malec a wraz ze zmniejszeniem intensywnosci objetosc powinna rosnac.





Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2011-11-18 18:16:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
Czyli sugerujesz, że nawet przy cyklu 10tek, gdzie robię po 2 serie każdego ćwiczenia, efektów nie bedzie? To moj pierwszy HST, w jednym z postów przeczytałem, że można w serii 15tek dać 2 serie dla priorytetowych frup, więc dałem na klate, bica oraz MC/przysiad 2 serie. Wg tego co czytałem w serii 10tek powinienem wszędzie dać po 2 serie( nie tylko dla priorytetów jak w 15kach), w serii 5tek po 3 serie..
Możesz sie do tego jakoś odnieść? Kurde zacząłem już swój pierwszy trening i ciągle nie wiem co mam dalej z tym zrobić, bo np ćwicząc barki nie dałbym rady przy obecnych ciężąrach zrobić 3 serii po 15 powtórzeń, nie mówiąc gdy bym podchodził do 6 treningu, czyli maxa dla 15tki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Gdy ja zaczynałem i byłem poczatkującym i postanowiłem rozpoczac przygode z HST robiłem 1x15 , 2x10 , 3x5 i moge smialo powiedziec ze 15 kompletnie nic mi nie dawaly jesli chodzi o progres treningowy dopiero 10 i 5 wiec zaczalem pomijac 15. Robilem 2x10 i 3x5 i efekty mialem nawet bardzo dobre ale to dosc szybko sie konczy - teraz z objetosci 2x10 zupelnie bym nie skorzystal nic mi to po prostu juz nie daje.

To jest bardzo prosta zasada i zalezy tylko i wylacznie od Twojego zaawansowania i na jakim etapie jestes. Osoba zupelnie niewytrenowana wzieta z ulicy albo zuplenie roztrenowana bedzie miala efekt cwiczac ciezaraem 50 % maxa, jak jestes sredniozzawansowany to zeby wywolac jakakolwiek odpowiedz silowa musisz robic serie na ciezarze przynajmniej 70 % maxa zeby wywolwac odpowiedz w postaci wzrostu sily. Jezeli jestes jeszcze bardziej zaawansowany to musi byc to 85-90 % maxa zeby wywolac jakakolwiek odpowiedz a nawet podtrzymac sile !

Przykladowo jezeli biezesz ciezar ktory mozesz podniesc maxymalnie 5 razy czyli ok 85 % maxa i chcesz z nim zrobic objetosc 5x5 to prawdopodbnie tylko 2 serie z tych 5 dasz rade zrobic na takim procencie maxa dla osoby zaawansowanej to za malo zeby zrobic progres silowy dalszy dlatego tez nie spotyka sie nigdzie na swiecie zawodnikow w sportach silowych na poziomie mistrzowskim zeby cwiczyli 5x5 w celach silowych bo to im nic nie daje po prostu na poczatku kariery prawdopodobnie kazdy z nich cwiczyl tym systemem.

Krotko mowiac 3x5 w Twoim HST da bardzo dobry progres silowy ale potencjal masowy nie zostanie wykorzystany calkowicie.
Nie zapominajmy ze HST to trening glownie stworzony w celu masowym. A mase daje odpowiednio duza objetosc polaczona z odpowiednim ciezarem.
Dlatego tez zauwaz ze duzo ludzi probujacych HST 1 raz narzeka ze sila im rosnie ladnie ale masa slabo bo zaczynaja cwiczyc w zakresach w ktorych ladnie sila rosnie ale w promowanym HST jest za mala objetosc treningowa.

Jak chcesz optymalnie rosnac to najlepiej zaczynac HST jak i w kazdym innym treningi od ciezaru 60% maxa na objetosci 50 powtorzen na cwiczenie danej grupy badz grup miesniowych konczac na 75% maxa na objetosci 25 powtorzen. Wszystko co wyzej 80 % daje ladne przyrosty silowe ale nie jestes juz w stanie na takim procencie utrzymac takiej objetosci zeby rosnac optymalnie.

Kulturysci tez robia czysta sile kiedy nie rosna mimo ze sa zainteresowani tylko masa po to zeby pozniej w okresach masowych moc cwiczyc duza objetoscia na wyzszym ciezarze.
W HST małoobjetosciowym kompletnie bez sensu jest to ze sile ktora nabierzesz w okresie 2x5 albo 3x5 kompletnie jej nie wykorzystujesz pozniej kiedy poiwnno sie zaatakowac duza objetoscia zeby rosnac dobrze w zakresie 15 i 10. Zamiast tego nabierasz sily znacznie i nagle robisz 1x15 i 2x10 co sie kupy nie trzyma zupelnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
No i właśnie to mój problem, że sam nie potrafię siebie określić, w jakim stopniu zaawansowania jestem... Co prawda jeżeliby połączyć mój staż razem to na pewno ze 2 lata by było, ale przerwy, złe plany treningowe itd to wszystko sprawia, że efekty nie są proporcjonalne do stażu. Tak więc załóżmy, że jestem w czymś pomiędzy średnio zaawansowany a początkujący. Czytałem post jakiegoś użytkownika, który uzyskał bardzo dobre efekty ćwicząc swoim planem, podpatrzyłem i zmodyfikowałem swój plan:

-klatka wycisk płaska-15tki-2 serie, 10tki-2 serie, 5tki-3 serie

-przysiad - 15tki- 2 serie,10tki-2 serie,5tki-3 serie

-martwy ciąg rumuński "z nóg":15-tki-1 seria,10tki-2 seria,5tki,2 serie-oszczędzałem kręgosłup

-rozpiętki na maszynie-15tki-1 seria,10tki-2 serie,5tki-2 serie

-wiosło końcem sztangi- 15tki 2 serie,
10tki-2 serie, 5tki-3 serie

-drążek szeroki nachwyt- 15tki- 1s 10tki-2 s 5tki- 3 s

-wyciskanie sprzed głowy siedząc-15tki-1 seria, 10tki-2serie, 5tki-3 serie ( tutaj zacznę od 1 serii, bo mam dość słabe ramiona i miałbym problemy dochodząc do maxa w 15tce robiąc 2 serie)

-biceps,sztanga stojąc-15tki-2serie, 10tki-2 seria, 5tki-3 serie

-triceps, pompki na poręczach

-wspięcia na palce -15tki-2 seria,10tki-3 serie,5tki-3 serie

- brzuch 15tki- 3 serie 10tki- 4 serie 5tki- 5 serii

Przysiad zamiennie z MC na treningach.
Co o takim planie myslisz, seria 15tek juz jest bardziej nastawiona na jakis efekt czy też tylko do przygotowania do serii 10tek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Jak na mój gust plan wrecz beznadziejny ze wzgledu na ilosc cwiczen (11).
Jak Ty sobie wyobrazasz zrobienie treningu na poziomie 80 % maxa 3x5 serii roboczych dolaczajac do tego serie rozgrzewkowe i gore lacznie z nogami Plus do tego chcesz robic rozpietki z zaresie 5 powt na 80 % maxa :) Pourywasz sobie wszystko w cholere i tyle bedzie z tego trenowania.

6 cwiczen to maxymalna liczba cwiczen na jednym treningu w tym maxymalnie 4 to cwiczenia zlozone !!

Oj widac ze to co robiles przez te 2 lata to nie bylo trenowanie :)

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2011-11-19 17:07:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
-klatka wycisk płaska-15tki-2 serie, 10tki-2 serie, 5tki-3 serie

-przysiad - 15tki- 1 serie,10tki-2 serie,5tki-3 serie

-martwy ciąg rumuński "z nóg":15-tki-1 seria,10tki-2 seria,5tki,2 serie-oszczędzałem kręgosłup


-wiosło końcem sztangi- 15tki 2 serie,
10tki-2 serie, 5tki-3 serie


-wyciskanie sprzed głowy siedząc-15tki-1 seria, 10tki-2serie, 5tki-3 serie ( tutaj zacznę od 1 serii, bo mam dość słabe ramiona i miałbym problemy dochodząc do maxa w 15tce robiąc 2 serie)

-biceps,sztanga stojąc-15tki-2serie, 10tki-2 seria, 5tki-3 serie

-triceps, 15tki- 1 seria, 10tki 2 serie 5tki 3 serie


Wyszło 7 ćwiczeń, bo MC zamiennie z przysiadem. Czy teraz ćwiczenia i poszczególne serie są ok? A co z łydkami i brzuchem?

Wlasnie wróciłem z 2go treningu w cyklu 15tek i rzeczywiście chyba zbyt duża objętość treningu, już same 2 serie na ławeczce x 15 są dość męczące...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
heh widzisz piorunos to co napisał w przedostatnim pości troche odbiega od tego c na poczatku tematu. sygeruje sie cos innego a i tak ludzie zrobia jak chca. Testowalem na sobie rozpietki w HST po konsultacjch z niwixem ale w zakresie 15-10 przez zały HST.

Sugeruje
1. Wyciskanie sztangi płasko ( może dodac jeszcze jakieś ćw w skosie?)
2. Przysiady ze sztangą na suwnicy Smitha / RDL
3. Wiosłowanie końcem sztangi
4. Wyciskanie sprzed głowy
od 10ek
5. Uginanie przedramion ze sztangą
6. Tutaj cos na triceps, albo pompki na poręczach
co drugi trening
7. Wspięcia na łydki ( 20-15-10)
8. Brzuch

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DOMOWY TRENING PROSZE O POMOC

Następny temat

Trening - kosz i basen czy opcja standart?

WHEY premium