SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kregoslup a rozgrzewka - WAZNE !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
Senegroth a slyszales zeby np. Arnold cwiczyl kiedykolwiek brzuch z obciazeniem ?
atezor, szczerze watpie.......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 155
Witam. Jestem nowy na forum ale jakiś czas już trenuję. Miałem taki sam problem. Bolała mnie właśnie ta część kręgosłupa (lędźwiowo-krzyżowa) przy pochylaniu itp. Na którymś treningu robiłem MC i nagle coś się stało, taki ból że masakra. Wróciłem do domu to był piątek, przez cały weekend nie mogłem sie ruszyć tak mnie bolało. W poniedziałek poszedłem do lekarza dostałem jakieś leki przeciwzapalne i skierowanie na prześwietlenia. Okazało się że mam lekka skoliozę i "spina bifida". Sam nie wiedziałem co to jest ale poszukałem na necie i okazało się ze to jest nie zrośnięcie kości krzyżowej. W sumie wiele ludzi to ma nawet o tym nie wiedzą. W niczym to nie przeszkadza ale mięśnie odpowiedzialne za tę część kręgosłupa muszą dźwigać o wiele większy ciężar niż u normalnie. Wziąłem leki, te przeciwzapalne zrobiłem 2 tyg. przerwę i już 2 miechy jest ok. Robie skłony na ławeczce, MC nie robie bo się jeszcze trochę boje, chce wzmocnić prostowniki. Ale najlepiej idź do lekarza jak Cię trochę boli bo potem jest przesrane...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
oj, nie milo
wiem wiem, ide w poniedzialek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
ODŚWIERZAM TEMAT poniewaz bylem u lekarza i wszystkiego juz sie dowiedzialem, a mianowicie:

Zostalem zbadany przez ortopede, nic nie wykazal wiec skierowal na natychmiastowe zdjecia dolnego odcinka kregoslupa,
na zdjeciach widac skrzywienie w dolnym odcinku, nie jest ono duze, ale lekarz powiedzial mi ze jezeli dalej chce chodzic na silownie i cwiczyc jak dotychczas to moge sie liczyc z coraz wiekszymi bolami,
powiedzial mi zebym zrezygnowal z kazdego cwiczenia obciazajacego kregoslup (chodzi o jego dolną część), albo wogole przestal chodzic na silownie,
wiadomo ze wybralem to pierwsze, nie ma mowy o zadnych wioslowaniach sztangami, martwych ciagach, przysiadach i wyciskaniach na bary
ale co do tego ostatniego to sie troszke nie zgadzam, mysle ze wykonywane w siadzie z oparciem pod plecy nie obciaza wcale tak kregoslupa, sam nie wiem, wiem tylko ze jesli bede dalej przeciazal kregoslup to bole beda coraz wieksze, moge cwiczyc dalej ale juz o martwych itp. moge zapomniec juz raczej na zawsze poniewaz bedzie sie ten stan nawracal....

Co o tym sadzicie ??
interesuje mnie kazda wypowiedz, byleby miala sens (będa sogi )



Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-09-04 15:57:11

Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-09-04 15:59:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Z tym obciążaniem kręgosłupa w siadzie:

Zeskocz z czegoś na nogi albo na tyłek. Ciekawe kiedy mocniej kręgosłup odczujesz;->

Co do robienia brzucha z obciążeniem przez Schwarza to jak najbardziej. Chociażby skręty tułowia ze sztangą Poza tym ja nie jestem kulturystą, tylko trójboistą i chciałem Ci doradzić jak wzmocnić dobrze brzuch do ciągów. No ale teraz znamy Twój problem.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
współczuje
też mam problemy z kręgosłupem (w moim przypadku to "garb") i muszę szczególnie uważać:/ martwy na minimalnych obciążeniach, wiosło, przysiady itp.
w****ić się można; wszyscy na siłowni robią o wiele większymi ciężarami, ale ja (my )muszę mniejszymi i powoli ostrożnie, chociaż dało by się sporo więcej...
dobrze, że to nic poważnego
pozdrawiam

PS: gdy boli - skłony i moja ulubiona kołyska

Zmieniony przez - maciek1993 w dniu 2007-09-04 19:04:36

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
hehe

"Zeskocz z czegoś na nogi albo na tyłek. Ciekawe kiedy mocniej kręgosłup odczujesz;->"
szczerze to tego nie zrozumialem, ale to szczegol

Maciek- ja WOGOLE nie moge robic hehe

Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-09-04 19:11:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Witaj w klubie przyjacielu ja jutro ide do lekarza na konsultacje mam bóle w odcinku lędźwiowym ale na Twoim miejscu sięgnąłbym po konsultacje innego lekarza często lekarz poprostu "pozbywa" sie pacjenta odradzając nadmierną aktywność fizyczną zamiast dokładnie zlokalizowac i zdignozowac źródło bólu.Często bóle dolnego odcinka kręgosłupa wynikają z zaburzenia statyki stawu, przeciązenia statycznego mięsni,czy z podrażnienia wiązadeł krzyzowo biodrowych lub ich przykurczy .

PS. Moge Ci polecić fajną ksiązkę jak bedziesz zainteresowany dużo wyjasnia z zakresu bólów kręgosłupa jednak diagnoza lekarza to podstawa pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
nie nawidze ksiazek hehe

no wiec co mam jeszcze zrobic ? isc do innego lekarza ? jakiego ?

tyle ze chcialem jeszcze dodac ze zostaly wykonane zdjecia kregloslupa, gdzie wszystko wyraznie widac, wiec diagnoza jest postawiona

Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-09-04 22:43:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Wiesz co nie wiem jak zachował sie Twoj lekarz ale ja rozmawiając z kobietą z ośrodka rehabilitacyjnego gdzie chciałem sie umówić na masaże powiedziala ze przed tym wszystkim wykonuje sie kilka testów manualnych czyli tu Ci sie kaze wygiąż tam naciągnąć tam nacisnie pomasuje i po tych testach manualnych stwierdza jaka jest przyczyna bólów pleców czy jest to przyczyna mechaniczna(wada postawy , przykurcze więzadeł itp) czy poprostu stan zapalny na który zapisują srodki przeciw zapalne i rozkurczowe .
Dla przykłądu Ci powiem ze kobieta mówi ze 90% przypadków jest przyczyna mechaniczna którą mozna zniwelaowac za pomoca trapii manualnej masaże ,ćwiczenia ,rozciągania i dają zdecydowanie lepsze wyniki niz leczenie farmakologiczne więc spróboj zbadać sie jeszcze u innego specjalisty życze zdrowia pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zeby moc byla ze mna...

Następny temat

obwód kabla %-)

WHEY premium