SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai brak konkretnej siły

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385
Witam, mam dość specyficzny problem:
Mam 17 lat- jestem w fazie wzrostu (cała rodzina późno zaczynała rosnąć, obecnie mam ok. 170) i ważę 55kg. Muay Thai trenuję ponad 2 lata. Efekty wizualne widać -(kaloryfer, klatka piersiowa) zostały odrobinkę wyrobione. Problem polega w tym, iż moja posiadana siła jest znikoma. Fakt, że moje treningi były głównie na szybkość, ale po zobaczeniu siły kolegi o podobnej wadze postanowiłem troszkę nad sobą popracować (tym bardziej, że szykują się zawody).
Co do diety to jako takiej nie mam, staram się jeść 3-4 posiłków dziennie, z dużym "zastrzykiem" białka: twaróg półtłusty + śmietana 30% i szczypior, oliwa z oliwek, rodzynki, jajka, pierś z kurczaka, uwielbiam pić maślanki :). Dużo biegam- po ponad 10km 2-3 razy w tygodniu (wtorek, środa, sobota) oraz 3 razy w tygodniu 2km na trening (pon-śr-pt). Kondycje mam moim zdaniem dobrą. Wystarczającą, aby przez cały trening dać z siebie wszystko.

Teraz moje pytanie: w jaki sposób mogę zwiększyć swoją siłę? Koledzy z treningów podpowiadają mi, abym zaczął używać gainera, albo kreatyne (moim zdaniem nic mi to nie da, ale co ja mogę wiedzieć jak się kompletnie nie znam...). Dodam, że nie piłem nawet carbo po treningu, dokładniej nie używałem żadnych tych odżywek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Patrząc przez taki pryzmat to wszystkie ćwiczenia są szkodliwe :) Niech każdy robi co chce na swoją odpowiedzialność, byle by mu tylko efekty odpowiadały. Pamiętajcie - zawsze ćwiczymy dla siebie, nie dla kogoś.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 942 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53322
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385
Co do siłowni- nie mam kiedy z niej korzystać. Od pół roku robię trening domatora, A6W skończyłem, robiłem cykl 100 pompek i brzuszków. Wracając do suplementacji wiem, że jest pomocna, ale zdrowie jest ważniejsze dlatego wolę zapytać się specjalistów, aby się zbędnie nie faszerować chemią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 942 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53322
Kup małe hantle- rób ciosy bokserskie.
Bij kijem w oponę.
Rób pompki, brzuszki, przysiady.
Trening na ciężkim worku też pomaga, ale to lepiej robić pod okiem specjalisty;)
Jest tego jeszcze dużo, dużo więcej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
po gainerze faktycznie siły bedziesz miał jak koń

Technika, technika i jeszcze raz technika. Z Techniki jest siła. Dużo kop to i kopnięcia będą mocne.

Co do biegów to zamiast 10 km biegać to rób interwały.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 942 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53322
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Jezeli chodzi Ci o sile dynamiczna to faktycznie jest do duza kwestia treningu na sali- uderzaj z maksymalna sila w treningu na worku, na tarczach.

Powiedz, jak wygladal Twoj trening domatora, do jakiego sprzetu masz dostep?
Przydalby sie drazek, porecze (od biedy dwa krzesla), troche obciazenia.

zreszta popatrz tu:
https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_silowy_w_warunkach_domowych-t700092.html#post0

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2011-02-16 11:28:59

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385
Trening domatora staram się robić tak jak jest zalecany. Drążek mam identyczny jak ten pod wysłanym przez ciebie linkiem. Jeśli chodzi o trening- każdy staram się robić z maksymalną siłą i prędkością. Słyszałem, że metka jest doskonała na siłę (cebulowa, tatarska itp.). Jeszcze pozostaje ta kreatyna- warto brać? Czy lepiej się tym nie faszerować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
Słyszałem, że metka jest doskonała na siłę (cebulowa, tatarska itp.)
chyba cos z "metką" pomyliłeś
okeeeeej... a jesz wystarczajaco dużo?

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 139 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 898
Ziomek nie rób A6W bo szkodzi na lędźwie.. jeżeli już mówimy o zdrowiu.

Technika Technika Technika !! Siła z nóg się bierze !!

sport:Kickboxing,muai thai
"Kiedy ty odpoczywasz, to twój przeciwnik trenuje"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 942 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53322
Van_boomel jesteś pewien, że szkodzi ?
Moim zdaniem wzmacnia, jak się te ćwiczenia trochę inaczej robi.
Ja robiłem (do 20 dnia) i nie zauważyłem żadnego bólu, a z brzucha trochę cm spadło ( 3 dokładnie )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Joe Weidera

Następny temat

Seminarium z legenda GOKOR CHIVICHYAN

WHEY premium