SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PYTANKO ile musze wziąsć??

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
Jakto na komendy co to sa za komendy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3211
Sedzia wydaje komendy. Ktos ci podaje sztange ze stojakow lub sam sciagasz, trzymasz ja na wyprostowanych rekach na gorze. Wtedy sedziowie patrza czy jestes odpowiednio ulozony na lawce, a nastepnie dostajesz komende OPUSC. Wtedy opuszczasz sztange na klatke i trzymasz dopoki sedzia nie wyda komendy PRESS lub GÓRA. Po uslyszeniu tej komendy zaczynasz wyciskac sztange do gory. Musi isc ona caly czas rowno, nie mozesz wioslowac. Gdy juz wycisniesz, trzymasz sztange na wyprostowanych rekach. Sedzia wydaje komende STOJAK i wtedy mozesz odlozyc sztange na stojak. Takze musisz stosowac sie do tych trzech komend (OPUSC; PRESS/GÓRA; STOJAK). Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 297 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4320
myślę że jak na treningu bez techniki podniszisz 82,5 ,,,to na zawodach technicznie może zaliczysz 60,,,,,,,65 kg,,,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 235 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2548
Zależy od jego techniki... jeśli to było tylko bez zatrzymania to z 5-7.5kg, jeżeli z oderwaniem dupy i odbijaniem + pomocą partnera (śmieje się, ale u nas są dorośli (prawie 40letni) ludzie, którzy robią w ten sposób rekordy i potem się nimi chwalą) to zgodzę się z letisem, że daleka droga... Ja na treningu na flocie (miałem sprawdzian) na komendy (z zatrzymaniem) podniosłem mniej więcej 10kg mniej niż PR treningowy...

Bo to zła sztanga była:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 242
Pomijając już komendy. Musisz wiedzieć że pozycja ciała podczas wyciskania NIE MOŻE ZOSTAĆ naruszona. Poza opuszczeniem i wyciśnięciem sztangi nie możesz zrobić NIC... żadnych ruchów głową stopą dupą. I pamiętaj też że wyciskanie musi być płynne - bez jakiś zatrzymań w trakcie ruchu. No i oczywiście jeszcze to co koledzy wcześniej napisali.

Przez ból do sukcesu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6241
a ja gdzies ostatnio czytalem ze glowe juz mozna oderwac od lawki;] czyzbym cos zle wyczytal??:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 242
Można było oderwać jeszcze w zeszłym roku. Ale ostatnie zmiany dotyczą właśnie tego że nie wolno odrywać głowy i krawędziować stopami.

Przez ból do sukcesu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
aha juz teraz rozumie bede sie starał i walczył i pracował nad soba kiedys moze do czegos dojde jak narazie mam wiele zapalu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
hej z ciekawościa czytałem wasz artykoł i nasuneło mi sie pytanie. czy moglibysbie mi przesłac lin lub wytlumaczyc jak wyciskac na klate tak jak to robia na zawodach?? MAm 16 lat waze 86kg do tej pory wicisnałem 90kg na klate i wydaje mi sie ze to mało a chcialbym wiecej. Cwicze juz ponad rok i nie biore zadnych koksów. Z góry dziekuje za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
cóż tu do tłumaczenia;)

Podstawa to wyciskanie na komendy.Na zawodach ściągasz ze stojaków ciężar z partnerem.Czekasz na komende start, opuszczasz do klaty i czeksz na komende góra.Gdy wycisniesz słyszysz stojak, wtedy odkładasz.

Technika? podstawa to koszulka do wyciskania(jeśli mówimy o zawodach wyższych rangą, nie jakieś podwórkowe).Następnie ustawiasz się na ławce, ściągasz łopatki.Robisz mostek-tyłkiem starasz się jakby dotknąć głowy jednak górna część łopatek i dolna część tyłka musi przylegać do ławki.Stopy całą powierzchnią położone na podłodze, głowa również.

Wszystko.

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

docisk-grubość klocka

Następny temat

Przeliczanie maxa

WHEY premium