SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oliwa z oliwek, Oliwa z pestek winogrona czy zwykły olej ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
Witam,
Dzisiaj będąc w sklepie postanowiłem sobie zakupić przez większość cenioną oliwę z oliwek. Cena .. hmm ładna. Z ciekawości zaglądnąłem na wartości spożywcze oliwy z pestek winogrona i zwykłego oleju (Kujawski z pierwszego tłoczenia). Wyniki przedstawiały się następująco:
Oliwa z oliwek w 100 g -> 9,2 g tłuszczu
Oliwa z pestek winogrona -> 9,2 g tłuszczu
Kujawski -> 10,00 g tłuszczu

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak ceniona jest oliwa z oliwek mimo wyższej ceny np. od oliwy z pestek winogrona, która zawiera takie same wartości odżywcze ?

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Masz tyle posilkow do wyboru, ze raczej problemu z wrzuceniem oliwy czy innego zrodla tluszczu do ktoregos z nich nie powinno byc.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1727 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26916
9,2g na 100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
sorry 92

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wartości odżywcze takie same ale zupełnie inna proporcja kwasów tłuszczowych. Oliwa oliwie też nie równa. Najlepsze Extra Vergine (z 1 tłoczenia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24177 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402489
ale co ma ogolna zawartosc tłuszczu do jakosci prod.?
patrz na zawartosc/proporcje poszczegolnych kwasów tłuszczowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1368
chodzi tu o rodzaje kwasów tłuszczowych. jak możesz wygooglować potrzebne są odpowiednie proporcje w zdrowej diecie. różne tłuszcze różne właściwości. jedne polecane, inne mniej

"W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj - albo się z nimi urodziłeś, albo nie"
- Jérôme Le Banner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
aha, ok.
Z racji tego że dzisiaj pierwszy raz w życiu zakupywałem oliwę z oliwek, możecie powiedzieć mi czy kupiłem dobrej czy złej jakości ?
Skład:
kwasy nasycone 14g
jednonienasycone 69g
wielonienasycone 9 g

Zmieniony przez - majkel14a w dniu 2013-01-13 16:04:45

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Jeśli jest z pierwszego tłoczenia i w ciemnej butelce to raczej jest ok

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
taka jest ;)

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1368
pamiętaj tylko, że oliwa raczej nie nadaje się najlepiej do obróbki cieplnej :)

"W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj - albo się z nimi urodziłeś, albo nie"
- Jérôme Le Banner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24177 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402489
zalezy jeszcze jak dlugo miało by to trwac...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mam jeść?

Następny temat

dietka do sprawdzenia ;)

WHEY premium