SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięsne i orzechowe śniadanie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19269

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
m65 przepraszam zagapilam sie i uciekl mi Twoj post. Aby odpowiedziec na Twoje pytanie musialbym poznac wiecej szczegolow- dieta, styl zycia, trening. Jak widzisz kazdy z wyzej wymienionych przeze mnie zagadnien to taki kawalek ukladanki. By otrzymac calosc musisz je poskladac razem. Generalnie Charles Poliquin jest zwolenniekim paleo diet i trzyma swoich atletow na low carb diet ( wczesniej napisalam dlaczego) Napisz cos wiecej. Mysle ze masz tutaj tylu kolegow i kolezanek, ktorzy z pewnoscia pomoga Ci skompensowac pewne niedobry, utrwalic poztywne nawyki i rozwinac Twoja wiedze. Pamietaj jednak zeby byc otwartym i poszukiwac w swoim zyciu odpowiedzi. Ja mam mozliwosc prezentowania sylwetki tego trenera, co nie oznacza ze inni nie maja racji. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Do masti: Jesli chodzi o tego trenera jest on zwolennikiem bardzo wysokich dawek tluszczy. 1 do 1.5 gr na % bf ( fish oil) Bialko 3.3- 4.4 gramy per kg bw- mezczyzni, kobietki1.98 -2.16. 100 kg mezczyzna - 330-440 gr bialka zwierzecego. Na powiedzmy 6 posilkow bedzie do jakies powiedzmy 72.6. ( 72.6 x 6 = 435.6). Do posilkow wlicza on przedtrengowe i potreningowe shake
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
m65, zmierz sobie temperaturę ciała i napisz ile Ci wyjdzie. Podejrzewam, że masz wyższy poziom hormonów tarczycowych i problem z przybieraniem masy czy to mięśniowej czy tłuszczowej. Ale napisz też coś o treningach, bo one są dość istotnym elementem. Próbowałeś rozpisek Wodyna? Jeśli przy 7g ww Ci nie wchodzi masa to coś jest nie tak. I wrzuć też cały rozkład makro i napisz jaka jest nadwyżka kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
ja sie nie czepiam-tylko probuje pokazac jak enigmatyczne sa te artykuly.
bo sa.:)
i jakie praktyczne porady mozna z nich wyciagnac...:)

tak wysoka dieta bialkowo-tluszczowa nie ma wg mnie zadnego uzasadnienia przy amatorskim treningu,chyba ,ze wliczamy do tego suplementy proteinowe,ktore pewna czesc dietetykow i zawodnikow poleca liczyc jako 50% spozytego bialka w ten sposob.osiagnie sie wtedy wartosci ok 2,5-3 gr/kg.
inna sprawa-poliquin nie bierze pod uwage osob nie korzystajacych z dopingu-tu chodzi o absolutna maksymalizacje procesow treningowych-moze wtedy to sie sprawdza.
ale w dziale badania-jest temat dot ilosci spozycia bialka-rozni sie to bardzo znacznie.
podaj jakas dokladniejsza diete o tak wysokich zalozeniach-nie skozystam ale na pewno przeanalizuje...

Zmieniony przez - masti w dniu 2011-03-08 17:03:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Masti masz racje on wlicza w bilans suplementy- np przed czy potreningowy shake, ale to pisalam wczesniej. Duza dawka bialka dla mnie to zakwaszenie organizmu, ja ide raczej w strone zwiekszania ph swojego ciala. Mi nie sluzy tak wysoka podaz bialka. Tak jak wczesniej nadmienilam, nie przypisuje jedynie slusznej drogi temu autorowi. Kazdy wybiera co dla niego dobre. Sama zrezygnowalam z miesa, mimo tego, ze on nie cierpi wege. Zdefiniuj mi slowo amator. Nie wiem czy amatorem moznac nazwac zapalencow, ktorzy chodza na silke 4-6 razy w tygodniu i wydaja grube pieniadze na suplementy. A propos sterydow -NFL, koszykowka na pewno. Co do NHL, dyscyplin olimpijksich to tutaj moglabym polemizowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
nie polemizuj,trenowalem jakis czas pchniecie kula,rzut dyskiem,mlotem,oszczepem u najlepszego trenera w polsce...:).
poza tym w l.a co jakis czas wpadka jakiejs gwiazdy rzutow(i nie tylko zreszta)...
wez do tego straszna chorowitosc mistrzow l.a:astma przewodzi w tych schorzeniach...:)
na naturalnym jedzeniu wyciagnac 3 gramy na kg i utrzymac sie w normie kalorycznej to meczaca sprawa.kiedys to probowalem przez 3 miesiace ale z powodu braku oczekiwanych rezultatow,wrocilem do 2 gramy/kg
co do amatorow zapalencow:wydaja ,wydaja i zeby tylko na suple....:)
ale najczesciej zapal wygasa po roku dwoch....i przechodza w tryb zachowawczo -sterydowy..czyli wiekszosc czasu cwicza byle jak a nagle zaczynaja trenowac jak szaleni...,by znow wpasc w trening aby do wiosny..

Zmieniony przez - masti w dniu 2011-03-08 18:01:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1032
m65 przepraszam zagapilam sie i uciekl mi Twoj post. Aby odpowiedziec na Twoje pytanie musialbym poznac wiecej szczegolow- dieta, styl zycia, trening. Jak widzisz kazdy z wyzej wymienionych przeze mnie zagadnien to taki kawalek ukladanki. By otrzymac calosc musisz je poskladac razem. Generalnie Charles Poliquin jest zwolenniekim paleo diet i trzyma swoich atletow na low carb diet ( wczesniej napisalam dlaczego) Napisz cos wiecej. Mysle ze masz tutaj tylu kolegow i kolezanek, ktorzy z pewnoscia pomoga Ci skompensowac pewne niedobry, utrwalic poztywne nawyki i rozwinac Twoja wiedze. Pamietaj jednak zeby byc otwartym i poszukiwac w swoim zyciu odpowiedzi. Ja mam mozliwosc prezentowania sylwetki tego trenera, co nie oznacza ze inni nie maja racji. Pozdrawiam

m65, zmierz sobie temperaturę ciała i napisz ile Ci wyjdzie. Podejrzewam, że masz wyższy poziom hormonów tarczycowych i problem z przybieraniem masy czy to mięśniowej czy tłuszczowej. Ale napisz też coś o treningach, bo one są dość istotnym elementem. Próbowałeś rozpisek Wodyna? Jeśli przy 7g ww Ci nie wchodzi masa to coś jest nie tak. I wrzuć też cały rozkład makro i napisz jaka jest nadwyżka kcal.

treningi przechodziłem różne, chyba wszystko Wodyna także jakiś czas, ale mi nie podeszły, generalnie najlepiej sprawdza się split, spora objętość, mała intensywność, duży ciężar, długie przerwy, 6-5 ruchów

obecnie próbuję kombinować różnie z tym żywieniem, skoro 7g węgla nic nie dawało, no to faktycznie, coś nie tak temperaturę mam 36,6, myślę, by iść i sobie zbadać tarczycę, choć słyszałem, że jak bym miał nadczynność, to by było wyraźnie widać wole

próbuję teraz zwiększać tłuszcze, baza 4g węgli i 2 tłuszczów, 2g białka (lub mniej), waga 74 kg, jak by nie szło to dodawałbym tłuszczy, bo mam już trochę dość napychania się worami ryżu czy kasz generalnie, z tego co czytałem już nie raz, nie dwa, to rano najzdrowiej jeść białko i tłuszcze, bez węgli, ale jak to się ma do chęci przybrania?

jeszcze coś napisać?

Zmieniony przez - m65 w dniu 2011-03-09 08:57:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
przy nadczynnosci tarczycy nie ma wola...sa tylko wybuchy goraca,nadmierna nerwowosc,drazliwosc,pocenie sie,rogowacenie skory na stopach inagle bicia serca oraz w nerwowych sytuacjach duszenie w gardle,dusznosci...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1032
Nagłe bicie serca w nerwowych sytuacjach - zawsze u mnie występuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
a reszta objawow?zreszta najlepiej isc do lekarza skieruje na konkretne badania i wszystko bedziesz wiedzial.to co tu piszemy nie ma zadnej wartosci diagnostyczno-medycznej a moze cie nawet w blad wprowadzic...

wracajac do tych dawek tluszczu:1-1,5 grama na 1 procent bf......
policze to dla siebie mam bf ok 15%
15 gr x 109 kg= 1635 gramow tluszczu rybiego dziennie!!!!!!
to daje ok 13080 kcal.z samych tylko tluszczy....
cos tu sie nie zgadza...:)
a moze to zle zrozumialem?ja nie chce byc eskimosem...:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bezgrzeszna świeża czekolada- Zrób własną czekoladę i rozkoszuj się nią.

Następny temat

chleb orkiszowy z biedronki

WHEY premium