SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NIE MA LIPY! czyli ostro do wakacji... Dziennik by suchar10

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 447 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4644
2 i 4 ćwiczenie są do siebie b. podobne, wybierz jedno;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
@UP
Może wybrać jedno, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby atakował plecy z dwóch stron.
Druga opcja, to plan A i B
Np.:
A - przysiad przedni; B - przysiad tylni
A - Wiosłowanie; B - podciąganie końca sztangi z opadu
A - Płaska; B - skos górny/pompki na poręczach (ale to później)
A - Wyciskanie żołnierskie z klatki; B - zza pleców
A - Drążek podchwyt; B - nachwyt

Jednak wg. mnie teraz niech jedzie tym, który zmajstrowaliśmy (opisany przez Suchara), a za 2-3 tyg. spróbuje podziałki na A i B.

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
IMO lepiej A i B, a jeżeli chcesz atakować plecy dwoma ćwiczeniami, to i do reszty dodaj po jednym i nie rób za dużo serii, należy pamiętać, że przy podciąganiu też pracują plecy, więc w tym planie wyjdą trzy ćwiczenia mniej lub bardziej angażujące plecy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od razu spróbować z AB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
@UP
Ok, wiosłowanie a drążek to całkiem inne ćwiczenie mimo, że też na plecy, ale wiosłem raczej na szerokość szybko nie wyrośniesz, drążek słabo rzeźbi środkowe części i kaptury.
Testowałem ten sam plan przez 5 tyg. (z tym że nie było opad koniec sztangi tylko mc) i było idealnie, mimo że po przysiadzie już sie nie dało tyle targać.
Można się spierać co lepsze, ale myślę, że po 3 tyg. treningów testowych sam sobie odpowie, które ćwiczenia mu pasują.
Ja tak bardzo lubię tę metodę, że znowu zrobię sobie cykl 8 tyg. od marca.

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Ale co to ma do rzeczy? Zwykły, prosty trening AB, w jednym ćwiczenie na grubość, w drugim na szerokość, ot cała filozofia, przy innych partiach też zamienność, jak sam już napisałeś. Sprawdzona metoda, bez zbędnych testów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 309
Na wtorkowej siłowni zrobię to co wysłałem na początku. Sprawdzę 2 i 4 i wybiorę jedno, bo w sumie oby dwa są takie same ;)

Myślę, że zrezygnuje z wiosłowania bo to wymaga więcej techniki...

Wydaje mi się że najpierw będę jechał tylko na tym podstawowym, nie będę dzielił na A i B.

A co do wyciskania to robić to na płaskiej ? Czy lepiej głową w dół ? Bo głową w dół idzie na dolną część klaty tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wzciskanie na paskiej odpusc bo ma stricte sile ci nie zalezy. Chłopie jaka rzeżba, tu trzeba z min 10-15 kg masy.nie skupiaj sie na cwiczeniach które atkauje jaką czesc miesnia, czy którą głowe bardziej tyjko jedzeisz z podastawami przez kilkamiechów. pożądna dieta to podstawa
co do treningu to

1.Przysiad/mc
na jednym treningu robisz mc na nastepnym przysiad

2.Wyciskanie hantli na lekkim skosie
3.Wiosłowanie w opadzie lub podciąganie na drązku
4.Wyciskanie na barki żołnierskie (stojąc)
5.uginanie ze sztangą stojac
6.dipsy lub francuz leżąc

trening 3xweek
na duze grupy 3/4 serie na trening
na mniejsze 3

Zmieniony przez - canecorso w dniu 2011-02-20 15:57:13

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
A zerknę tu czasami, co mi tam
Powodzenia, i masuj bo chudo strasznie.






BEZ MASY NIE MA KLASY- pamiętaj !

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2011-02-20 16:32:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 309
1. Przysiad
2. Unoszenie z opadu końca sztangi
3. Wyciskanie na płaskiej
4. Wyciskanie na barki żołnierskie (stojąc)
5. Podciąganie się na drążku (podchwytem)

Tak patrze na te ćwiczenia i w większości ćwiczeń plecy ostro pracują. Nie chce mieć samych pleców... -_-
Chciałbym robić raczej klatę i ręce, a na plecy to jedno ćw. by się zdało ...

Czy mam to wykonywać w takiej kolejności ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Tylko w 2 i 5 pracują plecy

Trenuj nie gadaj, jest dobrze.
Sam trenowałem podobnym fbw bardzo dobrze szło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening masa pomoc/poprawa

Następny temat

split na masę 3 dni - prośba o sprawdzenie

WHEY premium