SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 653

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

23

Waga

87

Wzrost

180

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

full osprzęt siłownia

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

2500kcal CKD

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

witaminy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

fbw 4x10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 869
Witam, mógłby ktoś ocenić mój plan? Zależy mi na czystej sile, tak wiem pewnie z wielu was powie bym zaczął od budowy masy, zaczął od hipertrofii. Ale mnie sylwetka bodybuildera nie interesuje, chciałbym wyglądać i być silnym :) Poza tym dieta jest na mase, a nie trening :)

A więc trening:
Przysiad 5x5
Dips 5x5 - 5 5 4 3 3 i powolne dochodzenie do 5 powtórzeń w 5 seriach > dodanie obciążenia
Wyciskanie sztangi stojąc 5x5
Martwy 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy kolan 4x15
Gdy nauczę się podciągać chciałbym zamienić wiosłowanie na podciąganie różnymi chwytami
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Plan wygląda w porządku. Nie wiem czy nie lepiej sprawdziłby się trochę wyższy zakres powtórzeń i stopniowe schodzenie np. zacząć od 8 i co 2-3 tygodnie obniżać.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-11-25 22:44:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 869
No mogę sproboać zaczać od tych 8-10 powtórzeń i z upływem czasu i zwiększaniem ciężaru zejść na niższe powtórzenia. Myslałemj eszcze czy nie lepiej rozbić trening ten na dwa zestawy by zmiejszyć czas siedzenia na siłowni. Gdyż nie lubie za długo przebywać tam :D

Myślałem o takich zestawach:
Zestaw A:
Przysiad 5x5
Pompki na poręczach 5x5
Wiosłowanie 5x5
+ brzuch

Zestaw B:
Martwy Ciąg 5x5
Wyciskanie sztangi 5x5
Wiosłowanie 5x5 / Podciąganie negatywne
+ brzuch

Dlaczego wiosłowanie w obu zestawach? Ponieważ zelży mi najbardziej na rozwinięciu siły pleców do podciągania


Zmieniony przez - buuu5 w dniu 2015-11-26 18:22:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Daj podciąganie negatywne skoro chcesz poprawiać wynik w podciąganiu i zrób jak w poręczach. W A zrób jedno ćwiczenie na biceps, w B na triceps 3 serie po 10 powtórzeń jeśli chcesz coś dodać. W zestawie A zamiast brzucha dałbym łydki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 869
Biceps i triceps mnie aż tak bardzo nie obchodzi (tzn ich wielkość) a poza tym będą one ćwiczoneprzy poręczach i później przy podciąganiu. łydki dodam zamiast brzucha w którymś zestawie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców po siłowni

Następny temat

Ocena i porady

WHEY premium