SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pestka, czyli małolat ćwiczy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Bardziej bym to widział tak jak poniżej. No i pytanie czy na pewno jest Ci potrzebny okres kiedy będziesz schodziła aż do 4 powtórzeń? Jaki masz staż treningowy??

Trening A
1. WL płaska 5x
2. Wiosłowanie hantelką 5x
3. Arnoldki 3x
4. Prostowanie rąk zza głowy oburącz siedząc 3x
5. Uginanie stojąc z supinacją 3x
+ aero 20 minut

Trening B
1. Przysiad 5x
2. RDL 5x
3. Prostowanie nóg w siadzie 3x
4. Uginanie nóg w leżeniu 3x
5. Łydki 3xmax
+ brzuch

Trening C
1. Pompki szeroko 5xmax
2. Podciąganie/opuszczanie z gumą 4x
3. Unoszenie bokiem stojąc 3x
4. Triceps dip 3xmax
5. Uginanie rąk chwytem młotkowym stojąc 3x
+ aero 20 minut

Trening D
1. MC 5x
2. Goblet squat 5x
3. Wykroki chodzone 3x
4. Łydki 3xmax
5. Szrugsy 3x
+ wznosy z opadu i brzuch

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
a zmiana zakresu powtórzeń na coraz mniejszy w podciąganiu z gumą ma sens? bo tak na chłopską logikę- zmniejszamy liczbę powtórzeń, żeby zwiększyć obciążenie, a tu nie ma bardzo co zwiększać (no chyba, że już się podciągasz z obciążeniem) ja bym zrobiła na stałym zakresie np. 3x10

Zmieniony przez - kebula w dniu 2015-04-14 14:20:13

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
Nightingal w sumie zbierze się 1,5 roku ćwiczeń siłowych. Chciałabym się trochę posunąć w ciężarach, w osiągnięciach, ruszyć coś, bo stoję w miejscu. Nie wiem szczerze mówiąc, czy taki niski zakres mi w tym pomoże, więc ponownie proszę Ciebie o jakieś wskazówki.

Kebula dzięki, faktycznie bardziej logiczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
To taki niski zakres planuj tylko w przysiadach, mc i wyciskaniu sztangi na ławie. Pozostałe ćwiczenia nie schodź poniżej 8 powtórzeń. Inaczej nie ma to sensu większego. Chociaż ja bym stanął na 5 powtórzeniach i niżej to ewentualnie jak te 5 założonych nie pójdzie z jakiegoś powodu. Na niskie zakresy masz jeszcze czas.

Kebula - punkt za czujność. jakoś mi to umknęło.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
spoko, podejrzewam, ze dlatego, że faceci jednak podciągają się z obciążeniem, a my cieszymy się jak głupie, kiedy uda nam się chociaż raz bez gumy

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
Ja tam się codziennie podciągam z gumą, jak przechodzę koło drążka w domu, żeby mieć uciechę.


14.04

DNT
Leczę łokieć. :'-( To jest moja pierwsza "kontuzja", więc w ogóle nie wiem, co czynić. Póki co mam opaskę elastyczną i Naproxen. Generalnie jest niedobrze.

MISKA
Suplementy, leki - standard, póki co rozpracowuję jak brać nowe rzeczy.


I dzisiaj śniadanko z cywilem.



Zmieniony przez - pestka960 w dniu 2015-04-14 21:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Co z tym łokciem? Gdzie dokładnie boli i przy jakich ruchach?

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
Znalazłam jakiś rysunek poglądowy i na żółto kółkiem zaznaczyłam, gdzie +/- boli bardzo, nawet przy dotyku, a powyżej w stronę ramienia boli przy prostowaniu ręki, jak np. otwieram cięższe drzwi, chcę się podnieść, a kiedy jest zgięta, np. jak opieram na niej głowę. Ból jest zlokalizowany na zewnętrznej stronie.
Jak obróciłoby się rękę wewnętrzną stroną dłoni do góry, to boli od spodu jakby bardziej po lewej stronie trochę ponad stawem w kierunku ramion. (Opis taki sobie, więc jest rysunek ).
Jak coś podnoszę na wyprostowanej to nie boli nic.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Coś musisz źle technicznie robić. Albo masz jakieś złe nawyki w życiu codziennym, które ci obciążają ten konkretny łokieć - np. nagminne podpieranie się nim przy leżeniu. Po czym się ten ból pojawił. Przede wszystkim przyczynę trzeba ustalić i wyeliminować.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz tłuszczu na brzuchu

Następny temat

odchudzanie foki czas start

WHEY premium