SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy - lokigeo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Witam.
Nie wiem czy akurat wybrałem dobry dział ponieważ mam dopiero 30 wiosen :)

Wiek : 30
Waga : 86-88
Wzrost : 178
Staż treningowy: różnie to bywało ale tak 2 lata powinno być
Obwód pasa: dodam później :)
Obwód klaty: dodam później :)
Obwód uda: dodam później :)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): regularnie nic, dorywczo były biegi, siłownia itp.
Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni : jest
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: badania okresowe mówią że dobry :)
Preferowane formy aktywności fizycznej: w sumie nie mam
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : pro zdrowotne - żeń-szeń, omega 3, chela cynk
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: różne różniste
Wrażliwość na stymulanty: ??
Możliwości finansowe: jak bym zarabiał średnią krajowa to był bym bogatym człowiekiem :)
Twoje pytanie -cel/problem/opis: budowa sylwetki wraz z ograniczeniem tkanki tłuszczowej bez używania żadnych specyfików


Przeglądałem sporo dzienników w tym dziale i mogę powiedzieć, że część z nich to prawie moja historia :) od sierpnia zamierzam zabrać się za siebie tak aby na przyszłe wakacje uzyskać swoja wymarzoną sylwetkę przynajmniej raz w życiu (no może nie taką jak RafalRRRR bo to dla mnie masakra jak można się tak zmienić).
Moje zapotrzebowanie kaloryczne wedle różnych wzorów to 1950-2000 kcal - obecnie staram się uzyskać ten poziom w zdrowym odżywianiu.
Do sierpnia chciałbym jeszcze ustalić plan treningowy i w tym chciałbym prosić o pomoc - mam pewne ograniczenia czasowe, mogę ćwiczyć w pn, wt, śr i czw i nie wiem jakie ćwiczenia wybrać i jak rozłożyć trening. Termin sierpniowy nie jest przypadkowy ponieważ od tego czasu aż do końca roku nie będę mia żadnych imprez rodzinnych a i urlop też będzie już zaliczony i nie będzie większych pokus :)

Dziękuje za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Poniedziałek

DNT

Miska - 90% (nie zważyłem ilości mięsa w ostatnim posiłku tylko brałem "na oko")
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699730
witaj
czasu na treningi masz sporo
na początek poczytaj o treningu FBW
trening dla początkujących - tam znajdziesz mnóstwo gotowców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
witaj,
pamiętaj, że najwięcej efektów daje dobra dieta . Jak zaczniesz ćwiczyć 4x/tydz to te 2000 kcal będzie raczej za mało, policz wtedy jeszcze raz uwzględniając aktywność. No i do siłowni jakieś aeroby koniecznie.

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Myślałem że na początek 3-4 tygodnie FBW aby się rozkręcić 15-10-5
Poniedziałek wersja A, wtorek aero, środa wersja B, czwartek aero, piątek off, sobota off, niedziela off
lub
Poniedziałek wersja A, wtorek wersja B + aero, środa off, czwartek wersja A + aero, piątek off, sobota off, niedziela off
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Powoli zaczynam :)
Jakoś mnie nosi i nie wiem czy wytrzymam do sierpnia. Dziś spróbuje FBW takie dla rozruchu zastałych mięśni.
Jak dobrze pójdzie to od dziś do 5 sierpnia zrobię etap I czyli przygotowanie mięśni do odpowiednich obciążeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
dawaj też jakieś wypiski to zawsze prędzej uzyskasz jakąś pomoc - nawet nie pytając
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Cykl I - dzień 1 - DT

dieta
około 1800 kcal (będę zwiększał sukcesywnie w pierwszym etapie do 2000-2200)

trening
FBW (pierwsze podejście, obciążenia 50-60%)
nogi - przysiady ze sztangą na karku - 15x/15x/15x/8x
barki - wyciskanie żołnierskie na barki - 15x/15x/12x/12x
plecy - wiosło sztangą - 15x/15x/12x/12x
klatka - miało być wyciskanie hantli na ławeczce ale kolejka do ławeczki była tak długa że były pompki z szerokim rozstawem - 25x/25x/20x/15x/10x/5x :)
biceps - uginanie z hantlami 15x/10x/10x
triceps - pompki na poręczach max/15x/15x
brzuch - wznosy nóg 15x/10x/10x/10x (mało tego wyszło ale i jak będą zakwasy)

Podsumowanie:
Dieta - białko do 100-110, węgle 200-250, tłuszcze myślę że max 60-80 postaram się w tym zmieścić w razie czego będę układam tak aby zwiększyć białko albo węgle.
Trening - znalazłem na forum jakąś wariację na temat FBW 15-10-5 tylko nie wiem czy ją dobrze zinterpretowałem. W pierwszym treningu poniedziałek po 15 powtórzeń w serii, środa ilość powtórzeń po 10 a w piątek po 5 ilość serii aż do braku siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Białka za mało jak chcesz coś budować, więc jak masz coś podbijać to właśnie to .

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2013-07-11 09:39:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
Cykl I - dzień 2,3,4 - DNT

Zważywszy na brak treningu poszła tylko dietka :)
Niestety w niedziele złamałem się na dwa drinki ale bilans utrzymany był. Miałem straszne zakwasy po pierwszym dniu ale to chyba norma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
Norma to 4 drinki w sobotę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4340
ojan
Norma to 4 drinki w sobotę!

:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

(lekko) Atletyczne Lato z SFD

Następny temat

Odzywki zwiazane ze spalaniem tluszczu i zabezpieczeniem miesni i przyrostem sily bad

WHEY premium