SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze HST do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Seewy z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
To moje pierwsze HST, nie mam dużego doświadczenia, wydaję mi się, że jest w miarę "lajtowe".
Mam do dyspozycji ławkę poziomą, sztangę i sztangielki.
Ćwiczę co 2 dni np. pon, środa, piątek, niedziela, wtorek itp.
Klatka:
1.Wyciskanie sztangi poziomo 2 serie
2.Przenoszenie sztangi/sztangielki wzdłuż tułowia w poprzek ławki 2 serie (nie mam możliwości ćwiczenia na ławce skośnej)
Plecy:
3. Podciąganie na drążku 2 serie wg. https://www.sfd.pl/temat164144/ 
max to 12 powtózeń więc na każdym kolejnym treningu: 8,8,10,10,12,12
4. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 2 serie.
Barki:
5. Wyciskanie sztangi siedząc 2 serie
6. Naprzemienne unoszenie sztangielek bokiem 2 serie
Biceps:
7. Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem 2 serie
8. Uginanie przedramion chwytem neutralnym ("młotkowym") 1 seria
Triceps:
9. Wyciskanie francuskie sztangi leżąc. 2 serie
10. Wyciskanie francuskie sztangi stojąć.
Nogi:
11. Przysiady ze sztangą na barkach 2 serie (ciężko mi robić to ćwiczenie ze względu na brak stojaka na sztangę -maxy mierzyłem poza domem a w domu niue jestem w stanie przenieść sztangi za kark- czy mogę to zastąpić "Hack-przysiadami" ?)
12. Wspięcia na palce ze sztangą trzymaną z przodu nachwytem 2 serie
Brzuch:
Aeorobiczna "szóstka" Weidera.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
btw byłbym wdzieczny gdyby moderator przeniósł to do działu "Alternatywna droga", przypadkiem w zły sdział wszedłem zakładając wątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
moim priorytetem jest klatka (przy wzroście ok 170 cm mam 92 cm w klatce....) i barki, bo w łapie mam 36 cm (bez tłuszczu)... proszę o odpowiedź, chcę jak najszybciej zacząć trening - wczoraj zrobiłem ten plan. Dzisiaj czuję lekko obolałe barki i ramiona, ale klatka w ogóle... Może coś źle robię, bo podczas wyciskania czuję głównie barki:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Klatka:
1.Wyciskanie sztangi poziomo 2 serie
2.Przenoszenie sztangi/sztangielki wzdłuż tułowia w poprzek ławki 2 serie (nie mam możliwości ćwiczenia na ławce skośnej)


Zostaw tylko wyciskanie.

Plecy:
3. Podciąganie na drążku 2 serie wg. [https://www.sfd.pl/temat164144/]
max to 12 powtózeń więc na każdym kolejnym treningu: 8,8,10,10,12,12
4. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 2 serie.


Podciąganie włacz do treningu na początku lub gdzieś w środku mikro 10.
Normalna progresja.

Przydałby sie MC.

Barki:
5. Wyciskanie sztangi siedząc 2 serie
6. Naprzemienne unoszenie sztangielek bokiem 2 serie


Tylko wyciskanie.

Biceps:
7. Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem 2 serie
8. Uginanie przedramion chwytem neutralnym ("młotkowym") 1 seria
Triceps:
9. Wyciskanie francuskie sztangi leżąc. 2 serie
10. Wyciskanie francuskie sztangi stojąć.


Po jednym ćwiczeniu, od połowy mikro 10.

Nogi:
11. Przysiady ze sztangą na barkach 2 serie (ciężko mi robić to ćwiczenie ze względu na brak stojaka na sztangę -maxy mierzyłem poza domem a w domu niue jestem w stanie przenieść sztangi za kark- czy mogę to zastąpić "Hack-przysiadami" ?)
12. Wspięcia na palce ze sztangą trzymaną z przodu nachwytem 2 serie


Mogą być hacki, możesz też robic wykroki. Nogi daj gdzieś z początku.

Brzuch:
Aeorobiczna "szóstka" Weidera.


Rób też HST.

moim priorytetem jest klatka (przy wzroście ok 170 cm mam 92 cm w klatce....) i barki, bo w łapie mam 36 cm (bez tłuszczu)... proszę o odpowiedź, chcę jak najszybciej zacząć trening - wczoraj zrobiłem ten plan. Dzisiaj czuję lekko obolałe barki i ramiona, ale klatka w ogóle... Może coś źle robię, bo podczas wyciskania czuję głównie barki:/

Barki rób zaraz po klacie, jako drugą partie. Potem nogi, plecy itd.

Robiłeś juz ? A SD, maxy ?

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
Wczoraj po prostu sprawdzałem czy te obciążenia są ok czy nie i skorygowałem trochę.. w książce Wolfganga Miessnera "sztanga, hantle, sztangielki" (wydaje się dość sensowna, przeczytałem o metodzie sprawdzania maxów pt. jeżeli zrobisz 5 powtórzeń to to jest 90% twojego CM i na tej podstawie teoretycznie można obliczyć MAXY dla 15, 10 i 5 powtórzeń. Ale już widzę, że to bujda bo rozpisałem cały plan wg. tego i g****, okazuje się że moje wyniki realne są dużo niższe od zakładanych... nic dziwnego skoro wg tej rozpiski jeżeli ćwiczę z 80% CM to jestem w stanie zrobić 15 powtorzeń. To niemożliwe w moim przypadku, ktoś musialby być ultrawytrzymały chyba....btw. Rozumiem że po maxach jest potrzebne SD zawsze?

Martwego ciągu trochę się boję robić ze względu na kręgosłup, ale spróbuję.

Biceps:
7. Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem 2 serie
8. Uginanie przedramion chwytem neutralnym ("młotkowym") 1 seria
Triceps:
9. Wyciskanie francuskie sztangi leżąc. 2 serie
10. Wyciskanie francuskie sztangi stojąć.

//Po jednym ćwiczeniu, od połowy mikro 10.// - ale co mam robić do połowy mikro 10??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
Quilty

Zaawansowany może nie jestem jakoś nadzwyczajnie, ale powiem ci że MC to jest to czym sobie można plecy "naprawić".
Problemy z plecami (dolny odc. kręgosłupa) ciągna się za mną od 6-8 lat i ujawniają sie zawsze wtedy kiedy zaprzestaję treningów na siłowni na więcej niż 4 tygodnie.
Pamiętej tylko żeby trzymać się tych kilku zasad z atlasu ćwiczeń, i wszystko będzie dobrze - technika wykonywania przed ciężarem!!!

Co do maksów w ten sposób wyliczanych to to jest lipa jak dla mnie.
Też się spotkałem na forum z "przepisami" jak wyliczyć max z np 15 lub 10 powtórzeń maksymalnych i nijak się to ma do teorii (która się sprawdza) o typach FAST i SLOWGAINER'ach, więc nie sugerowałbym sie tym.


"ale co mam robić do połowy mikro 10??"

Czytając wypowiedzi ARK'a(i nie tylko) - to do połowy mikro 10-tek nie robisz nic na ramiona, ze względu na to że dla tych mięśni ten trening to "bułka z masłem" i na to szkoda czasu. Ale poczekaj na jego odpowiedź i będziesz miał pewność.


Kwestia wykonywania SD też mnie interesuje, a mianowicie: brak treningu ok 5 miesięcy, sprawdzenie maksów dla 15 i 10 i kolejny trening już na 15-tkach.
czy teka przerwa da jakieś zauważalne korzyści?

czy ew. zmniejszenie obciążeń (na 1 treningu 15-tek) do np 50%max i w związku z tym zwiększenie skoku na kolejnych treningach przyniesie pozytewne zmiany?

Pozdrawiam.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
hmm ja po dwóch seriach na triceps wg. 70% maxa na 15stki czuję ten mięsień jeszcze dzisiaj.. więc nie wiem czy taka buła z masłem ale czekam na wyjaśnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
No jasne że po 2 seriach będziesz czuł zakwasy, dolicz jeszcze w ilu seriach triceps toważyszył - wyciskanie leżącX2, stojącX2, i przenoszenie - to już jest 9.
A poza tym zakwas to jeszcze nie wzrost mięśnia.

Pozdrawiam.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
@Quilty

Rozumiem że po maxach jest potrzebne SD zawsze?

Tak.

Martwego ciągu trochę się boję robić ze względu na kręgosłup, ale spróbuję.

Jakas kontuzja, choroba ?

Biceps:
7. Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem 2 serie
8. Uginanie przedramion chwytem neutralnym ("młotkowym") 1 seria
Triceps:
9. Wyciskanie francuskie sztangi leżąc. 2 serie
10. Wyciskanie francuskie sztangi stojąć.

//Po jednym ćwiczeniu, od połowy mikro 10.// - ale co mam robić do połowy mikro 10??


Zostaw 7 ew. 8, ale robisz to siedzac na ławce skośnej. Na trica w sumie bez różnicy.

@DaVoo

Kwestia wykonywania SD też mnie interesuje, a mianowicie: brak treningu ok 5 miesięcy, sprawdzenie maksów dla 15 i 10 i kolejny trening już na 15-tkach.
czy teka przerwa da jakieś zauważalne korzyści?


A max dla 5tek ?

Mimo tej przerwy SD musi być. Miesień kondycjonuje sie - przyzwyczaja do cieżaru, natomiast po SD mieśnie są roztrenowane.

A poza tym zakwas to jeszcze nie wzrost mięśnia.

Ale mikrouraz

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 895
@Ark no niby tak - nazywa się to niespojenie łuków kręgowych. Ale będę próbował z małymi ciężarami. BTW napisałeś żeby na klatkę robić tylko wyciskanie. ALe tylko dwie serie w ogóle na całą klatkę? W ogóle to dzięki, że chce wam się pomóc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
@Ark no niby tak - nazywa się to niespojenie łuków kręgowych. Ale będę próbował z małymi ciężarami.

Idz do działu zdrowie, może coś Ci doradzą z MC.

BTW napisałeś żeby na klatkę robić tylko wyciskanie. ALe tylko dwie serie w ogóle na całą klatkę? W ogóle to dzięki, że chce wam się pomóc:)

Nie, serii robisz tyle, ile potrzebujesz jesli miałes 2ćw. i robiłes 4serie w sumie, to teraz robisz 4serie wyciskania.

No pain no gain ? No brain no gain !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytania o ćwiczenie brzucha

Następny temat

spadki na 2 cyklu hst ;-(

WHEY premium