Emerytowany Strongman Brian Shaw niedawno połączył siły z legendarnym kulturystą Ronniem Colemanem na treningu. Shaw jest jednym z najwybitniejszych sportowców Strongman w historii i po tym, jak w sierpniu ubiegłego roku zakończył karierę, rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Na swoim koncie ma wygraną w zawodach World's Strongest Man w latach 2011, 2013, 2015 i 2016. Został pierwszym sportowcem w historii, który wygrał zawody Arnold Strongman Classic i World's Strongest Man w tym samym roku kalendarzowym. Ogółem Brian Shaw ma na swoim koncie 27 zwycięstw w międzynarodowych konkursach. Więcej tytułów zdobyli jedynie Zydrunas Savickas (84), Mariusz Pudzianowski (43) i Hafthor Bjornsson (30).

Chociaż 41-latek należał do najlepszych Strongmanów, w ostatnim czasie dręczyły go powtarzające się kontuzje i problemy zdrowotne. Z tego też powodu po wygranej w Shaw Classic 2023 zakończył karierę. Brian Shaw ogłosił niedawno, że rozpoczyna nowy etap i weźmie udział w walce MMA na początku 2024 roku.

Nadal trenuje siłowo, a ostatnio spotkał się z ośmiokrotnym mistrzem Olympia Ronnie Colemanem podczas treningu ramion. Shaw poczuł się zaszczycony możliwością trenowania z Ronniem i powiedział:

„To wyjątkowa chwila, naprawdę! Obserwowałem tego gościa przez tak długi czas i bycie tutaj i trenowanie razem będzie świetną zabawą!”

Panowie wykonali ćwiczenia takie jak:

  • Cable Curls (uginanie przedramion z liną wyciągu dolnego) – 3 serie po 18-20 powtórzeń
  • Dumbbell Preacher Curls (uginanie przedramion z hantlą na modlitewniku) – 3 serie po 15-20 powtórzeń
  • Dumbbell Hammer Curls (uginanie przedramion chwytem młotkowym) – 3 serie po 15-20 powtórzeń

Film z treningu mistrzów możecie obejrzeć na kanale ShawStrength na YouTube:

https://youtu.be/Pg9A_Nf4Zpo

Komentarze (0)