Jon Call znany również jako Jujimufu jest znanym ekspertem akrobatyki, który wykorzystuje elementy kulturystyki podczas treningów. Amerykanin z Alabamy ma 32 lata i stał się sławny po tym, jak stworzył ogromną społeczność internetową dla tzw. trickerów. Tricking to sport łączący sztuki walki, gimnastykę i breakdance. Następnie wziął udział w popularnym programie “America's Got Talent”, w którym wywołał zachwyt i zaskoczenie jurorów. Spójrzcie sami na ich miny!

https://www.youtube.com/watch?v=7MtvnX1V9Wk

Po raz pierwszy styczność z fitnessem miał w wieku 13 lat, kiedy zainteresował się sztukami walki. W wieku lat 14, rodzice wykupili mu pierwszy karnet na siłownię, gdzie zaczął rozbudowywać swoje ciało. Rok później postawił sobie za cel bycie tak elastycznym, że bez problemu będzie robił free kata w Taekwondo. Trenował niemal każdego wieczoru po 2 godziny i po dwóch miesiącach udało się! Przez kolejne lata jego pasja poszła dalej i dzięki niej stał się elastyczny i bardzo silny w tym samym czasie. Wraz z oryginalnym podejściem do życia oraz swoimi treningami, Jon bardzo szybko wykreował swój wizerunek.

Skąd się wzięło jego przezwisko? Pewnego razu szukał odpowiedniej ksywki dla siebie w Internecie, ale niestety wszystkie były już zajęte. Wtedy sfrustrowany wpisał na klawiaturze po prostu “Jujimufu”, zlepek liter, który kompletnie nic nie znaczył. O dziwo, to przezwisko zaskakująco szybko i pozytywnie się przyjęło, aż do dzisiaj. Jon zdaje sobie sprawę ze swojej oryginalności. Uważa, że poza nim, nie ma na świecie drugiego człowieka o tak dużych wymiarach, który potrafiłby się tak poruszać jak on. Cechuje go nie tylko skromność, ale również poczucie humoru. Na jego profilu Instagramowym, obejrzycie wiele filmików, które udowadniają nie tylko jego giętkość i niezwykłe umiejętności, ale również sprawią, że się uśmiechniecie.

A jak wyglądają jego treningi? To miks akrobatyki i kulturystyki. W trakcie letnich miesięcy ćwiczy akrobacje na zewnątrz trzy razy w tygodniu. Natomiast zimą trenuje kulturystykę – sześć dni w tygodniu. Robi też 3-5 dni przerwy w trakcie sezonu, a na koniec roku miesiąc, dwa przerwy od jakichkolwiek treningów. Kiedy trenuje latem skupia się na tym, co lubi najbardziej, a kiedy idzie do siłowni zachowuje się odwrotnie – zamienia swoje słabości w siłę. Jego rada? Ilość powtórzeń, liczenie, programy treningowe, to tak naprawdę tylko pewne wytyczne, które mają pomóc w uzyskaniu celu. Najważniejsza jest jednak ciężka praca i regularność oraz chęć próbowania osiągnięcia tego, co wydaje się początkowo niemożliwe. Jon Call stosuje dietę, w której unika alergizujących produktów, takich jak mleko czy orzechy. Jest za to bogata w proteiny i węglowodany, a uboga w tłuszcze. Chętnie używa czosnku, imbiru, cytryny czy cynamonu, które pomagają oczyszczać organizm z toksyn. Skupia się przede wszystkim na tym, co musi jeść, a nie na tym, czego nie powinien jeść. Często sięga po owoce i warzywa.

Pewnie większość z Was myśli, że Jujimufu jest wariatem również w życiu prywatnym. Nic bardziej mylnego! W jednym z wywiadów zdradził, że w rzeczywistości jest całkiem spokojny i wolałby spędzać 90% czasu w samotności. Jujimufu robi na nas wrażenie swoją giętkością oraz siłą, a na Was?

Komentarze (4)
vit82

Byl u Marka Bella w jego podkascie Supertraining. Jest na Youtube. Warto obejzec. Bardzo pozytywny koles z niego.

2
ctxvenwb292x

w filmach powinien grac.

w kulturystyce na scenie powinna byc kategoria sprawnosciowa cos tego typu hehe

1
kurbanczyk

Jego tutoriale są mega ;)

0
domosos

Z tym koniem to są mega filmiki.

0