SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie dla studentki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3203

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 206
Przeciętnie mój jadłospis wygląda następująco:

śniadanie:

omlet biszkoptowy z dżemem, herbata (niesłodzona)
/ biały chleb z czymś (najczęsciej dżem)
/tosty (ser, pomidor)

II sniadanie:

koktajl+owoce

Obiad:

Razowy makaron al dente z sosem (pomidorowy, z tuńczyka, serowy...)
/paluszki rybne smażone

Podwieczorek:

owoce

Kolacja:

koktajl, owoc

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie dwa zasadnicze problemy: bezustanne zmęczenie i przesypianie po 12 godzin w ciągu dnia oraz napady wilczego głodu w godzinach wieczornych, jestem w stanie pochłonąć pół chleba z masłem i solą, słodyczy, etc.
(dzisiaj np ostatni posiłek zjadłam o 22, zaś o 24 miałam ochotę pożreć słonia)

Wprowadziłam suplementację magnezu i żelaza na senność/zmęczenie, ale po miesiącu stosowania obu nie widzę żadnej poprawy - zaś wyniki badań krwi pokazują, że wszystko jest w normie.

Jeżeli ktokolwiek mógłby mi nieco doradzić - byłabym bardzo wdzięczna.

Płeć: Kobieta

Wiek: 22

Waga: 68

Wzrost: 156

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: 86

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: studia, niska aktywność

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 1xtyg:tai-chi,basen,fitness (rozpoczęte niedawno)
2x tyg marszobiegi (krótkie, niskodystansowe i o małej intensywności)
czasami ścianka wspinaczkowa czy łyżwy


Odżywianie: hektolitry mocnej herbaty, zamiłowanie do masła ,świeżego chleba i słodyczy - tyle, jeżeli idzie o niezdrowe rzeczy, które przyswajam w nadmiarze.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: w trakcie leczenia inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny, problemy z tarczycą (niedoczynność+Hashimoto,wyniki w normie)


Preferowane formy aktywności fizycznej: maksimum osiągnięte na dzień dzisiejszy

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: l-karnityna, thermo-burn, obecnie staram się zastąpić dwa posiłki (II śniadanie i kolację) koktajlem

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: możliwe, ale wolałabym nie.

Stosowane wcześniej diety: niskowęglowodanowa (Naturhouse)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 206
Hej, hej.

Wróciłam po trochę motywacji i dobrych rad, jeżeli jest ktoś skłonny udzielić jednego bądź drugiego :)

Aktualna ankieta wygląda następująco:

śniadanie:
omlet z błonnikiem + mus owocowy słodzony stewią/chleb żytni z pomidorem/parówką cielęcą (100g)/serkiem wiejskim (150g)

II sniadanie:
jogurt + owoc + gorzka czekolada (10g)

Obiad:
drób na różne sposoby, beztłuszczowo najczęściej/ryba na parze/sałatka z oliwą/olejem krokoszowym/etc,etc/

Podwieczorek:
jogurt+owoc

Kolacja:
Serek wiejski/parówki/omlet/jajka etc.

Płeć : Kobieta

Wiek : 23

Waga : 67 (w międzyczasie przytyłam do 74, udało mi się schudnąć do w/w wyniku)

Wzrost : 156

Klatka piersiowa: 100 cm
Biodra: 103 cm
Pas: 78 cm
Ramię: 37 cm
Przedramię: 25 cm
Udo: 58 cm
Łydka: 37 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ok 29%

Aktywność w ciągu dnia : zerowa

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : nul,nihil,nic.

Odżywianie : nadal hektolitry herbaty, czasem kawa, nadal koszmarny apetyt na słodycze.

Cel : redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia : w normie

Preferowane formy aktywności fizycznej : bieżnia, biegi

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : -

Stosowane wcześniej diety : niskowęglowodanowa (Naturhouse)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6301
To ja nawet mogę Ci coś doradzić.
Po pierwsze: poczytaj podwieszone posty
Po drugie: jak nie chcesz być senna i zmęczona to skończ głodować i zacznij dostarczać organizmowi składniki odżywcze w odpowiednich ilościach
Po trzecie: rób tak dalej jak robisz a za kilka miesięcy założysz kolejny temat o treści "zaczęłam chorować i musiałam przerwać swoją "dietę" i teraz nie wiem dlaczego ważę 78kg". Od razu Ci odpowiem na to pytanie które zadasz za te kilka miesięcy: to przez to co robisz teraz swojemu organizmowi.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Dieta zła. Brak białka i tłuszczy a węgle nie takie jak być powinny. Nie ma się co dziwić, że przy takim odżywianiu jesteś senna i osłabiona - jednak powtórz badania na poziom hormonów tarczycy (T3, T4 i TSH) i cholesterol (z podziałem na frakcje) bo podobne objawy mogą wynikać z niedoczynności tarczycy.

Poczytaj podwieszone:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

najlepiej zacznij od:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

Następnie zmień sposób odżywiania się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 206
@Sarcina: Z tego, co udało mi się wyczytać, moje zapotrzebowanie oscyluje w okolicach 1600kcal - i tyle mniej-więcej dostarczają mi spożywane pokarmy. Deficyt przy diecie pomyślanej na powolne chudnięcie powinien wynosić od 200 do 900 kcal - tutaj jest około 300-400 dziennie, nie poprzez odejmowanie jedzenia, a poprzez ruch.
Gdzie tutaj głodzenie się?
Przy okazji - zgłaszam się tutaj o pomoc jako laik, który ewidentnie nie radzi sobie zbyt dobrze z uregulowaniem jadłospisu, traktowanie mnie jak kretynki jest zbędne.
Choruję już teraz - przybranie na wadze wzięło się z depresji i siedzącego trybu życia, a wraz z kilogramami przyszły problemy ze stawami. Stąd też moja próba zmiany stanu rzeczy.

@Redis: Hormony tarczycy w normie, badania sprzed miesiąca. Cholesterol sprawdzę raz jeszcze, ale także był w normie.

Przekopałam się przez te artykuły, choć dla człowieka, który ma małą wiedzę nt odżywiania są koszmarnie pokręcone - plus, wydaje mi się, że tak naprawdę wiekszość pisana jest dla ludzi, którzy mocno "siedzą w temacie" (nic dziwnego zresztą).

Dieta, podejście drugie:

śniadanie:
płatki owsiane + rodzynki, jogurt naturalny
sałatka z gotowanych jajek, fasoli czerwonej, pomidorów, ogórków, sałaty

II śniadanie:
nadal koktajl + owoce

obiad:
ryba/mięso + kasza/ryż ciemny/ razowy makaron

podwieczorek:
koktajl + owoce

kolacja:
serek twarogowy + warzywa

Better?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Już lepiej :)

Główne założenia przy redukcji to:
- staramy się jeść kilka posiłków dziennie
- unikamy produktów o wysokim IG, zawierających cukry i tzw. śmieci
- obliczamy zapotrzebowanie dzienne (robimy bilans)
- ustalamy ilości węgli\białka\tłuszczy (dziennie i na każdy posiłek)

W podwieszonych można doczytać szczegóły.
W ogólnym zarysie dieta do przyjęcia ALE brak bilansu; enigmatyczne "koktajl" niewiele mówi o wartości energetycznej czy też zawartości białka\węgli.



Zmieniony przez - Redis w dniu 2009-01-19 14:53:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 42 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 685
z ciekawosci zapytam chodz to nie na temat jak sie spisala dieta z naturhausa???

najek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 206
Wręcz za dobrze. Schudłam 7kg w ciągu miesiąca, tłuszczyk schodził po jakieś 0,5kg na tydzień. Dieta baaardzo niskowęglowodanowa + suplementy na zbicie wody.

Chętnie bym do nich wróciła, bo mają system na takie kochające słodycze dziewczynki o słabej woli jak ja - cotygodniowe kontrolwe, ważenie, mierzenie, podawanie ilości wody, która zeszła i ubytku tkanki tłuszczowej oraz...wydane pieniądze :)


Zmieniony przez - Helwym w dniu 2009-01-19 16:18:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Tak z ciekawości - dlaczego zależy Ci na pozbyciu się wody z organizmu?
Preferujesz bardziej cyferkę na wadze czy wygląd Twojego ciała? Bo obawiam się, że to pierwsze jest ważniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Tak z ciekawości - dlaczego zależy Ci na pozbyciu się wody z organizmu?
Preferujesz bardziej cyferkę na wadze czy wygląd Twojego ciała? Bo obawiam się, że to pierwsze jest ważniejsze.

BTW: nie ma czegoś takiego, jak 'za dobrze'. Zbyt szybka utrata wagi na początku ogranicza szanse na zdobycie upragnionej sylwetki w jeszcze większym stopniu niż zbyt niska utrata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
każdemu kto chce "wyglądać" zależy na pozbyciu wody podskórnej.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 206
Primum:Napisałam "zbyt dobrze" dokładnie z tego powodu, który wymieniłeś: chudłam zbyt szybko.

Deinde: 13kg zatrzymanej wody to trochę za dużo, nawet przed okresem. Duża retencja wiąże się z efektem 'spuchnięcia' - ergo, tracąc zbędną wodę nabierasz też kształtów.To akurat możesz zaobserwować na jakiejkolwiek znajomej miesiączkującej kobiecie.

Podsumowywując:
Ależ tak, zależy mi tylko na wadze, od dzisiaj zaczynam głodować! Ekspresowo znikną wszelkie wypukłosci, tłuszczyk, mięśnie...Po co komu zdrowie, skoro mogę ważyć 35kg, wheee!

:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rama olivio czy masło? co i dlaczego?

Następny temat

CKD pierwsza dieta do oceny

WHEY premium