SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Meraviglia / Blog / Mój sukces to ja :-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36777

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926







1.
owies, otręby pszenne, jajka, masło orzechowe, jabłko, tran
kawa z mlekiem
*TRENING cardio
2.
kurakowy cyc, oliwa, musztarda, sałata lodowa, pomidor, rzodkiewki, ogórek, cebula
kawa z mlekiem
3.
kurakowy cyc, orzechy włoskie, musztarda, papryka, ogórki
Przede mną:
4.
biały ser półtłusty, wapń, magnez+potas

SUMA
146B / 89T / 76WW / 1680kcal

1.



2.



3.




Wczoraj wspomniałam o maśle orzechowym domowej roboty.
Aby je "wyprodukować" po prostu zmieliłam w młynku do kawy 150g orzechów nerkowca i 150g orzechów arachidowych (naturalnych - bez dodatku soli, cukru i tłuszczu). Do otrzymanej masy dodałam odrobinkę soli i kilka kropelek słodzika oraz oliwę z oliwek.
Wyszło przepyszne i szkoda, że tak mało mogę tego dodać do posiłku








TRENING cardio
ROWER w plenerze - 37,75 km, niecałe 2h.
Maksymalny puls 85% HRmax, a średni całego treningu 71% HRmax.
Jestem bardzo zadowolona z przejażdżki, ponieważ udało mi się zaliczyć trochę "prawdziwego" terenu Co prawda zmuszona byłam złamać (nagiąć) trochę prawo (ciiii) i znowu ubłociłam totalnie pedały i bloki w butach, ale widzę postęp w technice jazdy w trudniejszych warunkach. I co ważniejsze - nie było gleby - ani na błocie, ani na piachu, ani podczas slalomu między drzewami

Kilka fotek z trasy:

rowerek












doskonałe miejsce, aby poćwiczyć technikę:



most Świętokrzyski i Stadion Narodowy w tle



tramwaj wodny na Wiśle:





Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2010-09-12 19:38:00

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Mercia, super że zgłosiłaś sie do konkursu

foty z rowerka kozackie i weź w tytule dziennika daj jakieś info, żeby tu nie zglądać na głodnego, bo miska wygląda super

a takie pytanie co do parowaru - ile za niego dałaś? bo sama sie przymierzam do zakupu takiej "zabawki"

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Lady, nie pamiętam, ile kosztował ten parowar. Kupiłam go kilka lat temu. Podobne Tefala kosztują około 200-300zł, ale są też tańsze, mniej znanych firm. W takim urządzeniu nie ma w sumie żadnej większej filozofii - ot, zwykła grzałka jak w czajniku + pojemniki
Posiadam jeszcze specjalny garnek z wkładką do gotowania na parze i jego używam najczęściej, jak gotuję same warzywa









1.
owies, otręby pszenne, jajka, masło orzechowe, tran
kawa z mlekiem
2.
kurakowy cyc, razowiec, oliwa, musztarda, kapusta, rzodkiewki, ogórek, cebula
kawa z mlekiem
3.
wołowina, jogurt naturalny, musztarda, kapusta, rzodkiewki, ogórek, cebula
*TRENING cardio
4.
serek wiejski, wapń, magnez+potas

SUMA
143B / 90T / 92WW / 1741kcal

3.








TRENING cardio
CYCLING - maksymalny puls 86% HRmax, średni całego treningu 73% HRmax.
Trening przyzwoity, lecz bez rewelacji. Czułam spore zmęczenie nóg i ogólny brak sił. W poniedziałki kiepsko mi się jeździ...

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2010-09-13 23:16:18

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
co to za wolowinka na ostatnej focie?

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Pieczona ligawa

Dzisiejsza wypiska:







1.
owies, otręby pszenne, jajka, masło orzechowe, tran, wapń,
kawa z mlekiem
2.
wołowina, oliwa, musztarda, brokuły
kawa z mlekiem
*TRENING siłowy
3.
wołowina, oliwa, musztarda, brokuły, papryka
I niedługo jeszcze zjem:
4.
biały ser półtłusty, magnez+potas

SUMA
150B / 88T / 68WW / 1649kcal

2.



3.









TRENING siłowy



+ AEROBY - 20 minut orbitrek
Zwiększyłam obciążenie w wiosłowaniu i tym samym zmasakrowałam przedramiona - nie umiem "ciągnąć" samymi plecami
Martwy ciąg też dziś nędznie - totalnie bez mocy

Na zakończenie wrzucam jeszcze fotkę stosowanego przeze mnie uzupełnienia diety



Do tej pory wapń wrzucałam razem z potasem i magnezem do ostatniego posiłku. Dziś postanowiłam brać wapń rano, a na wieczór pozostawić sam Asparaginian. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2010-09-14 20:08:31

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
ja zawsze Asparaginian biorę rano. teraz tak się zastanawiam czy jest jakaś różnica ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
lepiej magnez na wieczór niweluje zmęczenie i ułatwia zasypianie zwłaszcza w połączeniu z cynkiem i wit B6 jako ZMA
Z rana może powodować troszkę senność aczkolwiek nie u wszystkich,a spora dawka na czczo jest dobra,jeśli mamy problemy z wc

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
vena oo dziękuje za informację , w takim razie będę brała na noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mera pamiętaj, żeby preparatów wapna, magnezu i potasu nie brać jednocześnie z żelazem, które na zasadzie antagonizmu hamuje ich wchłanianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Ciekawe z tym żelazem, bo istnieje wersja Asparaginianu z dodatkiem żelaza




DNT
miały być interwały na rowerze, ale nie wyrobiłam się czasowo, a w domu też nic nie zrobię, bo mam robotę przy kompie do wieczora




1.
owies, otręby pszenne, jajka, masło orzechowe, jabłko, tran, wapń
kawa z mlekiem
2.
odżywka białkowa, orzechy włoskie
3.
wołowina, oliwa, musztarda, sałata lodowa, pomidor, cukinia, cebula
kawa z mlekiem
4.
wołowina, ser feta, oliwa, brokuły
I jeszcze przede mną:
5.
odżywka białkowa, magnez+potas

SUMA
169B / 96T / 80WW / 1856kcal

2.



3.




Jak zwykle podczas DNT wyszło mi więcej kcal, niż w DT
Głodna dziś chodzę i rozkład dnia taki, że musiałam dać więcej posiłków. Rano nie przemyślałam sprawy i za dużo zjadłam na śniadanie, a do posiłku nr 4 niepotrzebnie wrzuciłam ser
Najważniejsze jednak, że jadłospis był w miarę "czysty", więc uznałam, że jest dziś dzień podkręcający metabolizm

Poza tym, to nie wiem po co ja zrobiłam to masło orzechowe
W śniadaniu mam wystarczającą ilość tłuszczu z żółtek, w ciągu dnia innych źródeł też nie brakuje. Żadnych zatem korzyści z tego masła nie ma, no, poza doznaniami smakowymi...
Na szczęście mam pomoc w spożywaniu tego przysmaku, więc nie dużo już zostało. Nie prędko zrobię następne, a i kupować nie mam zamiaru

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2010-09-15 19:43:11

Meraviglia!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pierwszy Split - ocena

Następny temat

Plan do oceny split (masa)

WHEY premium