SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięsne i orzechowe śniadanie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Uff Szprota wracajac do Twojego pytania- zaprezentowalam przykladowy jadlospis pilkarzy noznych z Premier League, bokserow, czy rugbistow ktorych prowadzi Phil. On stawia na alkalizacje, to zupelnie inne podejscie do diety niz Charles Poliquin, u ktorego jak slusznie zauwazyles malo ziaren glownie paleo diet- mieso i jeszcze raz mieso. Co do szkodliwosci mikrofali ja spotkalam sie z tym tematem po raz pierwszy bodajze w 2001 roku. Chodzi o uszkodzenie materii na poziomie molekularnym. Zetkenlam sie rowniez pozniej z badaniami na temat korelacji tegos jedzenia z nowotworami. Szprota musze poszperac, bo dawno tego tematu nie odswierzalam. Wpisz na PubMedzie to haslo powinno Ci wyskoczyc sporo linkow- to co pierwsze przychodzi mi do glowy.
Pamietaj prosze, ze ja nie zamykam sie to tak zwanej jedynie slusznej metody. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Napracowałaś się przy wypisywaniu tych produktów i chwała Ci za to (sog leci). Jednak niepokój budzi u mnie rubryka "średnio zakwaszające": należy do niej większość pospolitych owoców "jablko, brzoskwinia, banan, jezyna, borowka amerykanska, zurawina, winogrona, mango, pomarancze,ananas, papaja, truskawki". Natomiast zawsze mówiło się,że owoce alkalizują. Od kiedy pamiętam,sądziłem,że banan,rodzynki,winogrona to produkty alkalizujące. Jesteś pewna prawdziwości swojego źródła? Dla przykładu ta strona http://thepaleodiet.com/nutritional_tools/acid.shtml  prezentuje niemal lub wszystkie owoce jako zasadowe

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2011-03-16 22:09:45

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Szprota link dla Ciebie http://www.energiseforlife.com/ poza tym korzystalam z ksiazek Roberta Younga ph miracle, Brendona Braziera. Chodzi o sposob mierzenia Potential Renal Acid Load (PRAL)- stad tak rozne wyniki. Zapraszam do lektury powinienes znaezc tam sporo ciekawych nowinek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jaki wpływ na właściwości alkalizujące ma proces kiszenia? Spotkałem się ze sprzecznymi opiniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
R. Young zaleca niby swieze, bo kiszone, marynowane trakuje jako przetworzone. Ja sie w sumie trzymam tego, chociaz Hubert za takim prawdziwym kiszonym to na obczyznie oj czesto mi sie teskni... A tak nawiasem mowiac to nie spotkalam sie z przetworami kiszonymi, raczej piklowane. To chyba jest wlasciwe Slowianom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90
bardzo ładnie czytelnie opisane , sog polecial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Nie bardzo rozumiem to czy coś jest alkalizujące zalezy od książki? Bo jak widać tutaj raczej mamy zupełnie inne dane, a to chyba jest coś nie tak. Na tym forum wszędzie piszą jedz banany bo są alkalizujące a tutaj jest odwrotnie, chyba Faftaq musiałby tutaj wpaść.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Nie nie zalezy. Przedstawiono pewien punkt widzenia autora/ naukowca, ktory zajmuje sie tym zawodowo od kilkudziesieciu lat. Owoce zawieraja fruktoze. Cukier jest cukrem i tyle. Czy to oznacza, ze owoce sa "be" oczywiscie, ze nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Od kilku dni jestem na etapie testowania miesno-orzechowego sniadania i szczerze powiedziawszy, pomimo iz na poczatku nie bylem do tego przekonany, tak teraz uwazam, ze to dobra opcja.

Mialem problemy ze sniadaniem-z racji braku czasu na przygotowanie i raczej niekoniecznie lubie jesc rano.

Mieso i orzechy mi wchodza jak sie patrzy i przez sosunkowo dlugi okres nie odczuwam glodu
Poczatkowo byly male rewolucje, wydaje mi sie spowodowane tym, ze organizm nie przyjmowal wczesniej takich ilosci tluszczy na raz, ale juz jest git.

200g pieczonej szynki wieprzowej z 50g orzechow to jedna spory zapas fatu

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ja też stestowałem i jeśli tylko mogę jem na śniadanie omlet z 50-100g mięsa, 3-5 jaj, zielenina, orzechy włoskie lub laskowe, 5g omegi i zielona herbatka.
Naprawdę wyraźnie bardziej energetyzujące śniadanko niż omlet z owsa i jaj, lub jaja solo.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bezgrzeszna świeża czekolada- Zrób własną czekoladę i rozkoszuj się nią.

Następny temat

chleb orkiszowy z biedronki

WHEY premium