SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Matrix: 10-15% mocy więcej

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1567
NAJWAŻNIEJSZE!!! - każdy ruch powinno się wykonywać dokładnie - powolne opuszczanie, zatrzymanie na klacie, po 2/3 sekundach wypchnięcie. Tylko w tym przypadku ten trening ma sens.


A więc Matrix jest systemem opracowanym przez specjalistów na badanej grupie 25 ciężarowców (wyciskanie leżąc) U 19 przyrost siły wyniósł blisko 17kg a u reczty od 10 do 14kg. (Nie znalazłem na ten temat żadnych wyników w internecie, ale musze stwierdzić, że po próbie dowiedzenia sie czegoś o tym, znalazłem kilka osób które go stosowały i były zadowolone 2 osoby siła+13kg 1 osoba +11kg)

Wpisujemy aktualny CM(Ciężar Makcymalny): CM=
Obliczamy rekord do uzyskania PCM (przewidywany CM): CM x 1,1=
Trening klatki 2 razy w tygodniu, trzy dni przerwy między treningami
np poniedziałek i piątek. Należy pamiętać o zasadzie przemienności inteswyności treningu - raz ciężki raz lżejszy ( co nie oznacza że lekki )

SCHEMAT TRENINGU I OBCIĄŻENIA PROCENTOWE

Tydzień I
Poniedziałek: 3 serie 10 powt. 55% PCM
Piątek: 3 serie 10 powt. 44% PCM

Tydzień II
Poniedziałek: 3 serie 9 powt. 60% PCM
Piątek: 3 serie 9 powt. 48% PCM

Tydzień III
Poniedziałek: 3 serie 8 powt. 65% PCM
Piątek: 3 serie 8 powt. 52% PCM

Tydzień IV
Poniedziałek: 3 serie 7 powt. 70%% PCM
Piątek: 3 serie 7 powt. 56% PCM

Tydzień V
Poniedziałek: 3 serie 6 powt. 75% PCM
Piątek: 3 serie 6 powt. 60% PCM

Tydzień VI
Poniedziałek: 3 serie 5 powt. 80% PCM
Piątek: 3 serie 5 powt. 64% PCM

Tydzień VII
Poniedziałek: 2 serie 4 powt. 85% PCM
Piątek: 3 serie 4 powt. 68% PCM

Tydzień VIII
Poniedziałek: 2 serie 3 powt. 90% PCM
Piątek: 2 serie 3 powt. 72% PCM

Tydzień IX
Poniedziałek: 1-2 serie 2 powt. 95% PCM
Piątek: 1 serie 2 powt. 78% PCM

Tydzień X - SPRAWDZIAN
Środa:
1 seria 1 powt. 88-92% PCM
1 Seria 1 powt. 95-97,5% PCM
1 Seria 1 powt. 100% PCM



W tym tygodniu np. w środe robimy sprawdzian. W ten dzień musisz być wypoczęty dlatego najlpiej zrobić przerwę od ostatniego treningu klatki piersiowej 4-5 dni.

Po sprawdzianie przynajmniej tydzień - dwa całkowitego wypoczynku (lekkie treningi masowe/definicyjne) i można zacząć cykl na nowo - oczywiście z odpowiednio większymi cieżarami.

Bo tak mi się spodobało...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6224
Wiem ze troche mineło ale teraz wiem wiecej alcatraz90 tu daje ci link z działu strongman https://www.sfd.pl/Poprawa_siły_wycisku_według_Jarka_Dymka-t380057.html i powiem że efekt super 120 już poszło bez odpoczynku a trening kończe w przyszłym tygodniu ja jestem zadowolony i polecam('');

Mistrzem nie czyni cie chwila sławy lecz lata cieżkiej pracy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 331 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2688
wiesz w wl to sie nie sprawdzi bo tu jest szybkie opuszczanie i jak najszybszy wycisk a takie 9 tyg wybije calkowicie z rytmu i na nowo z technika bedzie sie czlklowiek oswaja a tek kg co podochodzily to z jakich ciezarow na jakie bo z 50 na 60 w 9 tyg to nic ale ze 150 na 160 to juz duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Rozpiska w sumie ok. Nawet jak nie będzie się wolno opuszczało spoko moetoda choć dośc dużą wytrzymałość siłową trzeba mieć do niej. SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1800 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 72338
Czy te osoby co odnotowały takie przyrosty stosowały jakieś kreatyny, czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1567
te małe ciężary przygotowują cie do tego rekordu. wzmacniają włókna itp. Poza tym z czasem jedziesz 80% PCM i to już nie jest mało

z tych osób z którymi o tym rozmawiałem wszystkie sądziły że to banalny trening i przebrną przez niego jak przez kałuże, a okazał się dla nich jak ocean.

A czy była suplementacja tego nie wiem, napewno jakaś tak. Ale Zwykła kreatyna tym ludziom nic by nie dała wielkiego ponieważ ich rekordy życiowe są w granicach od 155-190kg ten ostatni który ma rek.190 jest mistrzem polski Juniorów z tego roku ;D

Jest ode mnie z Jaworzna ;D jak ktoś chce niech sobie poszuka jego inicjały M.W.

Bo tak mi się spodobało...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Nie wiem czy wiesz ale ten Twoj kolega M.W. byl badany przez kompisje antydopingowa na MPJ w WL i wynik badania jest pozytywny. Wiec to nie najlepszy przyklad. Mial przyrost sily, ale to raczej nie od treningu.

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 331 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2688
I juz wiadomo wszystko. Ale nie chce mi sie wiezyc ze ze 150 na 160 skoczy na suchego w 9 tyg ale moze kiedys sam sprawdze

Zmieniony przez - czarektoja w dniu 2008-02-21 17:33:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Spoko rozpiska.

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 109635
https://www.sfd.pl/Matrix_10-15%_mocy_więcej-t385381.html#post5

widzę 2 takie same tematy założyłeś

ja chyba sie skusze na wyprobowanie tej rozpiski ale zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1567
Dziko "ten mój kumpel M.W" nie jedzie cały rok na koksie i stosował ten trening, po którym siła mu poszła.

Apropo... każdy na MPJ w WL miał badania antydopingowe i każdy (KAŻDY) był nakoksowany jak stary piec, więc badania były tylko "dla picu" i nikt później głośno o tym nie mówił.

Polaco, założyłem jeden tutaj a jeden w treningu dla zaawansowanych, bo nie każdy porusza się po działach i często siedzi w jednym ;)

Bo tak mi się spodobało...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Dziko "ten mój kumpel M.W" nie jedzie cały rok na koksie i stosował ten trening, po którym siła mu poszła.

Rozwaliło mnie to
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sila+rzezba czy to mozliwe ???

Następny temat

Jaki trening ?

WHEY premium