SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursik na SNIADANIE MISTRZÓW

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 79208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
Gofry





Przygotowanie

zmiksować płatki owsiane na mąke ,oddzielić białko od żółtka ,żółtko wlać do miski i mieszać razem z mlekiem i płatkami ,dodać odżywkę i wymieszać ,ubić białko na piane i dodać do reszty ciasta .wylać ciasto na formy gofrowe i piec w piekarniku około 15 min w 170 stopniach ,na schłodzone gofry kładziemy owoce wedle upodobań

Smacznego



Zmieniony przez - Valerik w dniu 2014-01-29 07:59:03

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
AMARANTUSOWY OMLET Z JABŁKIEM

SKŁADNIKI:
jaja
ugotowany amarantus
jabłko pokrojone w kostkę
cynamon
stewia

WYKONANIE:

Składniki dokładnie wymieszać i usmażyć na patelni



Smacznego

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2014-01-29 10:10:21

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 252 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6166
Ja już zjadłem wiec fotki nie będzie :)

Śniadanie na szybko, łatwo i przyjemnie. Można też zabrać ze sobą bez obawy o ubrudzenie siebie czy auta i jeść w drodze do pracy.
Naleśniki najprostsze bo to co proste jest fajne.
Składniki:
60 gram mąki orkiszowej
30 gram odżywki białkowej
(ja używam Vaniliowy VPX Syngex)
1 całe jajko
pół łyżki stołowej oleju
mleko

Całość mieszamy dodając mleko aby uzyskać odpowiednią konsystencję (lejącą ale nie wodnistą). Dzięki dodaniu oleju do ciasta nie musimy go dawać na patelnię więc naleśniki nie obciekają tłuszczem :)
Smak zależy od smaku odżywki. Można jeść same lub z dodatkami.

Makroelementy i kaloryczność bez dodatków:
Białko: 48 gram (w tym 19 gram roślinnego)
Węglowodany: 39 gram
Tłuszcze: 14 gram
Kaloryczność: 468 kcal

Smacznego :D

Kiedy ktoś jest głupi to nie rozumie świata, kiedy ktoś jest mądry to świat go nie rozumie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
Omlet [bez owsa]




Do dzieła


Pomidorki pokrój na połówki,zetrzyj ser ,wbij do miski jajka, dodaj szczyptę soli i pieprz i wymieszaj ,wlej oliwe na patelnie i rozgrzej,wrzuć pomidory oraz przyprawy[sól,pieprz itp] i smaż cały czas obracając pomidorki 1-2 min ,dorzuć bazylie ,wlej jajka i rozprowadź po patelni,jak omlet zacznie się ścinać rozrzuć po nim starty ser
jak macie dobrą patelnie to sam sie zsunie na talerz ,jak nie ściągnijcie łopatką

Smacznego


Zmieniony przez - Valerik w dniu 2014-01-29 12:45:23
1

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Słodki omlet

Składniki:

- 8 jaj
- 30g odżywki białkowej ( w moim przypadku smak vanilia-kokos )
- 20g białego ryżu
- Cynamon
- PAM
- Czekoladowy bezkaloryczny dip ( wedle uznania )
- Słodzik ( wedle uznania )



Sposób przygotowania:

1. Zagotuj wodę w garnku, wsyp ryż i gotuj go przez 15 minut


2. Rozbij jajka do naczynia i wymieszaj je uzyskując jednolitą konsystencje. Możesz użyć widelca jak i miksera przy każdym następnym kroku

3. Do jajek wsyp odżywkę białkową i cynamon ( wedle uznania można także dodać słodzik )



4. Zawartość naczynia miksujemy tak, aby nie było grudek odżywki białkowej


5. Po 15 minutach ryż z garnka przerzucamy do sitka potrząsając nim przez paręnaście sekund.


6. Odsączony ryż wsypujemy do reszty produktów w naszym naczyniu


7. Włączamy mikser ( alternatywnie widelec ) na niskie obroty i mieszamy ryż z uzyskaną wcześniej konsystencją.


Po wymieszaniu zawartość naszego naczynia powinna wyglądać następująco:


8. Rozpylamy PAM na naszą patelnie.


9. Wylewamy zawartość naczynia na patelnie i na małym ogniu smażymy nasz omlet. Czas smażenia zależny jest od ognia na którym smażymy.


10. Na gotowy omlet nakładamy czekoladowy dip Walden Farms


Smacznego!

Wartości odżywcze
Białko - 77g
Węglowodany - 20g
Tłuszcze - 42g
Kcal - 774

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
Naleśniki




Składniki

-jajo [1]
-2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
-50 g zmielonych płatków owsianych
-pół szklanki wody migdałowej
-woda [około szklanke]

NADZIENIE
-serek wiejski
-maliny

Przygotowanie
składniki mieszamy w misce na jednolitą masę rozgrzewamy patelnię I wylewamy porcje ciasta i smażymy naleśniki z obu stron ,na gotowe naleśniki dajemy serek wiejski i maliny, składamy i podajemy





Zmieniony przez - Valerik w dniu 2014-01-30 15:33:54

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Sesja się skończyła więc zdążę przed końcem stycznia

Nie wiem czy moje danie się nadaje, bo z racji tego, że jestem na IF mój pierwszy posiłek w ciągu dnia bardziej przypomina obiad, niż śniadanie. Dzisiaj był to mój posiłek po-treningowy (trenowałem na czczo):

Grillowany filet z łososia, skropiony cytryną, podawany z ryżem basmati i sałatą zieloną z jogurtem naturalnym
Bonus - jabłko

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5121 Wiek 111 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 82037
Placek z piekarnika - prawie jak piernik

skład:
-400g białek
-150g mąki żytniej/orkiszowej
-łyżeczka kakao
-2 łyzeczki przyprawy do piernika
-troche cynamonu
-łyżeczka proszku do pieczenia
-slodzik


Białka ubijamy na piane potem dodajemy cała reszte łaczac z pianą, przelewamy do foremki i wsadzamy do rozgrzanego piekarniak 160-180' na 20 minut. po wylaniu mozna dodac troche rodzynek jak komus za mało ww

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
Placki


Składniki


4 łyżki płatków owsianych
1 łyżka budyniu
1 łyżeczka miodu
2 łyżki sera białego chudego
2 jajka
4 łyżki jogurtu naturalnego
dodatkowo miód i jogurt

przygotowanie
Białka oddzielamy od żółtek do żółtek dodajemy pozostał składniki [płatki owsiane, ser, jogurt, miód, budyń]
odstawiamy na kilka min, rozgrzać patelnie i ubić białka na sztywną pianę dodać białka do masy, mieszamy i
smażymy na rozgrzanej patelni
gotowe placki polewamy miodem lub jeżynami w syropie i miodem
Gotowe Smacznego





Zmieniony przez - Valerik w dniu 2014-01-31 10:33:03

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 937 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24871
Serniczek czekoladowo - waniliowy
tak mnie z rana naszło:)








Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pieczeń z fileta kurczaka

Następny temat

Pytania do konkursów

WHEY premium