SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Późny trening i posiłek

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Trening kończę o 20 (no i oczywiście odczuwam głód)
zaraz po treningu : HMB mega tabs 1 kap + BX Glucetyl 4 kaps (carbo nie biorę bo i tak 95 w pasie)
ok. 20,30 kolacja : tuńczyk 100 g , serek wiejski 150 g (w tym 3% tłuszczu) ; wafle ryżowe 50 g , sok pomidorowy 250 ml (boję się zwiększać ww z wiadomego powodu)
ok. 21,40 HMB mega tabs 1 kap + BX Glucetyl 4 kaps
ok. 22,10 whey amino 1000 4 tabl
nastepnie sen (tylko do 6 niestety)

"czy gdzieś nie popełniam błędu ?"

(trening na masę , 87 kg , 3 lata treningu , 41 lat , łatwo zalewa mnie tłuszcz )
nie mogę zmienić godzin treningu i snu

AJ

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
po glute zaleca sie brac w celu minimalizowania katabolizmu potreningowego
w moim odczuciu jesli spozywasz aminokwasy i troche ww (niekoniecznie, choc pomocne) o juz to doskonale robisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie widze bledu - choc aminki przed snaem sa w moim odczuciu srednim pomyslem


ale
jedno ale
majac 95 w pasie i 87 kilo wagi zakladam ze masz spory poziom tkanki tluszczowej - slusznie zakladam ??

jesli tak proponowalbym redukcje
a pozniej powrot do masy

prosze rozwin

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2005-12-16 09:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Zapewna masz racje co do odchudzania ale ...
osiągnąłem te 87 jedząc jak najwięcej i jak najczęciej , żarcia kulturystycznego i stop . Teraz nabieram badzo mało ok 1 kg na miesiąc jedząc tak samo bez ograniczeń ilościowych
lecz z ograniczeniami jakościowymi (ryż , płatki owsiane , pieczywo gruboziar.. , wafle ryżowe , piersi kurczaka , chuda wołowina , tuńczyk we własnym , serki białe 3% tłuszczu , warzywa , sok pomidorowy , warzywa oliwa z oliwek lub lniany .
Nie robię szczegółowych obliczeń kalorii.(tu pewnie posypią się głosy krytyki)
Natomiast o kwietniu biorę się za redukcję i zwalam ok 10 kg przez 2,5 do 3 miesięcy (już tak robiłem) ze skutkiem pozytywnym
Masz rację że trzymanie reżimowej dokładnie skomponowanej diety dało by lepsze efekty zarówno w sezonie jak i po nim ale są problemy : nie mogę jeść w wyznaczonych godzinach (utrzymuje jedynie ilość posiłków 5) i nie chce mi się ważyć robię to intuicyjne (czyli to co pod ręką w w/w zakresu menu dbając o to by białka było dużo ale bez ważenia i tabel .

czy w zamian tych aminków lepiej wypić szejka wysokobiałkowego , nie za dużo tego białka ?

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie mogę jeść w wyznaczonych godzinach (utrzymuje jedynie ilość posiłków 5) i nie chce mi się ważyć robię to intuicyjne (czyli to co pod ręką w w/w zakresu menu dbając o to by białka było dużo ale bez ważenia i tabel .

1. podziel mniej wiecej odstepy na rowne (w ciagu dnia) i nie przejmuj sie ze raz masz przerwy 4 h a raz 2 h
jesli posilki masz madrze skomponowane a sadze z tego co piszesz ze masz to jest OK

czy w zamian tych aminków lepiej wypić szejka wysokobiałkowego , nie za dużo tego białka ?

stwialbym na chocby 25 g odzywki typu pro cas lub prolongatum - wolnowchnialna lub jesli kasy brak na 100 g chudego sera twarogowego

rosnij zdrowo i malo tlusto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
kurcze ?
o 20.45 zakończyłem spożywć
tuńczyk 100 g = 21g białka (około bo różne są porcje czasem i 120 g )
serek 150 g = 16 g białka
łącznie około 35-40 g
a o 22,10 (czyli po 1,5 godzinie)znów białko np w ilośći 25 g ?
(lubię aminki bo : ,,zajmują mniej miejsca w żołądku i ponoć troszką poudzają hormon zwrostu

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
HMB jedna porcje przed treningiem...po treningu praktycznie bezuzyteczne
natomiast aminokwasy i glucetyl po treningu

nastepnie HMB na noc z glucetylem

i jedno z tych bialkowych produktów przesunalbym na ok 30min przed snem...osobiscie wolalbym tune..


ps. 1kg na miesiac w tym wieku to jest niecaly 1kg tluszczu dodatkowo miesiecznie :/

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a co widzisz zlego w duzej ilosci bialka po treningu ??

moze to troche martnotrawienie ale nic poza to (jesli az) - jesli masz opory podziel posilek i zjedz czesc przed snem

co do ilosci tluszczu miesiecznie zakladam ze misoo ma troche racji moze nie ze wzgledu na wiek - roznie to bywa
ale ze wzgledu na poziom zatluszczenia (ciagle domniemany)

do pobudzania GH przed snem znacznie lepsza jest glutamina - co czynisz
amini szybko sie 'wyczerpuja' szybko zostaja strawione wiec wiekszosc nocy jedziesz na silniejszym katabolizmie - byc moze miesniowym tez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi .
Chciałem dodać że od począku jestem wierny w zakupach marce olimp bo to polska firma , nasze rodzime biznesy wspierać nalezy wg przysłowia :
Cudze chwalicie swego nie znacie
sami nie wiecie co posiadacie
PS
Będę musiał obciąć trochę ww w tej mojej diecie

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
moze nie samych ww

nie od ww sie tyje - pomijam ekstrema

PS tlumacznie nicka aj

Cudze chwalicie swego nie znacie
sami nie wiecie co posiadacie


a jak


Zmieniony przez - Biniu w dniu 2005-12-16 10:56:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Co do otłuszczenia to tak
klatka widać mi z boku większą niż bebech , a zaciskając z boku ciała palce tam gdzie są skośne jest około 3 cm czyli w/g takiego uproszczenia 30 % tłuszczu

Prosiłbym o potwierdzenie ze po treningu można łącznie aminki 1000 z preparatem glutaminowym

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. metody ocen poziomu tluszczu sa bardzo niedokladne - jesli mialbys 30% to juz dawno powinienes sie odtluszczac - jesli jestes zadowolony z wygladu to jest OK
nie kazdy chce i moze miec 6pak !! - ja nie moge bez wiekszych konsekwencji wiec nie chce
2. mozna aminki i glutamine razem

jesli jednak zalezy tobie na wyrzucie GH to poza porcja nocna glutki polecam okres PRZED treningiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpuszczanie BCAA i NAG w wodzie

Następny temat

Problem ze złożeniem zamówienia na stronie ?

WHEY premium