SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu na MASE

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1005

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

75

Wzrost

190

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

5 miesięcy

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga sztangielki

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nieznane
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Witam! Czy ten plan jest warty ćwiczeń?
Poniedziałek
Biceps:Uginanie ramion ze sztangą łamaną 3x10 oraz z hantlami 3x10 i UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE 3x10
Klatka:Wyciskanie na prostej 3x10 wyciskanie na skośnej 3x10 prostowanie rąk na maszynie siedząc 3x10
Sroda:Triceps:Pompki w podporze tyłem 3x10 i WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM 3x10
Nogi: Prostowanie nóg na maszynie 3x10 i przysiady ze sztangą 3x10
Piątek:Plecy:Unosznie tułowia z opadu 9x10
Łydki:Wspiencia na palce w staniu 6x10

Dodatkowo w kazdy dzien treningowy robie brzuszki 3x30 i skośne 3x30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proszę się zapoznać dokładnie z regulaminem w dziale .

Już kilka bezsensownie założonych tematów widzę na głównej karcie - to zaśmiecanie działu .

Staż treningowy na siłowni: 5 miesięcy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nieznane

więc chyba znane , gdyż tu nie chodzi o max tylko o obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Podaj ostatnio przerabiany plan treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Czyli sposób w jaki ćwiczyłem ostatnio? Bo jeśli tak to 3 razy w tygodniu robiłem 3 cwiczenia po 3 serie po 10 powtórzen na wszystkie partie mięsniowe z obciązeniem takim aby przy ostanich powtórzeniach wyciskać na hama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Wyciskanie n ławce 40 KG-50KG Przysiad nie liczyłem Martwy ciąg nie licztyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Czyli sposób w jaki ćwiczyłem ostatnio? Bo jeśli tak to 3 razy w tygodniu robiłem 3 cwiczenia po 3 serie po 10 powtórzen na wszystkie partie mięsniowe z obciązeniem takim aby przy ostanich powtórzeniach wyciskać na hama "

rozpisz to w jakiś czytelny sposób

trenujesz 5 miesięcy więc z czego startujesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Przez 5 miesięcy ćwiczyłem 3 razy w tygoniu robiąc w kazde dni wszystkie partie. Mój trening wyglądał tak: Rozgrzewka 10 minut i ćwiczenia: Najpierw Klata:Wyciskanie sztangi na prostej ławce 3x10 i na skosnej 3x10 + 3x10- prostowanie rąk na maszynei siedzac/ Biceps: uginanie rąk ze sztangą łamaną 3x10 i hantlekami 3x10 + ugiananie ramienia ze sztangielka w siadzie / Uda:Przysiady ze sztanga na bakach 3x10 prostowanie nóg w siadzie 3x10/ Brzuch. Brzuszki 3x30 + skośne 3x30 Plecy:Unoszenie tułowia z opadu 6x10 ( brak możliwości na inne ćwiczenia )/ Barki:Nie robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Ai jeszcze mam pytanie czy jak ćwicze na mase to czy wystarczy w 1 raz w tygodniu zrobić wszystkie partie ale intemnsywnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Mam 16 lat więc chciałbym jużwiedzieć jaki rodzaj treningu jest najlpeszy żeby póżniej jużtylko ćwiczyć i ćwiczyćnie tracic czasu na zbędne pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Mam 16 lat więc chciałbym jużwiedzieć jaki rodzaj treningu jest najlpeszy żeby póżniej jużtylko ćwiczyć i ćwiczyćnie tracic czasu na zbędne pytania "

żeby nie tracić czas powinieneś siedzieć w dziale odżywianie i studiować wiedzę a następnie ją wprowadzać , czytać na temat treningu , regeneracji i wprowadzać w praktykę .

"Wyciskanie n ławce 40 KG-50KG Przysiad nie liczyłem Martwy ciąg nie licztyłem "

Najpierw proponuję coś na rozruch 4-6 tygodni i wtedy wróć by cokolwiek sensownego wymysleć , jeśli szukać cud planu to go nie znajdziesz .

zero filozofii bierzesz prosty program treningowy i idziesz trenować .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

wracasz po tym czasie , zdajesz solidną relację z tego czasu i wtedy można myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Tak wiem żę to troche amatorsko piszę i może bez przygotowania ani niczego ale głównie mi chodzi o to czy najlepszy na masęjest Split dzie dzilisz partie na 3 dni w tygodniu czy wszystkie partie w kazdy dzien treningowy ( 3xtydzien). Niektórzy mi mówia że to co ja robiłem czyli 3xtydzien wszystko jest do dupy bo mięsnie mi siedzą w miejscu i nie mają czasu na regeneracje i że powinienm właśnie splite pracowaća inni mówią żebym dalej pakował tak jak pakuje teraz....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Na masę to dieta , dostarczasz odpowiednią ilość makro składników do potrzeb i celu .

"Tak wiem żę to troche amatorsko piszę i może bez przygotowania ani niczego ale głównie mi chodzi o to czy najlepszy na masęjest Split dzie dzilisz partie na 3 dni w tygodniu czy wszystkie partie w kazdy dzien treningowy ( 3xtydzien). Niektórzy mi mówia że to co ja robiłem czyli 3xtydzien wszystko jest do dupy bo mięsnie mi siedzą w miejscu i nie mają czasu na regeneracje i że powinienm właśnie splite pracowaća inni mówią żebym dalej pakował tak jak pakuje teraz.... "

I co ? trochę nie wiem gdzie tu pytanie .

Każda metoda jest dobra która się sprawdza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 3x w tygodniu - ocena

Następny temat

Mój trening na masę - ocena

WHEY premium