SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Omlet al'a Dineek, czyli znowu pomysł na : śniadanie

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6026
Witam was wszystkich :)
Wiem, że już duuużo było przepisów na omlety, ale chciałbym pokazać swój sposób na omlet... najwyżej mnie zjedziecie
No to by wyglądało po kolei tak:

Produkty potrzebne do wykonania omletu:
- 50 g jak najstarszego pieczywa (ja użyłem chleba żytniego pełnoziarnistego sprzed 5 dni :D).
Dla tych którzy potrzebują dużo węgli można dorzucić więcej chleba, albo wsypać jeszcze płatki owsiane :)
- 50 g piersi z kurczaka
- 2 jajka
- łyżeczka masła
- sól, bazylia, keczup, curry
- warzywa (opcjonalnie, ja użyłem trochę papryki (wszystkie kolory), pół cebuli, 40g grzybów i trochę cukinii)

Dodatkowo ja dodałem 30 g sera, ale nie jest to bardzo potrzebne bo i bez tego dobrze smakuje :)

----------------------------------------------------

Etapy przyrządzania:

1. Kurczaka pokroić na małe plasterki, przyprawić wedle uznania ( ja dodałem curry i białego pieprzu). Położyć na patelnie teflonową i podsmażyć.

2. Pokroić chleb na małe kostki. Łyżeczkę masła roztopić na rozgrzanej patelni. Położyć na patelnię pokrojony chleb i podsmażyć - parę minut na najmniejszym gazie, żeby zrobiły się chrupkie.






3. Pokroić warzywa, zmieszać je ze sobą. Dodać kurczaka.





4. Wybić 2 jajka do garnka, wymieszać i dodać szczyptę soli. Następnie wsypać do całości nasze warzywa z mięsem.





5. Wylać to wszystko na patelnię z chlebem. Przyprawić bazylią. Przykryć wieczkiem. Smażyć na oko, ja smażę dopóki nie zacznie odchodzić ładnie z patelni i nie będzie lekko przypalone od dołu. Zajmuje to około 5-7 minut.





6. Opcjonalnie dodać sera ;P





7. Gotowa potrawa :)





8. A tu końcowy efekt :P







No i oczywiście na koniec obliczone BTW.

B: 31 (z serem 41)
T: 23 (z serem 31)
W: 34
(jak wcześniej napisałem można dodać więcej chleba lub dosypać do mieszaniny jaj i warzyw płatków owsianych, dzięki czemu będzie więcej węgli - ja dałem tak mało, bo aktualnie nie trenuję i nie mogę za dużo jeść ;P)

Kcal: 450 (z serem 560)



Życzę wszystkim smacznego ;)


Zmieniony przez - Dineek w dniu 2009-09-16 11:20:46
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 320 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8717
lap soga

VeB!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Dobry patent, z tymi grzaneczkami pewnie jest pyszne.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 320 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8717
jw

VeB!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4174
wyglada elegancko;] sogacz!

no excuses.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
z wyglądu świetne! masz i soga ode mnie

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 5392 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106161
trzeba wypróbować w weekend

Masz Sog-a

p****** wszystko co mówią na Twój temat...
Kulturystka jest całym Twoim życiem,Twoją pasją, której poświęcasz 24h na dobę.
Dzięki Tobie ten sport żyje i bądź z tego dumny...
Prędzej czy później osiągniesz swój cel tylko konsekwentnie do niego dąż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6026
Jak wypróbujecie to zdajcie relacje ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
sog

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 972
jutro zrobię sobie na śniadanie, sog za pomysł - wygląda mmmmmmmm :)

"robić swoje i nie padać na kolana"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3317 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27496
wyglada miodnie ale czy to jeszcze mlet ?? btw sprobuje

moderator na www.polskikoks.pl i www.metka.pl  od 21.02.2010 OFFFF :((( w kwietniu kolejna ;DD

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roladki z drobiu z lososiem i szpinakiem.

Następny temat

Makaron razowy z tuńczykiem by Malinowa

WHEY premium