SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompleks Sztangowy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 42476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
W sumie kompleks zostawia miejsce do eksperymentowania, ja sobie takią wariację zrobiłem.

-Podciąganie sztangi w pozycji stojącej
-Wycikanie sztangi na płaskiej ławce
-Przedni przysiad
-Skłon na prostych nogach
-Podciąganie sztangi w opadzie
-Rzymski martwy ciąg

Obciążenie zostawiłem takie samo dla każdego ćwiczenia - ale, zamiast 50% ułyżem obciążenia w granicach 70% maksymalnego dla podciągania sztangi wzdłuż tułowia. Wykonywałem po sześć powtórzeń, zrobiłem cztery takie mega-serie i powiem szczerze, po około 12 minutach myślałem, że umrę.
Kolejne zmiany to 10 sekund przerwy między ćwiczeniami. Sztanga może opuścić ręce, powinno się przygotować drugą, niech czeka na stojaku na ławce - naprawdę daje w kość! I w sumie za wyjątkiem brzucha i łydek wszystko jest przerobione w kilkanaśmie minut.
Może jeszcze poeksperymentuję ze zmianą wagi w niektórych ćwiczeniach - ale nie wiem, czy to ma sens, i tak kompleks robi się tylko jakieś dwa tygodnie, nie więcej.

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2006-08-27 20:17:47

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2318
Czy ten trening można normalnie wrzucić do treningów na mase?.. Czy będzie kolidowowal?.. Ja ćwicze tradycyjnie 3x w tygodniu i zastanawiam sie czy to miałoby sens wrzucić ten kompleks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Oczywiście że można, tak samo jak tabatę, o której pisał Tyka - w obu tych przypadkach używasz raczej niedużych obciążeń - ale efekty w postaci poprawy wydolności trudno pominąć.
Tylko że jak wkomponowujesz to w jakiś plan, to rób to co 12-14 dni - inaczej możesz trochę przesadzić, zrób początkowo wersję podstawową, z tym 50% CM dla podciągania sztangi na stojąco, minuta przerwy między megaseriami, pięć-sześć razy.
Potem możesz spróbować mojej wersji, albo zrobić własną - można kombinować z obciążeniami, ilością powtórzeń, przerwami między seriami i ćwiczeniami itp. Cokolwiek, co będzie ci lepiej służyć.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Ciekawe podziele się opinią jak przetestuje na sobie!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Przeniosę to do alternatywnej, w dziale trening raczej interesują się bardziej tradycyjnymi metodami i chyba takie tam pasują, może tu jest miejsce tego postu.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
ciekawe i brzmi zachecajaco. jedyne co mnie zastanawia to fakt machania wszystkich cwiczen tym samym ciezarem. jesli wyciskanie stojac robie z 50kg to co mi da machanie 40kg? to samo z wioslowaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Też tak myślałem - że przysiady i ciągi robię z około lub więcej niż setką, a tu chwytać muszę za pięćdziesiąt kilo. Bardzo się myliłem, układ krążeniowy to główna ofiara kompleksu sztangowego - i głównie jego wydolnośc zostaje przez kompleks przetestowana. Naprawdę nie jest łatwo, o ile odpowiednio dobierze się obciążenie, to już cztery serie mogą człowieka wykończyć.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 899
Mam pytanie. Czy ten trening może być podstawą treningu siłowego(oprócz siłki SW)? Czy dobrym pomysłem jest wrzucenie ze czerech serii wyciskania na klatę po kompleksie? Czy może jakiś mix w stylu superseria wyciskania z drążkiem? Sory że odgrzewam stary post ale może ktoś mógłby mi odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Też odgrzeję - kompleks sztangowy ma zastąpić na te pare tygodni siłownię? Jakoś nie widzę możliwości treningu nóg po większości z kompleksów z jakimi się spotkałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
jak to nie ma mozliwosci treningu nóg? a przysiady (kazda forma) mc, wykroki?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy istnieje pojęcie "drobnokoscistość"? Jak wzmocnic kosci...

Następny temat

Ważne pytanie od grubaska

WHEY premium