SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oliwa z oliwek - Wymiana spostrzeżeń

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Witam forumowiczów!

Jestem zwolennikiem dobrych jakościowo produktów i chciałbym aby forumowicze wypowiadali się jakie pija oliwy, jaki jest smak, swoje spostrzeżenia i przy okazji ceny.

Ja osobiście preferuje OLIO Extra Vergine di Oliwa BioLevante, jest ona butelkowana we Włoszech, tłoczenie w ciągu 24h po zbiorach. Doceniłem ją gdy się jej napiłem po napiciu się oliwy z marketowej półki. Różnica znaczna




Etykieta naklejona z tyłu na butle PL:

OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN BIO 750ml

Oliwa została wyprodukowana z oliwek pochodzących z organicznych plantacji, bez użycia nawozów sztucznych. Produkcja certyfikowana jest przez jednostkę certyfikującą ICEA zgodnie z wymogami Unii Europejskiej nr 2092/91.

ZBIORY:
Mechaniczne wstrząsanie i zbiory ręczne.

TŁOCZENIE:
Mieszanie, rozdrabnianie oliwek granitowymi żarnami i wytłaczanie na zimno. Pierwsze tłoczenie w ciągu 24 godzin od zbiorów KWASOWOŚĆ 0,5%

ZASTOSOWANIE:
zupy i dania główne, sałatki, zimne sosy, pieczenie ryb, smażenie mięs.


CENA : około 32zł za butle 750ml


pozdrawiam i zapraszam do dyskusji !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36
wiecie, czy czasem Goccia Doro nie jest robiona z oliwek*********ych na glebie gdzie stosuja roundup itd? Ogolnie powinnismy spozywac olej rzepakowy z pierwszego tloczenia, najlepiej od oleofarm, ale polscy rolnicy niestety nagminnie stosuja roundup zawierajacy glifosat, popularnie nazywany glutenem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
Jesli ktos pije samą to pewnie czuc roznice. Osobiscie pije oliwe z biedronki 9.99zł/750ml. Smak mi nie przeszkadza, bo zawsze dodaje kilka kropel soku z cytryny, sporo ziół i polewam warzywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50703
"Oliwa z Biedronki" the one and the only!
Swoja droga nigdy nie mogłem zrozumieć, po co ludzie się męczą i pijają oliwę z kielona (często czytałem na forum, że niektórych po tym mdli, ale i tak piją, bo tak trzeba ). Przecież dieta ma być przede wszystkim smaczna, a nie traktowana jako "paliwo dla organizmu" ;). A wystarczy polać ryż lub warzywa oliwą, a jeśli nie da rady, to zastosować bardzo dobre (i smaczne) zamienniki, jak awokado, orzechy laskowe czy migdały...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Tylko że taka oliwa z biedrony ma bardzo kiepską jakość, często w takich oliwach mielone są nawet zgniłe oliwki, mi osobiście śmierdzą , są obrzydliwe i rzeczywiście może po nich mdlić ( wiem po swoim przykładzie ), stawiacie panowie na ilość w takim razie, a nie na jakość towaru. Tą co ja kupuje pije normalnie z łychy, żadnego odruchu wymiotnego, żadnych mdłości. Zazwyczaj pije ją bez żadnych dodatków, aczkolwiek polewam nią także piersi, szpinak itp itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
no jeśli ktoś nie ma kasy czemu nie lepszy ryż niż nic ale j/w

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50703
Słuchaj, a skąd Ty wiesz, że mielone są tam zgniłe oliwki? Skąd wiesz, że wydając taką kupę szmalu ma samą oliwę, nie płacisz za samą markę?
Mi tam Biedronkowa oliwa podchodzi, nie mam jakiegoś szczególnie wysublimowanego podniebienia, zresztą oliwa raczej nie służy do tego, żeby pić ją z gwinta lub łyżką

Poza tym widzisz, Ty wydajesz 3 razy więcej kapuchy dla samego smaku (obie są extra virgin). Ja za tą samą kasę mam jeszcze pół litra nieoczyszczonego oleju lnianego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
s.m.p.a

Czasami owszem wiadomo pieniędzy ktoś może nie mieć, ale kurde nie łyka tej oliwy znów nie wiadomo ile żeby kupować co tydzień, więc myślę, że da sobie rade odłożyć na porządniejszą.

realyanek

Pomyśl sobie ile czasu mija żeby przetransportować oliwki z krajów zagranicznych do Polski i dopiero butelkować je w PL. Nie mówię, że we wszystkich wszystko jest bee, ale Panowie naprawdę namawiam do spróbowania oliwy z biedronki, a następnie oliwy lepszej jakościowo. W moim przypadku było to przerzucenie się z Oliwy typu Monini.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20325
Człeniu za kilka butelek tej Droższej oliwy mam sprzęt do swojej siłowni :).
sam czekam na promocje , jak narazie kaufland i Lidl wymiatają

Life For Everything - Die For Nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Jak widać dominują takie sklepy jak biedronka kaufland czy lidl przy wyborze oliwy Może znajdzie się ktoś kto pije jakąś dobra oliwę i podzieli się spostrzeżeniami. Nie wierze, że każdy z forum kupuje oliwe za dyche w biedronce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 7378 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78934
Raczej tak bo kazdy woli wydac 2 czy 3x mniej a za kase zaoszczedzona kupic tez przydatne smakolyki a roznicy oprocz smaku nie bedzie pewnie zadnej , tymczasem ty wydajesz za oliwke 30zl ja wydaje 10zl zostaje mi 20zl za ktore kupuje sobie dodatkowo 1kg kuraka i np brokuly

Zmieniony przez - PTRQ_93 w dniu 2012-01-28 15:32:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Ja pije oliwe z kielona bo gdy polewałem nia dania to mi nie smakowało, a jak machne z kielona na raz to jest lajtowo. Oliwe z biedronki wziąłem na pierwszy raz i nigdy więcej jej nie łyknę, pali po przełyku nieźle, aktualnie pije oliwe za ~29zł i nie ma porównania z tą z biedronki. A butelka 1l starcza na miecha, przecież nie łykam dzień w dzień 100 ml, są inne źródła ;)

Zmieniony przez - Golombex w dniu 2012-01-28 15:56:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA + PODCIĄGNIĘCIA NA DRĄŻKU

Następny temat

Co Sumplementowac. Prosze o Pomoc.

WHEY premium