SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie 15latka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28
Witam

Mam 15 lat
168 cm wzrostu i ważę aż 83,5 kg
Częściowo było to spowodowane lekami, lecz przyznaję też, że miałem trochę kompleksów i wolałem siedzieć w domu niż ruszać się z kolegami.
W te wakacje chciałbym przynajmniej zacząć swoje odchudzanie, bo marzę o tym od paru lat.
Rodzice, którzy póki co są moim jedynym ośrodkiem informacyjnym nt. odchudzania (oprócz internetu), mówią, że ja rosnę i nie powinienem stosować jakichś specjalnych diet, a po prostu zaczął się ruszać. Zakładam ten temat, więc wiadomo, że nie jestem ekspertem nt. odchudzania, ale według mnie mają oni rację. Ostatnio zacząłem szukać jakiegoś sposobu ruchu. np. Jazda na rowerze. to lubiłem od dziecka. Od kilku dni staram się jeździć co 1- 2 dni. Razem z kolegą postanowiliśmy też, że zaczniemy organizować jakieś większe, dalsze wypady 20 - 35 km w jedną stronę.
Oprócz roweru znalazłem też takie coś :


Czy to jest dobre?
A czy w ogóle ta jazda rowerem + ten trening domatora starczy mi? Dodam, ze jestem astmatykiem i alergikiem.
Co z dietą? Tak jak mówili rodzice tak robię. Nie jem słodyczy ( zdarza się jakieś słodkie mleczko, czekoladowe czy kokosowe czy tego rodzaju rzeczy, ale nie ciągnie mnie ani do batonow, ani do czekolady. Do chipsów może trochę, ale i tak się nie łamię ;p), ale jem np. Kotlety schabowe z ziemniakami i mizerią, albo jakieś spaghetti, gołąbki, lazanię itp.. Czy to jest do zmiany?
Proszę o porady co do ruchu i diety. Z góry dzięki wszystkim.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 31 Wiek 79 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 269
Możesz spróbować tym trybem jak to określiłeś "mniej lajtowym" , twoje efekty na pewno będą o wiele szybsze. Tego mleka bym na twoim miejscu mało jadł, a jak już to nie na kolację, zrezygnowałbym ze smakowych jogurtów, bo oprocz cukru laktozy są dodatkowo słodzone, a tym sposobem dostarczasz więcej cukrów prostych, które mają małe cząsteczki, łatwiej się przyswajają i tym sposobem łatwiej odkładają jako zbędna tkanka tłuszczowa. Tak samo z owocami, jak już jesz to staraj się rano. Pierogi też bym wyrzucił, proponuje ci ten pierwszy tryb, z tym że nie probouj zbyt szybko przerzucić się na zdrowe jedzenie bo szybko polegniesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28
@EDIT

Trening domatora ćwiczę co 2 dni. Tabelki na końcu raczej nie biorę pod uwagę, robię ćwiczenia gdzieś o 1/3 mniejsze niż jest tam napisane.


Zmieniony przez - k15 w dniu 2015-07-16 23:22:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 206 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6643
Jeśli chcesz schudnąć musi być ujemny bililans kalorii czyli jeśli mniej ładujesz energii w postaci jedzenia wtedy organizm pobiera ją z rezerw ważne też jest rozkład makroskładników czyli białka tłuszcze i węglowodany 2gramy białka na kg masy ciała i 1g tłuszczu na kg masy ciała Wejć w kalkulator kcl wylicz zapotrzebowanie ułóż zbilansowaną dieta i obserwuj wagę narazie jedz tyle ile pokazuje kalkulator kcl a za dwa tygodnie utnij 300kacl a potem po 100kcl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 206 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6643
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 206 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6643
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
edytuj posty

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28
jarexX
Jeśli chcesz schudnąć musi być ujemny bililans kalorii czyli jeśli mniej ładujesz energii w postaci jedzenia wtedy organizm pobiera ją z rezerw ważne też jest rozkład makroskładników czyli białka tłuszcze i węglowodany 2gramy białka na kg masy ciała i 1g tłuszczu na kg masy ciała Wejć w kalkulator kcl wylicz zapotrzebowanie ułóż zbilansowaną dieta i obserwuj wagę narazie jedz tyle ile pokazuje kalkulator kcl a za dwa tygodnie utnij 300kacl a potem po 100kcl

A to, że mam 15 lat i rosnę nic nie zmienia?

@@
Mogę wcisnąć sobie np. brzuszki w trening domatora, np. między pompkami a klęczkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
nie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 947
To były leki hormonalne? Bierzesz je dalej czy nie? Te leki były na alergie? Możesz jeszcze schudnąć bo rzeczywiście jeszcze rośniesz. Jedz jak jadłeś. Wyeliminuj przekąski między posiłkami. Pij dużo wody. Zacznij trenować aeroby tj. bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Dobrze by było żeby trwało ponad 40 minut, ale nie dłużej niż godzinę. Zacznij od 2-3 razy w tygodniu i zwiększaj do 5 razy. Dołącz do tego ćwiczenia siłowe, szczególnie przysiady i dolne partie pleców. Podwyższa to poziom hormonu wzrostu i testosteron, które pomogą uporać się z kilogramami. Tylko uważaj na ćwiczenia na dolne partie pleców, nie rób dużo serii 2 wystarczą 2 razy w tygodniu, bo można sobie zrobić krzywdę. To tyle na początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28
Wasze odpowiedzi się jakby wykluczają...

@UP

Brałem leki na psychikę, które powodowały znaczne zwiększenie apetytu, co z połączeniem z brakiem ruchu dało nadwagę/otyłość.

Bieganie to chyba jeszcze nie dla mnie, nad basenem muszę się zastanowić. Póki co jeżdżę dużo na rowerze, ale piszesz, że powyżej 1h dziennie aerobiki (czyli w tym jazda rowerowa) nie działają tak dobrze? Co 1 - 2 dni na rowerze spędzam od 1,5 do 3h, ale nie mniej niż 1,5h...
Myślałem, że dostanę na tym forum dosyć jednoznaczne i konkretne odpowiedzi, a jedna osoba pisze, że mój okres dojrzewania nie ma jakiegokolwiek wpływu na dietę, druga pisze, że jednak ma... To jest sfd przecież, nie? ;p

@@

Mogę wcisnąć te brzuszki w środek treningu domatora?


Zmieniony przez - k15 w dniu 2015-07-17 10:44:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 947
Możesz dłużej. podałem ci optymalne wartości. tylko pamiętaj wtedy o większej podaży kalorii. Jak bieganie jest za ciężkie to proponuje szybki marsz. Działa podobnie jak trucht. Moim zdaniem możesz wcisnąć te brzuszki w ten trening. Aczkolwiek tam są ćwiczenia na brzuch jak mniemam.


Zmieniony przez - Michishi w dniu 2015-07-17 12:03:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta IIFYM

Następny temat

Białko dla 15 latka

WHEY premium