SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy trening <FBW>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4345
Witam,trenowałem do tej pory treningiem typu split niestety dużej masy nie złapałem zaledwie 5 kg ;/ i przyszedł czas na FBW wklejam plan i chciałbym niektóre ćwiczenia zastąpić innymi z braku sprzętu
1.Pompki na poręczach
2.Martwy ciąg ( szkoda kręgosłupa)
3.Military press
Plan by georgu

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 63

Wzrost: 173

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: z przerwami 1 rok

Uprawiane inne sporty: wf

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): prawie full

Dieta: Będzie(kcal już wyliczone powoli układam meni dnia ;p )

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: białko i witaminy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 978 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4416
właśnie wczęsniej było kiepsko z dietą, ale teraz już mam, 1,8 g białka dziennie, tylko weglowodanów prostych po treningu nie brałem, a od razu białko, chyba sobie kupie carbo jakieś, i ostrowie jescze do tego...

Co ty k***a wiesz o spamowaniu???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
"6. Ale słyszałem, że martwy ciąg niszczy kręgosłup -a pełne przysiady kolana?

Bo to uniwersalna wymówka osób którym nie chce się dobrze ćwiczyć. Jeśli nauczysz się techniki i nie będziesz szarżował z ciężarem, raczej nic ci nie grozi. Dopiero ogromne ciężary i przeciążenia niszczą kręgosłup i stawy - ale to kumulacja WIELU LAT treningu wyczynowego (strongman, dwubój, 3-bój siłowy itd.). Ty możesz spać spokojnie.

MARTWY CIĄG, DRĄŻEK I PRZYSIADY ZE SZTANGĄ - niczym nie dadzą się zastąpić! Oczywiście, możesz nie robić przysiadów i martwego ciągu, być silnym tylko leżąc na ławce (wyciskanie)... Wtedy jednak o ogólnej sile możesz zapomnieć i na pewno nie pobiegasz sobie z walizkami, ani nie zrobisz porządnego wiosłowania sztangą.

W tym miejscu zwykle przytaczam przykład kolegi z siłowni NITROBOLONA.

Miał on 51 cm obwodu uda, przy obwodzie ręki dochodzącej do 45-46 cm. Sami wiecie jak komicznie to wyglądało.

Wystarczyło kilka miesięcy treningów przysiadów i jego udo osiągnęło około 61-62 cm obwodu. Tak, nie maszyny, nie kombinacje - zwykłe, klasyczne, najskuteczniejsze przysiady.


MARTWY CIĄG jest niezbędny jeśli planujesz robić:

- JAKIEKOLWIEK ĆWICZENIA W OPADZIE TUŁOWIA (wiosłowanie sztangielką, sztangą, pół sztangą, high pulls, zarzut siłowy, podrzut siłowy)

- PRZYSIADY (prostowniki grzbietu "trzymają" twoją sylwetkę i wykonują ciężką pracę w trakcie przysiadów; notabene jeśli masz problemy z przysiadami - zacznij robić martwy ciąg - poczujesz różnicę)

- PODNOSZENIE jakiegokolwiek ciężkiego przedmiotu z ziemi (wrzucanie beczek na platformy, spacer farmera - walizki, spacer bushmana - yok itd).

Choć to wydaje się niemożliwe siłowniowym bywalcom, silny grzbiet przydaje się także ... PODCZAS WYCISKANIA SZTANGI LEŻĄC (do "mostkowania" w trakcie wyciskania)."


cytat z artykułu https://www.sfd.pl/SEEEZON_-_opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html

Wyciągnij wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4345
No tak , Mc zostanie ,ale czym zastąpić pompki na poręczach może francuz leżąc? i te military coś tam nie wiem o co kaman z tym ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1471
Military press to wyciskanie na barki stojąc z przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
wpisz to na youtube i zobaczysz jak to się robi. francuz może być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4345
Aha ok, A te Unoszenie z opadu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
po co Ci unoszenie z opadu ?? mc to załatwi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 978 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4416
borat, mógłbyś polecić jakiś fbw?? mam 72kg masy, słabe barki i prostowniki grzbietu.. nóg prawie wcale nie ćwiczyłem, ale nie narzekam na 2 i 4 glowe...
z góry dzięki...

Co ty k***a wiesz o spamowaniu???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
nóg nie trenuj się po to żeby mięśnie wyglądały, tylko przede wszystkim po to żeby stymulować anabolicznie swój organizm. Przeczytaj https://www.sfd.pl/Dlaczego_trenuje_nogi_-t307086.html
Treningu Ci na tacy nie podam, kombinuj poprawimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 978 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4416
A)
MC 3s
Wyciskanie plasko 3s
Drazek podchwytem 3s
Lydki 3s
B)
Siady 3s
Dipsy 3s
Wioslo 3s
Wyc zolnierskie 3s

georgu mi to polecił, ale ocś bym dorzucił, na klate jakieś rozpiętki czy wyciskania skośne, i barki bardziej trochę... a czy jak bede ćwiczył nogi to może mi osłabić bieganie to?? bo mam zamiar zdawać do WSPOL albo do woja..

Co ty k***a wiesz o spamowaniu???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
wyżej masz arta o nogach, nic nie dorzucaj trenuj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase a bieganie?

Następny temat

kreatyna zamiast wzrost siły to spadek ;/

WHEY premium