SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy na siłowni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094






Witajcie !
Dziś postanowiłem że wezmę się za siebie i zacznę budować swoje mięśnie , jako że nie jestem w tym specjalistom postanowiłem że zwrócę się o pomoc do was oto ja :
Waga : 62 kg
Wzrost : 177 cm
wiek : 16 lat
Informacje na temat zdrowia : posiadam średnio zaawansowaną wadę wzroku ( -4.00 i -5.00 ) która na szczęście już się nie rozwija . Mam alergie , obecnie odczulam się 4 rok , w młodości zdiagnozowano u mnie astmę aczkolwiek objawy ustąpiły w wieku 7 lat. Mam lekko skrzywiony kręgosłup .mam pozwolenie swojego okulisty oraz ortopedy abym mógł ćwiczyć , choć okulista mówił abym uważał z wyciskaniem dużych ciężarów ponieważ wada wzroku zwiększą możliwość odklejenia się Siatkówki .

Moje doświadczenia z siłownią są bardzo skromne , byłem kiedyś parę razy .
Ze sportów uprawiam ping - ponga oraz amatorsko koszykówkę.
Czy moglibyście ułożyć mi dietę oraz harmonogram ćwiczeń?
Ćwiczenia nastawione najlepiej "na wszystko "
Czekam na wasze propozycje i sugestie


Zmieniony przez - voldi99 w dniu 2011-04-10 20:38:38

Zmieniony przez - voldi99 w dniu 2011-04-10 20:39:26

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
sorry żę tak tu zamulam , ale naprawdę czuję że idę w złym kierunku że coś jest nie tak , bardzo liczę na waszą pomoc chłopaki , podzielcie się wiedzą z Lalikiem :(
PS: mogę wrzucić nowe zdjęcia jak chcecie abyście ocenili czy są jakieś postępy

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2279
To tak nie działa. Każdy z nas chciał coś osiągnąć i każdy z nas musiał włożyć pewien wkład w tą walkę.
Tak więc zacznij od poczytania wątków podwieszonych, poczytaj o treningach (na początek zacznij od FBW czyli od treninu na całe ciało). Poczytaj o odzywaniu jak i w jakich ilościach należy jeść.
Potem pośięc trochę czasu, ułóż najlepszy jak możesz plan, ułóż dietę a my jedyne co możęmy zrobić to ją ocenić i pomóc Ci ją dopasować.
Nikt tutaj za Ciebie roboty nie odwali

Z PSD do HTML
www.czarnykod.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 631
nikt ci nie ułoży poczytaj sam dasz rade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
A ten trening nadał by się dla mnie ?
ACT
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).
(wzięty z forum ) . A co do diety chodziło mi o doradzenie co jeść aby mieć energie do ćwiczeń i aby nabierać masy :) Chodzi mi o wskazówki a nie o rygorystyczną dietę . Czy mogę pozwolić sobie 2 razy w tygodniu na Chipsy (100g) , co ze słodyczami , pizza , hamburgerami itp ?

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pierwsza sprawa nie wpadaj w skrajnosc w skrajnosc co do diety najpierw naucz sie spozywac posiłki regularnie jak wejdzie ci to w nawyk powoli bedziesz mógł wprowadzic jesli bedziesz chcial diete. trening na poczatek mozesz FBW ALBO ACT ale jak bedziesz ćwiczył nie skupiaj sie na tym zeby od razu być arnoldem czytaj dłuzo a przedewszystkim ATLAS ĆWICZEN ja do tej pory na nim siedze ucz sie technik cwiczenie i najwazniejsze oddechu bo po jakims czasie przy wiekrzych ciezarach nie bedziesz dawal rady. Planu nikt ci nie ułozy ale znajdziesz mnóstwo informacji na forum do tego zeby go ułozyć dlaczego bo masz sam sie nauczyć tworzenia planu dla siebie to czesc przygody druga masz poznac siebie i swoje cialo. Trening to klucz do higieny fizycznej i psychicznej to nie tylko podnoszenie żelaza. bedziesz miał efekty w postaci lepszej sylwetki. A tak pozatym siedz na forum czytaj i jeszcze raz czytaj i jak masz kilka groszy to kup sobie Atlas treningu siłowego - Delavier frederic. I NA RAZIE NIE MYSL O SUPLEMENTACH!!!! WYMAGAJ OD SIEBIE DUZO ALE NIE OCZEKUJ ZBYT WIELE POWODZENIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
Siemka !
jestem już po 3 treningach . Na razie trenuje tak o ( bez jakich rygorystycznych zasad ) . Uczę się wykonywać poprawnie ćwiczenia itp. Mam parę nowych pytań :
Ile razy w tygodniu jako początkujący mogę ćwiczyć daną partię mięśni ? (jak na razie ćwiczę 3 razy)
Co myślicie o napojach energetycznych typu N-Gine czy POWERADE?
Jak często i w jakich ilościach można to pić ? (i od razu jakiej firmy) .
Co polecacie włączyć do swojego jadłospisu aby mieć "powera"

I jak możecie wklejcie tu jakieś firmy instruktażowe dotyczące ćwiczeń
PS: No i życzę każdemu z was WESOŁYCH ŚWIĄT !!! i abyście rośli w silę każdego dnia Alleluja i do przodu

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1144
1. http://www.kulturystyka.pl/atlas/ - poczytaj opisy ćwiczeń, są nawet gify z przykładami jak wykonywać.
2. Ułóż sobie plan FBW. To najlepsze na początek. W podwieszonych tematach znajdziesz artykuł o nim. Możesz ćwiczyć jedną wersją, a możesz też ułożyć sobie dwie wersje tego planu i ćwiczyć nimi na przemian - to już zależy od Twoich preferencji.
3. Jeśli ułożysz trening FBW, ćwicz nim 3 razy w tygodniu, tak aby treningami mieć choć dzień przerwy. Możesz też tylko 2 razy w tygodniu, zależy jak będziesz się czuł. Na pewno nie częsciej.
4. Napoje energetyczne to czysta chemia, nic zdrowego. Duża zawartość kofeiny daje poczucie pobudzenia, ale na zawartość tauryny i witamin bym nie liczył. Odradzam spożywać, zbyt wiele negatywów.
5. 'Jadłospis' to podstawa. Bez tego nawet z najlepszym zestawem ćwiczeń nie pociągniesz wagi - wyglądu, siły, wytrzymałości. Oblicz sobie zapotrzebowanie na kalorie (węglowodany / białko / tłuszcze) za pomocą choćby dostępnego na stronie dziennika. Powoli dochodź do tych ilości, przyzwyczajaj organizm do dużo większej ilości pożywienia. Poczytaj artykuły na forum o diecie.

Może i zostanę za to wyklęty, ale pizza czy hamburger co jakiś czas nie powinny zaszkodzić. Sztywne trzymanie się ryżu, ryb i kurczaka dzień w dzień, dla osób początkujących jest praktycznie niemożliwe. Można się szybko zniechęcić. Chyba że zmierzasz do profesjonalizmu, wtedy musisz przejść tą długą drogę poświęceń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
cwicz tak jak narazie cwiczysz , napoje energetyczne stanowczo wedlug mnie NIE tylko że powerade to nie do konca napoj energetyczny dostarcza ci niezbednych pierwiastkow do prawidłowego funkcjonowiania organizmu ale nieoplaca sie kupowac zrob sobie domowym sposobem dokladnie nie pamientam ale cos takiego:
750ml wody mineralnej
250ml soku pomaranczowego
2 łyżeczki cukru
szczypta soli
do do Jadłospisu heheh poczytaj w dziale odzywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
Tomasz jakiś dziwny przepis na ten sok ...
sól mieszać z sokiem pomarańczowym (co to w ogóle da? )
dzięki wam chłopaki za pomoc idzie po SOGU :)

(da radę zrobić takiego zdrowego domowego POWEREDA) ?

EDIT:
Wczoraj rozmawiałem z kolegą który radził mi abym zakupił sobie "GUARANE" , i żebym zgubił tłuszcz z brzucha , a potem zaczął masować . Co o tym myślicie?

Zmieniony przez - voldi99 w dniu 2011-04-22 11:02:55

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
Na początek polecam poczytać trochę, później jak będziesz miał wiedzę teoretyczną zabrać sie za ćwiczenia :) a na start zacznij od tego:
1. https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html
2. https://www.sfd.pl/[ART]_Układamy_własny_plan_treningowy-t526315.html
3. https://www.sfd.pl/[ART]_Masa_dla_początkujących.-t666787.html
4. https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
no więc ćwiczę już sobie 2 tygodnie a entuzjazm rośnie.... :d (jest w końcu takie powiedzenie :"apetyt rośnie w miarę jedzenia " ) . Zakupiłem sobie GUARANĘ . Macie jakieś przepisy na dobre energetyczne koktajle? ( ja słyszałem na razie o takim Guarana + zmielony banan+mleko ) . Mam możliwość również taniego zakupienia Tauryny , brać? czy to jeszcze za wcześnie) . Co do ćwiczeń to postanowiłem rozpocząć dodatkowo A6W (zamierzam to robić wieczorem aby nie kolidowało z siłownią)

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FWB - do oceny

Następny temat

Lepsze cialo do wakacji

WHEY premium