SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie dla 11-latka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
Siema!
Mam problem, mój brat strasznie się roztył
ma 11 lat, waży 65 kg przy wzroście ok. 150

Sam znalazłbym sobie jakieś ćwiczenia i diety, ale chodzi o dzieciaka, więc chcę być ostrożny.

Mam rowerek stacjonarny no i ogólnie pokazywałem mu już kilka ćwiczeń (brzuszki), ale nie wiem co byłoby najskuteczniejsze, bo z tego co czytałem to ten rowerek dużo nie daje (sam ćwiczyłem, nogi wytrzymalsze się zrobiły).

Dzięki za linki/porady!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1979
Eikachhi, prócz zakwasów nic mu nie będzie, o to się nie bój. To nie ćwiczenia z ciężarami żeby miał sobie coś zrobić, a ćwiczenia z własną masą ciała są jak najbardziej ok.

Poza tym nie róbcie ludzie z sprawnego 11-latka kaleki i w ogóle nie róbcie z dzieci jakieś ofiary na które trzeba dmuchać i chuchać żeby im broń Boże coś się nie stało bo to po prostu zabawne. My na WF biegaliśmy po 3 km czasami w podstawówce.

Nadopiekuńczość nie jest niczym dobrym, a obchodzenie się z dziećmi jak z jajkiem do niczego pozytywnego nie prowadzi wręcz przeciwnie. Do kogo będą mieć dzieci pretensje za 10 lat za brak zainteresowania a spełnianie tylko finansowych potrzeb jak nie do rodziców i całego otoczenia hm?

Co do zrzucenia wagi ok. 10 kg, to młody chłopak, testosteron już zaczyna mu buzować więc przy dobrych lotach około pół roku.

Jak chodzi o jego dietę to j/w. Najgorsze chipsy przede wszystkim.

Pozdrawiam!



Zmieniony przez - Dyzio_S w dniu 2010-08-12 17:58:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Niech zacznie zdrowiej się odżywiać, na wzór tego:

https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html

I do tego pojeździ trochę na tym rowerku, ja wiem, trzy razy w tygodniu, pobiega, popływa, pogra w piłkę, cokolwiek.

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 321 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16684
Wywal gnoja zamiast z przed pc na rowerek/ a jeszcze lepiej z kumplami w piłkę żeby pograł.
Fast food'y i słodycze ograniczy i samo mu poleci...

„Pain hurts”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
No tak właśnie robię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
Młody waży 60 kg, pomyliło mi się z moją wagą. :D
to i tak dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Czego jeszcze nie wiesz?
1

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2926
twój brat rośnie ma dopiero 11 lat odpuść mu stres wyrośnie z tego poprostu niech ograniczy słodycze fastfoody i więcej czasu na dworzu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
właśnie o tym myślałem i na dłuższą metę byłoby to może lepsze, ale nie będzie dłużej tego ciągnął
ja mocno wyrosłem w wieku 13 lat
on pewnie też jakoś tak podrośnie i z pewnością będzie ode mnie wyższy, ale brzuch mu może zostać (też byłem "dobrze zbudowany" ale nie aż tak)
muszę sam mu zorganizować trening, bo on sam się za to nie weźmie
pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1979
Powiem szczerze, chłopak jak się nie weźmie za siebie to będzie tył równo z wzrostem. To nie jest tak, że teraz ma 60 kg przy 150 i wyrośnie chłop na 180 i nagle mu zleci waga i załóżmy będzie miał te 70 kg.

Nic z tego, chłopak będzie tył i rósł jednocześnie bo wygląda na to, że jest endo i waga może mu skoczyć nawet do setki.
Domyślam się, że nie jest gruby bo to jeszcze pół biedy, ale tłusty.

Jakie je słodycze? Czy są w nich chipsy itd. (bo coś czuję, że tak)? Jak często je spożywa?

Pompki, przysiady, brzuszki (jeśli nie umie pompek to najpierw damskie z czasem się nauczy). Ilość każdego ćwiczenia ok. 50 powtórzeń.

1 seria: 10 przysiadów, 10 brzuszków, 10 pompek
2 seria: 9 przysiadów, 9 brzuszków, 9 pompek
3 seria: 8, 8, 8
4 seria: 7...

itd. aż do jedziemy do liczby jeden.

To na początek, wystarczy na trening domowy i bardzo szybko będzie palić zbędne kg. Rowerek stacjonarny hmm, nudne to, może się zniechęcić, lepiej jazda w terenie.

Na początku Ty go trenuj, jak chłopak złapie bakcyla to sam sobie coś wymyśli.

Jeśli je chipsy należy je ograniczyć.

Wiem po sobie bo sam byłem tłuściochem i przy wzroście 150cm ważyłem 58 kg, potem w gimnazjum przy 167cm 66kg i w końcu wciąłem się za siebie i po pół roku katorgi duży spadek w pasie i waga 55 kg.

Radze 11-latka traktować poważnie bo ludziom wydaje się, że to nie problem a tak naprawdę każdy dorosły nie pamięta albo nie chce pamiętać jak to jest w myśl przysłowia zapomniał wół jak cielęciem był.
Warto go nakierować bo on sam jeszcze nie zdaje sobie sprawy co dla niego dobre, a na pewno w środku może czuć się gorszy.
To już świadoma osoba, ma uczucia itd.

Zmieniony przez - Dyzio_S w dniu 2010-08-11 22:06:16

Zmieniony przez - Dyzio_S w dniu 2010-08-11 22:06:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2926
a ja ci radze pogadaj z nim na spokojnie czy wogole chce się podjąć takiego czegoś jeżeli nie to niech zastosuje się do moich rad bo dla 11 letniego chłopaka to może być nie przyjemne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielki Problem kilka pytan dieta i inne

Następny temat

Jakie BTW, po operacji, zero ruchu.

WHEY premium