SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOCY! Dieta redukcyjna-brak efektów!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
W swojej jeszcze dość któtkiej i skromnej diałalnośći dietetycznej, pomogłem kilku osobom zrzucić zbędne kilogramy, zawsze osiągaliśmy sukces, po mniejszych lub większych problemach ale cel zostawał osiągnięty Jednak wszyscy ci "pacjęci" to osoby młode do 25lat.
Obecnie zajmuje się kobietą 44lata,164cm wzrostu, 78kg wagi i jakoś mi ta redukcja niewychodzi!!!!!
Analizowałem wszysko (trening,dieta,suplementacja)po kilka razy i nieznajduje błędu, dlatego proszę o waszą pomoc!!!!
Na redukcji pani już jest prawie 3tygodnie, w pierwszym tyg był spadek wagi -1kg,a potem staneło i stoi do dziś.
Podam wszyskie szczegóły może powiecie mi co jest nie tak.
Do tej pory osoba zjadała dziennie średnio 1800kcal.
Na diecie redukcyjnej kaloryczność ustawiłem na 1450kcal
białko -163g , ww -131g , tł -34g
białko 40% , ww - 39% , tł - 21%
Posiłek 1
-50g musli
-150g sera białego chudego
-150g kefiru
-owoc
Posiłek 2
-40g ryżu brązowego
-10g oliwy z oliwek
-175g-200g piersi z kurczka
-surówka(np.pomidory,ogórki,brokuła,kapusta itd.)
Posiłek 3
-to samo co 2
Posiłek 4
-puszka tuńczyka w wodzie

Trening
Areoby rano naczczo 45min 4razy w tygodniu
siłowy(obwodowy) 2-3 razy w tygodniu

Suplementacja
HMB Olimp 2kap(normalne)- zawsze przed areobami i słowym jako antykatabolik
Ultra Ripped - 2przed areobami i 2 peszd 3 posiłkiem lub treningiem siłowym
Dorzucam tearaz l-karnityne.

Wiem że osoba w wieku 44lata dłużej odkładala tk tłuszczową niż np. osoba 20letnia, więc taką starą tkankę tłuszczową trudniej jest pobudzić.
Wiem że zawsze na początku waga stoi w miejscu, ale zwykle w 2 tyg już zaczynały się spadki, a tu 3 tydzień mija i nic

Proszę pomóżcie!! Co mam robić??

Zmieniony przez - -TOBY- w dniu 2005-07-22 15:44:22

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Pana Darka coś ostatnio niewidać, ale spoko że Ty Piotrze odpisujesz

ok, tylko zapytam jeszcze żebyśmy się dobrze zrozumieli:

Wywalam tłuszcze i w ich miejsce węgle(ale na jak długo?)i po jakim czasie zrobić te 3-4dni wysokobiałkowe(3g)??

Czy wywalam tłuszcze i w ich miejsce białko (czyli odrazu te 3-4dni wysokobiałkowe)a potem zmniejszam białko i daje węgli( i znowu jak długo to ma trwać?)

I co z tym CLA(a może omega3)w dni bez tłuszczów w diecie??

Z góry dziękuje za pomoc!

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
uuu ..prawie 80kg...czyli sporo tluszczu jak wnioskuje...
osobiscie ustalilbym jaka wage chce uzyskac...do jakiego poziomu zejsc...

wg mnie 1500kcal to jak na osobe o tak wolnym metabolizmie za duzo...
proponowalbym zamienic proporcje kaloryczne wegli wzgledem tluszczu...czyli zrobic taka diete posrednia miedzy ckd i tkd...
dodatkowo kalorie ustalic na poziomie 1200kcal ale co 2 tyg podwyzszajc na 2 dni w weekeny do tych 1500 zeby metabolizm sie nie zwolnil i nie uzyskac odwrotnego skutku...

wnioskuje to po sobie...bo ja jestem ektomorfikiem z natury i metabolizm mi szaleje maxymalnie...a mimo to dobrze sie sprawuje na 1900kcal przy naprawde ciezkim treningu i aerobach na czczo...zatem wg mnie ona przy mniejszej wadze wlasciwej (bez tluszczu) ze spokojem powinna snosic ok 1200kcal (oczywiscie okresowo)

...aha i jeszcze jedna uwaga...zamiast 4 posilkow zrobilbym z tego 5 albo 6 nawet...takich leciutkich przekasek...taki manewr juz podkreca nieco metabolizm...
i oczywiscie pic duzo wody...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Dzieki Mis00 za konkret odpowiedz

cel: -15kg (ale mówi że jak zejdzie ponizej 70 to już będzie zadowolona )

Chyba faktycznie coś za dużo tych kcal. ze zwiększoną ilości kcal na weekendy to pamiętałem tyle że z 1450 zwiększałem na 1600
Czyli mówisz 1200 hmm (myślałem nad zmniejszeniem do 1300 ale pewnie Ty masz racje)Możesz bliżej rozpisać te proponowane przez Ciebie proporcje(biało,ww,tł)??
Z tymi 5-6posiłkami to nieda rady, raz to brak czasu, dwa to jak robi rano naczczo areoby to je posiłek1 o godz.11.30 (bo wstaje o 9.00 - ma wakacje- pracuje jako nauczyciel )wiec z 5-6 posiłkami niewyrobi się do wieczora, a chce by ostatni był mi.2h przed snem. (ale jeszcze pomyślimy o tych 5)

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
bialko - 163g
ww - gora 30g
tluszcz - ok 50g

to bedzie ok 1200kcal
przy zwiekszaniu do tych ok 1500 moze zastapic proporcje jakie byly wczesniej czyli te 130g ww i ok 30g tluszczu..

generalnie musi sie nastawic na naprawde ostra walke z glodem ale to latwo wywnioskowac z objetosci posilkow...ja zapijam glod woda czasem ciezko mi byuo wyrtrzymac na weglach przy 5000kcal (glod) a co dopiero teraz na ckd a od niedawna tkd...

pozdro

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
bialko - 163g
ww - gora 30g
tluszcz - ok 50g

chyba sobie jaja robisz Nieno rozumiem że to byłoby najsuteczniejsze rozwiązanie,ale...
...ona nidy się niezgodzi na takie proporcje!,każe mi wybić z głowy jakiekolwiek diety tłuszczowe

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
jak szalec to szalec


no to ew niech obnizy wegle i tluszcze rownomiernie wzgledem kcal do tego stopnia ze bedzie 1200...
niech zapycha sie warzywami i znich czerpie glowie ww...to wtedy glod bedzie znikomy..przynajmnije ja bym robil

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Czy o to chodziło??
1200kcal
białko 40% - 480kcal - 120g
ww 30% - 360kcal - 90g
tł 30% - 360kcal - 40g

Przydałaby się również opinia np.Pana Szukały, bo boje się że znowu coś spierdziele

Nieno teraz to chyba znowu za mało białka, może by tak z 45%

Zmieniony przez - -TOBY- w dniu 2005-07-23 13:24:30

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
raczej myslalem o czyms takim:

160g bialka
ok 100g wegli
ok 20g tluszczy...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
ok

ułożyłem całą diete:
ok.1220kcal
białko -155g , ww -103g , tł -23g
Posiłek 1
-35g musli
-150g sera białego chudego
-150g kefiru
-owoc
Posiłek 2
-30g ryżu brązowego
-5g oliwy z oliwek (to chyba będzie pełna łyżeczka od herbaty)
-160g piersi z kurczka
-surówka150g(np.pomidory,ogórki,brokuła,kapusta itd.)
Posiłek 3
-to samo co 2
Posiłek 4
-puszka tuńczyka w wodzie

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
wg mnie jest oka...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
No i tak na tym poziomie kcal, w pierwszym tyg poleciał 1kg, w drugim 0,5-1kg, w trzecim nic i nadal stoi. Decyduje sie na kolejną obcinkę kcal, schodzę do 1000kcal. Marwię się że to strasznie nisko, a może być potrzeba kolejnej obcinki
trening areobowy wykonywany jest już nawet 5x w tyg po 1h, 2-3 w tyg treningi siłowe obwodowe.
aktualna waga 76kg, ale widać też poprawę struktury mięśniowej(bic +0,5cm, a trc jak już ładnie widać )ale przecież nie to jest tutaj głównym celem.

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cell Pump bez folii

Następny temat

najlepszego Strzałka

WHEY premium