SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oliwa z oliwek, Oliwa z pestek winogrona czy zwykły olej ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
teraz się zgubiłem. Czyli np. nie mogę przysmażyć sobie piersi z kurczaka na patelni na tej oliwie ?

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
krótkie smażenie(powiedzmy ~10min) będzie dopuszczalne na oliwie
Aczkolwiek do smażenia staraj się wybierać masło klarowane,olej kokosowy,smalec

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2013-01-13 20:43:01

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
majkel14a
teraz się zgubiłem. Czyli np. nie mogę przysmażyć sobie piersi z kurczaka na patelni na tej oliwie ?


Oliwa raczej używana jest do sałatek warzywnych. Można ją również popijać "na sucho" np. 1 zakrętka około 2 godziny przed treningiem i 1 zakrętka przed snem ;) Do smażenia raczej oliwy nie polecam (strasznie dymi po kilku minutach).

Zmieniony przez - Saint__Patrick w dniu 2013-01-13 20:57:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
a co to za bzdura "1 zakrętka około 2 godziny przed treningiem i 1 zakrętka przed snem ;)" ? ilosc spozywanej oliwy, innych tłuszczów i makroskladników zalezy od bilansu danej osoby, a pora ich spozywania nie jest utartym schematem. zanim coś doradzisz, to sie dwa razy zastanów

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Nie po to wydales kase i kupiles z peirwszego tloczenia zeby teraz na niej smazyc Do smazenia masz smalec, klarowane maslo lub olej rzepakowy. Oliwe dodawaj do surowek, warzyw, polewaj mieso, pij do posilku. Jak Ci pasuje.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
kocio2009
a co to za bzdura "1 zakrętka około 2 godziny przed treningiem i 1 zakrętka przed snem ;)" ? ilosc spozywanej oliwy, innych tłuszczów i makroskladników zalezy od bilansu danej osoby, a pora ich spozywania nie jest utartym schematem. zanim coś doradzisz, to sie dwa razy zastanów


Zauważ jedno magiczne słowo, które pojawiło się przed sugestią ile i kiedy spożywać ma kolega oliwę, a którego chyba nie widzisz
NA PRZYKŁAD ...
Ja podałem propozycję spożywania oliwy, a ile jej będzie spożywał i w jakich porach to już zależy od niego samego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18150
Piszesz,że cena oliwy ładna to kup extra virgin z biedronki 750ml jest za 11zł ostatnio w lidlu kupiłem za 9zl :)

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
ja za swoje 750 ml dałem 16 zł

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18150
Ale pamiętaj ,że musi pisać na butelce Extra Virgin

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 737
i tak też jest napisane ;)

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mam jeść?

Następny temat

dietka do sprawdzenia ;)

WHEY premium