Larry Wheels to człowiek orkiestra, który co chwilę zaskakuje swoimi pomysłami i siłowymi osiągnięciami. Właściwie wszędzie, gdzie się pojawi ma szansę odnieść sukces. Jest jednym z najlepszych trójboistów na świecie, z powodzeniem próbował sił w kulturystyce i wziął też udział w profesjonalnych zawodach siłowania się na rękę. Larry ostatnio powiedział, że jest teraz gotowy do bicia rekordów w Strongman. Przygotowuje się do zawodów Middle East’s Strongest Man 2022, które odbędą się w dniach 27-28 sierpnia w Dubaju. Konkurencja w Strongman jest zwykle bardzo liczna, więc na pewno nie będzie łatwo zdobyć pierwsze miejsce. W niedawnej rozmowie powiedział więcej na temat swojej przyszłości w Strongman. 

„Zawsze byłem lżejszym facetem, który podnosił więcej niż ci więksi… Mam naprawdę dobre predyspozycje do dźwigania przysiadów, wyciskania na ławce i martwego ciągu … To, co naprawdę ostatnio zmotywowało mnie do powrotu do Strongman i spróbowania tego, jest że Thor i Eddie już nie konkurują, a to wyrównuje szanse dla wszystkich”.

Następnie Larry Wheels porównał się do Oleksii Novikov pod względem wielkości i ujawnił, że wierzy, iż możliwe jest jego zwycięstwo w Strongman. 

„On (Oleksij Nowikow) ma sześć stóp (183 cm), 130 kilogramów i pokonał wielu gigantów. Jestem bardzo blisko 130 kilogramów, więc jest bardzo realne, że mógłbym wygrać pierwsze miejsce w WSM (World's Strongest Man) lub WUS (World's Ultimate Strongman), które są dwoma największymi zawodami”. 

Larry zdaje sobie sprawę z wyzwania i trudności, jakie niesie ze sobą walka o tytuł i wie, że kontuzje w Strongman są poważnym problemem. Mogą się one zdarzyć w każdej chwili i wszystko zepsuć. Larry Wheels będzie z tych mniejszych w największych zawodach Strongman. Wie jednak, jak to wykorzystać na swoją korzyść. Zdradził też, jakie ma cele.

„Twoja szybkość i kondycja są naprawdę ważne, a będąc lżejszym facetem, będę miał z tego przewagę. Cel to wygrać jak najwięcej zawodów. World's Strongest Man, World's Ultimate Strongman, Arnold Strongman Classic. Arnold byłby najbardziej satysfakcjonujący ze względu na atmosferę”.

 https://youtu.be/1Ui9I3r5t1U

Larry Wheels wielokrotnie udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr i będzie pracował tak ciężko, jak to możliwe, aż osiągnie to, co sobie zaplanował. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypadnie na zawodach w sierpniu. Myślicie, że ma szansę zostać w przyszłości World's Strongest Man?

Komentarze (3)
rarytas1

Ma taką samą szansę zdobyc WSM jak Thor mistrzostwo wagi ciężkiej w boksie. Między ławką, trojbojem i wyciskaniem a strongman jest znacząca różnica.. Ego mu sterydy nadmuchały porządnie

1
_Knife_

Kosmiczną roznica, o ile Thor zrobił mega wyniki w 3boju, to nie widzę zupełnie wheelsa w SM. Przysiady i mc, to ułamek tego, co trzeba umieć w strongman. To tak jak stojkowicz w MMA, polegnie. Bo nie ma zapasów (zwarcia) i typowego parteru.

0
masarnie

110 kg mu dawałem, a on prawie 130 dobija. Kawał słonia. Jednak w strongman to znikome szansę. Genetyka mega, ale ciężko będzie miał

0